ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
10 квітня 2014 року № 826/3636/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мазур А.С., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м.Києва
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Велекс ТС»
про
стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшла позовна заява управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва (далі по тексту – УПФУ у Дніпровському районі м. Києва, Управління, позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Велекс ТС» (далі по тексту – ТОВ «Велекс ТС», відповідач) про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість у зв’язку із несплатою страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 212,96 грн.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття провадження за адресою, яка повернулась на адресу суду з поштовою відміткою «вибули».
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно з’ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
ТОВ «Велекс ТС» є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та перебуває на обліку в УПФУ у Дніпровському районі м.Києва відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Абзацом 5 п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
До набрання чинності названим вище законом порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, а також поняття платника страхових внесків визначав Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-ІV (далі по тексту - Закон № 1058).
Відповідно до вимог ст.ст. 14, 15, 17 Закону № 1058, відповідач, як страхувальник та платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно з ч. 3 ст. 18 цього Закону, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 08.07.2010 року № 2461-IV викладено у новій редакції підпункт четвертий пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону №1058, відповідно до якого фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом. Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.
Мінімальний розмір страхового внеску у 2010 році розраховувався із суми мінімальної заробітної плати, розмір якої встановлено у ст. 53 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік».
Як вбачається з норм вищезгаданого Закону, розмір мінімальної заробітної плати в період з 01.12.2008-31.12.2008 складав 605 грн., з урахування ставки станом на грудень 2008 року - 33,2%, розмір страхового внеску, який підлягав сплаті відповідачем складав суму у розмірі 200,86 грн.
УПФУ у Дніпровському районі м. Києва було встановлено, що ТОВ «Велекс ТС» подавав до Управління розрахунок сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, згідно якого нараховані страхові внески за грудень 2008 року у розмірі 212,96 грн. (200,86 грн. – нарахування страхових внесків згідно звітності + 12,10 грн. – утримання згідно звітності за ставками 1%-5%).
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону №1058, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж, через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Статтею 106 Закону №1058 визначено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно ч. 3 ст.106 Закону №1058 територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
На виконання вказаної вище норми Закону, УПФУ у Дніпровському районі м.Києва скерував на адресу відповідача вимоги про сплату боргу від 02.12.2013 № 0191 на суму 212,96 грн., яка повернулась на адресу Управління з поштовою відміткою «адресат відсутній».
Так, згідно положенням підпункту «а» п.8.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої постановою правління від 19.12.2003 року № 21-1 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 року № 64/8663, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків.
Вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Якщо страхувальник на день надіслання його органом Пенсійного фонду вимоги не повідомив в установленому порядку про зміну місцезнаходження (місця проживання), вимога вважається належним чином врученої навіть у разі повернення як такої, що не знайшла адресата.
Проте, суду не надано доказів оскарження відповідачем зазначеної вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а відтак заборгованість по вимозі вважається узгодженою.
Доказів сплати відповідачем суми заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано.
Беручи до уваги встановлені судом обставини, враховуючи те, що страхові внески у розмірі 212,96 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Статтею 183-2 КАС України встановлено, що суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163, 183-2 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м.Києва задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Велекс ТС» (02152, м.Київ, просп. Тичини, 20, код ЄДРПОУ 35976525) заборгованість у розмір 212,96 грн. (двісті дванадцять грн. 96 коп.) на користь управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м.Києва (02094, м.Київ, вул.Мініна, 4-а), а саме: 200,86 грн. на р/р 256033122603, а 12.10 грн. на р/р 256023132603 відкриті в Головному управлінні ОЩАДБАНК у по м.Києву та Київській області, МФО 322669, , код ЄДРПОУ 22869448.
Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч. 8 ст. 183-2, ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Мазур