Справа № 192/826/14
Провадження № 3/192/185/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2014 року смт. Солоне
Суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Омелюх В.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Чистяково Донецької області, зареєстрованої та проживаючої АДРЕСА_1, головного бухгалтера ТОВ «Дніпротрансбуд», раніше не притягався до адміністративної відповідальності,
за правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И Л А:
Згідно складеного 14 квітня 2014 року головним державним податковим ревізором-інспектором відділу планування та інформаційного забезпечення податкового аудиту Дніпропетровської ОДПІ ГУ Міндоходів Дніпропетровської області Краснокутською Д.В. протоколу про адміністративне правопорушення серія АВ №077029 правопорушник ОСОБА_1, являючись головним бухгалтером ТОВ «Дніпротрансбуд 2007», яке розташоване в смт.Солоне вул.Радянська,68 Солонянського району Дніпропетровської області, допустила триваюче порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, виявлення якого можливе лише при проведенні звірки, а саме: зависила податковий кредит за грудень 2013 року на суму 152081 гривня 07 копійок та завищено податкові зобов'язання за грудень 2013 року на суму 216666 гривень 67 копійок, що було виявлено 03 квітня 2014 року, чим порушила вимоги п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України та вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП, яке є триваючим та виявлення якого можливе лише під час перевірки.
В суді правопорушник ОСОБА_1 обставини вчинення правопорушення заперечувала, пояснила, що на підприємстві ТОВ «Дніпротрансбуд 2007», де вона працює головним бухгалтером, податкова документація ведеться належним чином, при цьому за зазначений у протоколі про адміністративне правопорушення період зазначених в протоколі правопорушень нею допущено не було, про що свідчить те, що податковою інспекцією за результатами перевірки складено не акт перевірки а довідка, та податковою інспекцією в установлений 10-денний строк підприємству не було направлено податкове повідомлення-рішення про грошові зобов'язання, як і не було засновано будь-яких фінансових санкцій, в зв'язку з чим прохала закрити провадження по справі в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки вона як посадова особа ТОВ «Дніпротрансбуд 2007» не несе відповідальності за неналежне ведення податкового обліку іншими підприємствами, з якими у них укладені договори підряду чи субпідряду.
Заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та надані додаткові матеріали правопорушником, приходжу до наступного.
Згідно ч.1 ст.163-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, в тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Пунктом 198.6. ст.198 Податкового кодексу України передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Платники податку, що застосовували касовий метод до набрання чинності цим Кодексом або застосовують касовий метод, мають право на включення до податкового кредиту сум податку на підставі податкових накладних, отриманих протягом 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.
Для банківських установ при одержанні ними права власності на заставне майно з метою подальшого продажу таке право зберігається до моменту продажу такого заставленого майна.
Згідно ст.111 Податкового кодексу України за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотримання кого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види відповідальності: фінансова, адміністративна, кримінальна.
03 квітня 2014 року головним державним податковим ревізором-інспектором відділу планування та інформаційного забезпечення податкового аудиту Дніпропетровської ОДПІ ГУ Міндоходів Дніпропетровської області Краснокутською Д.В. відповідно до глави 8 Податкового кодексу України було проведено документальну перевірку ТОВ «Дніпротрансбуд 2007», головним бухгалтером якого є ОСОБА_1, а директором ОСОБА_3, за результатами проведення якої було складено довідку (назва акт зачеркнута) №194/22-04/34868038 від 03.04.2014 року про результати зустрічної перевірки щодо підтвердження відомостей отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків за грудень 2013 року.
Крім даної довідки, будь-яких інших документів чи доказів на підтвердження вчинення правопорушником ОСОБА_1 зазначеного в протоколі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП, до матеріалів справи не надано, в тому числі і щодо того, що ОСОБА_1 є головним бухгалтером ТОВ «Дніпротрансбуд 2007» та що за результатами перевірки було направлено відповідно до ст.86.8 Податкового кодексу України рішення-повідомлення податкового органу про грошові зобов'язання та застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до вимог ст.ст.112-128 Податкового кодексу України.
Згідно наказу №843 від24 грудня 2914 року Міністерства доходів та зборів України «Про затвердження форми акта (довідки) про результати проведення перевірки платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків та зборів під час здійснення контрольованої (их) операцій та Вимог до його (її) складення» було затверджено відповідні форми та вимоги до їх складання.
Відповідно п.1.2 Вимог до складення акта (довідки) про результати проведення перевірки платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків та зборів під час здійснення контрольованої (их) операції(й) передбачено, що результати перевірки оформляються у формі акту або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень норм податкового законодавства з питань повноти нарахування та сплати податків та зборів під час здійснення контрольованої (их) операції(й)складається акт про результати перевірки, а уразі відсутності порушень - довідка про результати перевірки.
Правопорушником ОСОБА_1 надано суду докази направлення 10 квітня 2014 року за результатами складання довідки від 03 квітня 2014 року заперечень та докази надання необхідних документів, які вимагались органом, що здійснював перевірку.
Таким чином, з урахуванням зазначеного та досліджених доказів. Приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, оскільки інших доказів крім зазначеної довідки перевірки в матеріалах справи про адміністративне правопорушення не має, в зв'язку з чим провадження по справі підлягає закриттю відповідно до п.1 ст.247 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст. 163-1, п.1 ч.1 ст.247,ст. 284, ч.2,3 ст.294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И Л А :
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 закрити в зв'язку з відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області через Солонянський районний суд Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ: