Постанова № 38754709, 23.04.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2014
Номер справи
805/4453/14
Номер документу
38754709
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 квітня 2014 р. Справа №805/4453/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12:15

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Кошкош О.О.

при секретарі Олійник О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Горлівки до Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити певні дії з примусового виконання зведеного виконавчого провадження ФОП ОСОБА_1 В обґрунтування позову позивач посилається на те, що в провадженні відповідача знаходяться виконавчі документи УПФ, однак, станом на 27.03.2014 року заборгованість не погашена. Просили визнати бездіяльність відповідача протиправною, зобов'язати виконати дії передбачені ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження».

Представник позивача до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, через службу діловодства надав клопотання про розгляд справи без участі його представника, просив задовольнити вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, через службу діловодства надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

26 лютого 2013 року державним виконавцем Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження №36738115 щодо стягнення з ОСОБА_2 на користь УПФУ в Центрально-Міському районі м.Горлівки штрафу у розмірі 170,00 грн. за виконавчим документом - рішення №14 від 09.01.2013 року.

Державним виконавцем Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції винесені постанови про відкриття виконавчого провадження щодо стягнення з ОСОБА_2 на користь УПФУ в Центрально-Міському районі м.Горлівки сум заборгованості за виконавчими документами, а саме 26 лютого 2013 року постанова ВП№36738115 щодо стягнення заборгованості у розмірі 170,00 грн., 11 березня 2013 року постанова ВП №36949172 щодо стягнення заборгованості у розмірі 3 840,30 грн., 11 березня 2014 року постанова ВП №36949046 щодо стягнення заборгованості у розмірі 1 634,80 грн., 14 травня 2013 року постанова ВП №37929382 щодо стягнення заборгованості у розмірі 1 880,83 грн., 16 липня 2013 року постанова ВП №38893487 щодо стягнення заборгованості у розмірі 1 194,03 грн., 16 липня 2013 року постанова ВП№38893425 щодо стягнення заборгованості у розмірі 70,00 грн.

З протоколу ознайомлення зі станом реалізації виконавчого провадження згідно ст.12 Закону України «Про виконавче провадження» у Центрально-Міському відділі державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції від 27.03.2014 року вбачається, що за результатами виконавчого провадження державним виконавцем направлені запити до УПСЗН, ФСЗН та Горлівського міського центру зайнятості.

Станом на 27 березня 2014 року заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Горлівки не погашена.

Примусове виконання рішень в Україні відповідно до Законів України «Про державну виконавчу службу» № 202/98-ВР від 24 березня 1998 року та «Про виконавче провадження» № 606-XIV від 21 квітня 1999 року покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Відповідно до Закону України «Про державну виконавчу службу» примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, підрозділу примусового виконання рішень відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, районних, міських (міст обласного значення), районних у містах відділів державної виконавчої служби.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження».

Державний виконавець, як працівник органу державної виконавчої служби за ст. 7 Закону України «Про Державну виконавчу службу», зобов'язаний сумлінно виконувати службові обов'язки, не допускати в своїй діяльності порушення прав громадян та юридичних осіб, гарантованих Конституцією України та законами України, а з огляду на ст. 6 Закону України «Про виконавче провадження» - використовувати надані йому права у точній відповідності до закону.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

В силу ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Частиною другою цієї статті встановлені права та обов'язки державних виконавців, до яких входить, зокрема: з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, у тому числі конфіденційну; безперешкодно входити до приміщень і сховищ, що належать боржникам або зайняті ними, проводити огляд зазначених приміщень і сховищ, у разі необхідності примусово відкривати та опечатувати такі приміщення і сховища; накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку; накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають на рахунках і вкладах у банках, інших фінансових установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що знаходяться у виконавчому провадженні, а в разі неявки боржника без поважних причин виносити постанову про його привід через органи внутрішніх справ; залучати у встановленому порядку до провадження виконавчих дій понятих, працівників органів внутрішніх справ, інших осіб, а також експертів, спеціалістів, а для оцінки майна - суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом; застосовувати під час провадження виконавчих дій відеозапис, фото - і кінозйомку; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими законами.

Згідно статті 32 Закону №606 заходами примусового виконання рішень є:

1) звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб;

2) звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника;

3) вилучення в боржника і передача стягувачу певних предметів, зазначених у рішенні;

4) інші заходи, передбачені рішенням.

У відповідності до ч. 1 ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження», звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні та примусовій реалізації.

Частиною 2 статті 30 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк.

Однак, як вказувалось раніше, остання постанова про відкриття виконавчого провадження винесена 16.07.2013 року. На час розгляду справи у суді, вказане провадження є невиконаним. Тобто відповідачем, зокрема, порушені строки проведення виконавчих дії з виконання постанови.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем дійсно не прийняті міри щодо здійснення примусового виконання зі стягнення з ФОП ОСОБА_1 заборгованості на користь позивача, протягом усього часу, що вона перебуває у провадженні.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 зазначеного Кодексу суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі наведеного, враховуючи порушення строку здійснення виконавчого провадження та відсутність доказів вжиття дієвих заходів, суд вбачає наявність підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м.Горлівки до Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати бездіяльність Центрально-Міського відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції незаконною.

Зобов'язати Центрально-Міський відділ Державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції провести виконавчі дії з примусового виконання зведеного виконавчого провадження щодо стягнення з ФОП ОСОБА_1 заборгованості, передбачені ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження».

Повний текст постанови виготовлений 28 квітня 2014 року.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кошкош О.О.