Постанова № 38755321, 15.05.2014, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.05.2014
Номер справи
824/1692/14-а
Номер документу
38755321
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2014 року м. Чернівці Справа № 824/1692/14-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лелюка О.П.,

за участю секретаря судового засідання Кіщук О.І.,

представника позивача Коубіш А.П., представника відповідача Димуряка В.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області до Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення коштів,

В С Т А Н О В И В :

Кіцманська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області звернулась до суду з позовом до Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення коштів.

Враховуючи надану в судовому засіданні заяву про збільшення позовних вимог позивач просить суд стягнути кошти з рахунків Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства в сумі 124185,43 грн.

В обґрунтування позовних вимог Кіцманська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області зазначає, що станом на 14 травня 2014 року у відповідача наявний податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 124185,43 грн.

Зазначений податковий борг визначений платнику податків згідно поданих ним податкових декларацій з податку на додану вартість за листопад-грудень 2013 року та січень-березень 2014 року; винесеного Кіцманською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області податкового повідомлення-рішення форми «Ш» з податку на додану вартість по вітчизняних товарах №0000022200 від 31 січня 2014 року; нарахованої пені за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання.

У зв'язку з несплатою відповідачем в добровільному порядку податкового боргу, позивач, посилаючись на норми Податкового кодексу України, просить суд стягнути кошти з рахунків відповідача в сумі 124185,43 грн.

Відповідач, не погоджуючись із заявленими позовними вимогами, надав суду заперечення у письмовій формі.

Так, в своїх запереченнях відповідач фактично визнав наявність у нього податкового боргу з податку на додану вартість.

Разом з цим просив суд відмовити у задоволенні заявлених вимог у зв'язку з тим, що Кіцманське виробниче управління житлово-комунального господарства перебуває у скрутному фінансовому становищі, а тому не має можливості сплатити податкове зобов'язання.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позові. Просив суд позовні вимоги задовольнити повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні просив суд у задоволенні позову відмовити, посилаючись на обставини, які викладені у письмових запереченнях.

Заслухавши пояснення осіб, які з'явились в судове засідання, дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Кіцманське виробниче управління житлово-комунального господарства є юридичною особою, яка зареєстрована за адресою: вул.Незалежності, 66-Б, м.Кіцмань, Кіцманський район, Чернівецька область, 59300; взято на облік в Кіцманській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області як суб'єкт підприємницької діяльності з 25 березня 1992 року, ідентифікаційний код 03357599.

Станом на день розгляду справи у відповідача наявна заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 124185,43 грн, яка виникла в результаті несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, визначеного згідно поданих податкових декларацій з податку на додану вартість за листопад-грудень 2013 року та січень-березень 2014 року; нарахованої штрафної санкції згідно податкового повідомлення-рішення форми «Ш» з податку на додану вартість по вітчизняних товарах №0000022200 від 31 січня 2014 року, яке прийнято на підставі Акту камеральної перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість та плати за користування надрами №000039/2/2200 від 29 січня 2014 року, а також нарахованої пені за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання.

Оскільки відповідач в добровільному порядку суму податкового боргу не сплатив, Кіцманська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області звернулась до суду з цим позовом.

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

У відповідності до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпункт 16.1.4. пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України передбачає, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктом 49.1 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пункт 31.1 статті 31 Податкового кодексу України визначає, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У зв'язку із сформованою заборгованістю відповідачу було надіслано корінець податкової вимоги №74 від 07 вересня 2012 року, яку він отримав 07 вересня 2012 року.

На момент утворення досліджуваних заборгованостей зазначена податкова вимога не була відкликана.

Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.1. статті 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункт 95.3. статті 95 Податкового кодексу України).

Згідно із пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на вказані норми податкового законодавства та встановлені судом обставини справи, виходячи з конституційного принципу обов'язковості сплати податків і зборів, а також зважаючи на фактичне визнання відповідачем наявності у нього податкового зобов'язання, суд вважає, що позовні вимоги Кіцманської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області щодо стягнення коштів з рахунків Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства в сумі 124185,43 грн є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Керуючись статтями 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків Кіцманського виробничого управління житлово-комунального господарства (59300, Чернівецька область, смт.Кіцмань, вул.Незалежності, 66, ідентифікаційний номер 03357599) у банках, які обслуговують такого платника податків податковий боргу у розмірі 124185 (сто двадцять чотири тисячі сто вісімдесят п'ять) грн 43 коп. до Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова у повному обсязі складена 19 травня 2014 року.

Суддя О.П. Лелюк