Постанова № 38794633, 20.05.2014, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
20.05.2014
Номер справи
522/2023/14-а
Номер документу
38794633
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

20.05.2014

Справа № 522/2023/14а

Провадження № 2а/522/449/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2014 року Приморський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого судді - Абухіна Р.Д.,

при секретарі: Гонтар Н.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради до ОСОБА_1 - "Про стягнення коштів надміру виплаченої допомоги", -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, по якому просить суд стягнути на користь позивача надміру отриману державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям на загальну суму 41 622,09 грн; судовий збір покласти на відповідача.

При цьому позивач посилається на те, що відповідач по справі перебувала на обліку в Департаменті праці та соціальної політики ОМР, як отримувач державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з 01.07.2009 року по 31.12.2009 року. 17.07.013 року заявниця в черговий раз звернулась із заявою про призначення їй виплат, однак у зв'язку із ненаданням всіх необхідних документів, у призначенні допомоги їй було відмовлено. В деклараціях про доходи та майновий стан заявниця зазначила, що вона та її чоловік є приватними підприємцями та доходів, окрім задекларованих та зазначених в довідках з податкової інспекції не мають. Соціальними інспекторами в порядку контролю за цільовим використанням бюджетних коштів здійснили запит до ГУ Міндоходів в Одеській області, в результаті якої було встановлено, що заявниця та її чоловік мали незадекларовані доходи. Внаслідок приховання даної інформації відповідачу було надміру виплачені кошти соціальної допомоги в розмірі 41 622, 09 грн. На даний час сума надміру сплаченої допомоги в добровільному порядку відповідачем сплачена не була, що спало підставою для звернення до суду з даним позовом.

Представник позивача в судове засідання не з'явилась, надала до суду заяву про підтримання позову у повному обсязі, а також з проханням слухати справу у її відсутність та не заперечувала проти ухвалення заочного рішення.

Відповідач у судове засідання не з'явилась, про час і місце проведення судового засідання повідомлена належним чином, доказів поважності причин неявки до суду не представила.

Суд, вивчивши матеріали справи, пояснення сторін вважає, що позов обґрунтований, доведений та підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в Департаменті праці та соціальної політики Одеської міської ради як отримувач державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, до складу якої входять: чоловік ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, син, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, донька, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, син, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, донька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5, що вбачається з декларації про доходи та майновий стан осіб, копія якої наявна в матеріалах справи ( а.с. 7).

Відповідач 23.07.2009 року звернулась до Департаменту із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, передбаченої Законом України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 року № 1768- ІІІ та Порядком призначення і виплат державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України ід 24.02.2003 року №250 .

Відповідачу було призначено державну соціальну допомогу на період з 01.07.2009 року по 31.12.2009 року.

Позивачем в позові зазначено, що надалі ОСОБА_1 зверталась до Департаменту із заявами 20.01.2010 року, 15.07.2010 року, 19.01.2011 року, 19.07.2011 року, 10.07.2012 року та 15.01.2013 року. Допомогу було призначено відповідно за періоди з 01.01.2010 року по 30.06.2010 року, з 01.07.2010 року по 31.12.2010 року, з 01.01.2011 року по 30.06.2011 року, з 01.07.2011 року по 31.12.2011 року, 01.01.2012 року по 30.06.2012 року, з 01.07.2012 року по 31.12.2012 року, з 01.01.2013 року по 30.06.2013 року.

17.07.2013 року ОСОБА_1 звернулась до департаменту з заявою про надання соціальної допомоги, в чому їй було відмовлено у зв'язку із ненаданням всіх необхідних документів.

В деклараціях про доходи та майновий стан ОСОБА_1 зазначила, що вона та її чоловік є приватними підприємцями та доходів окрім задекларованих та зазначених в довідках з податкової інспекції, не мають (а.с. 7-8).

Позивачем в позові зазначено, що 30.05.2013 року соціальними інспекторами управління в порядку контролю за цільовим використанням бюджетних коштів здійснено запит до Головного управління Міндоходів в Одеській області.

З листа- відповіді Головного управління Міндоходів в Одеській області від 13.06.2013 року № 182/9/15-32- 18-02-13 вбачається, що ОСОБА_1- отримувачка доходів та її чоловік мали незадекларовані доходи, а саме гр. ОСОБА_2 отримав від ТОВ « Бастіко Україна» орендну плату за договором оренди нерухомого майна, що за період з 01.08.2011 року по 31.08.2013 року склала в сумі 131 000,00 гр. ОСОБА_1 працювала за договором в БФ « Хесед Шаарей Ціон» та отримала дохід за період з ІІІ кварталу 2011 року по серпень 2013 року в сумі 35 823, 65 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 25 «Порядку призначення і виплати державної допомоги малозабезпеченим сім'ям» виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, з місяця в якому виявлено порушення.

Таким чином ОСОБА_1 були надміру нараховані кошти соціальної допомоги за період з 01.01.2012 року по 30.06.2013 року на загальну суму 41 622,09 грн., які відповідно до п. 28 Порядку підлягають поверненню на рахунок департаменту.

08.11.2013 року відповідачу направлено лист № 12-1502/3891 з повідомленням про необхідність повернення надміру виплачених коштів на рахунок департаменту.

Позивачем в позові зазначено, що на даний час зазначена сума повернута на рахунок департаменту не була.

Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з діючим законодавством.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом приймається до уваги той факт, що відповідач до судового засідання не з'явилась та не скористалась своїм правом надати суду докази на підтвердження своїх заперечень проти позову.

Враховуючи вищенаведене та керуючись Законом України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», ст. ст. 9,11,70,71, 99,105,159-163,256 КАС України ,суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради до ОСОБА_1 - "Про стягнення коштів надміру виплаченої допомоги",- задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІПН НОМЕР_1) на користь Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради надміру отриману державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям в розмірі 41 622, 09 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІПН НОМЕР_1) в дохід держави суму судового збору в розмірі 73, 08 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні під час проголошення постанови можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Абухін Р.Д.