248/2867/14-ц
2/248/1101/2014
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2014 року Суддя Харцизького міського суду Донецької області Сидорова М.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Харцизького міського центру зайнятості про поновлення права на допомогу, визнання наказу незаконним та стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла вказана позовна заява з якої вбачається, що позивач просить визнати дії відповідача незаконними, поновити наказ про призначення їй допомоги по безробіттю, скасувати наказ відповідача про скорочення виплати допомоги по безробіттю, поновити її право на отримання допомоги по безробіттю з 14.04.2014р. по 28.04.2014р, зобов'язати відповідача виплатити різницю в розмірі 762,15грн., стягнути з відповідача моральну шкоду в сумі 300,00грн. та понесені витрати по сплату судового збору в розмірі 243.60 грн.
Згідно з ч.1 ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод, чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Статтею 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій.
Згідно з п.1 ч.1 ст.3 КАС України справи адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, в якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 1 частинні статті 17 КАС компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Таким чином, критеріями розмежування справи цивільного судочинства від справи адміністративного судочинства є одночасно: суб'єктний склад учасників процесу та характер спірних правовідносин.
Суб'єктом владних повноважень відповідно до п.7 ч.1 ст.3 цього Кодексу, є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Ст.18 Закону України «Про зайнятість населення» визначено, що державна служба зайнятості у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері зайнятості населення та трудової міграції, реалізує заходи щодо сприяння зайнятості та соціального захисту населення від безробіття. На державну службу зайнятості згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування
на випадок безробіття" покладаються функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та її робочих органів.
Враховуючи характер спірних правовідносин та суб'єктивний склад сторін, а саме те, що Харцизький міський центр зайнятості Донецької області віднесено до суб'єктів владних повноважень, фактично позивач просить суд визнати дії відповідача протиправними, поновити та скасувати акт індивідуальної дії, в наслідок чого стягнути грошові кошти, то зазначена справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, для чого позивачу слід звертатись з адміністративним позовом.
Відповідно до вимог п. 1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Оскільки вказаний позов не підлягає розгляду в суді в порядку цивільного судочинства, тому суд вважає необхідним відмовити позивачу у відкритті провадження у справі.
При цьому, суд вважає необхідним роз'яснити позивачу, що такий позов в порядку адміністративного судочинства підсудний Донецькому окружному адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Харцизького міського центру зайнятості про поновлення права на допомогу, визнання наказу незаконним та стягнення моральної шкоди.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі невідкладно надіслати позивачу разом із заявою та всіма доданими до неї документами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд Донецької області протягом п'яти днів з дня її отримання.
Суддя: