ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Кулініч Я.В.
Суддя-доповідач:Жизневська А.В.
УХВАЛА
іменем України
"21" травня 2014 р. Справа № 286/782/14-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Жизневської А.В.
суддів: Котік Т.С.
Малахової Н.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "03" березня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про зобов'язання здійснити перерахунок коштів ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 03.03.2014 року ОСОБА_3 відмовлено в задоволенні позову про стягнення з управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області грошової допомоги, у зв'язку із обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва, згідно ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 01.08.2013 року по 31.12.2013 року в сумі 2768,60 гривень.
В апеляційній скарзі апелянт, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та задовольнити позовні вимоги.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає до задоволення з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 відноситься до 3 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проживає на території зони гарантованого добровільного відселення. В спірний період позивач отримувала допомогу у зв'язку із обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва, передбачену ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон №796-ХІІ), у розмірі, встановленому постановою КМУ №836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до ст. 37 Закону №796-ХІІ громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в таких розмірах: у зоні гарантованого добровільного відселення - 40 процентів від мінімальної заробітної плати.
Згідно із п. 4 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" у 2013 році норми і положення, зокрема, ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України на 2013 рік.
На виконання вимог Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" Кабінетом Міністрів України 26.07.1996 року прийнято постанову за №836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка на час виникнення спірних правовідносин є чинною.
Відтак, з 01.01.2013 року визначення розміру доплати, встановленої ст.37 Закону №796-ХІІ, здійснюється з урахуванням Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" та постанови Кабінету Міністрів України №836 від 26.07.1996 року "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
У рішенні Конституційного Суду України від 25.01.2012 року №3-рп/2012 зроблено висновок, що Верховною Радою України надано право Кабінету Міністрів України встановлювати у випадках, передбачених законом, порядок та розміри соціальних виплат, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.
Тобто, проведення виплат різних видів допомоги, компенсацій та доплат, передбачених Законом №796-ХІІ, здійснюється у розмірах, встановлених постановами Кабінету Міністрів України.
Відтак, суд першої інстанції дослідив представлені докази, надав їм належну правову оцінку, з'ясував обставини, що мають значення для вирішення справи та зробив обгрутнований висновок про відсутність підстав для задоволення позову.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і не впливають на правильність прийнятого судового рішення. Постанову прийнято з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "03" березня 2014 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя А.В. Жизневська
судді: Т.С. Котік
Н.М. Малахова
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,11100
3- відповідачу/відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області вул.Леніна, 17,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11101
- ,