ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2014 року справа № 823/773/14
11 год. 45 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді: Руденко А.В.,
при секретарі: Чемерин І.В.,
за участю:
представника позивача - Передрія А.С. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Черкаського міського центру зайнятості до комбінату громадського харчування учбових закладів про стягнення заборгованості по страхових внесках в розмірі 2334 грн. 02 коп., -
ВСТАНОВИВ:
Черкаський міський центр зайнятості звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до комбінату громадського харчування учбових закладів, в якому просить стягнути заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 2334 грн. 02 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що згідно розрахункової відомості нарахування і перерахування страхових внесків на випадок безробіття за 1-й квартал 2004 рік заборгованість відповідача за страховими внесками, строк сплати яких не настав, складала 2334 грн. 02 коп. Згідно з відповіддю управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області відповідач зареєстрований як платник єдиного внеску та має заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 45000 грн, яка виникла після 2011 року. Таким чином, відповідач виплатив нараховану заробітну плату працівникам за 2004 рік, однак в порушення п. 5.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. №339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001р. за №30/5221 страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в момент виплати заробітної плати не сплатив.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмових заперечень проти адміністративного позову не надав, хоча належним чином повідомлений про час та дату судового розгляду, що підтверджується реєстрами на відправлення простої кореспонденції Черкаського окружного адміністративного суду від 03.04.2014р. та від 11.04.2014р.
Оскільки відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, суд відповідно до ч. 1 ст. 41 та ч. ч. 4, 6 ст. 128 КАС України розглядає справу у відсутність відповідача без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Ухвалою суду від 24.04.2014р., у зв'язку із зміною найменування відповідача, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 21.11.2013р., здійснено процесуальну заміну відповідача на комунальне підприємство «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради».
Заслухавши пояснення та доводи представника заявника, розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення подання у повному обсязі, виходячи з наступного.
Комбінат громадського харчування учбових закладів 12.03.1992р. зареєстроване як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 21.11.2013р., ідентифікаційний номер 03569002.
Комунальним підприємством «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради» подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1-й квартал 2004 рік, з якої вбачається, що заборгованість підприємства з виплати заробітної плати за 2010 рік складає 2334 грн. 02 коп. та визначено, що сума страхових внесків строк сплати яких не настав складає 2334 грн. 02 коп.
22.08.2013р. Черкаський міський центр зайнятості звернувся з запитом за №06-10/3827 до управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області, в якому просив надати інформацію по відповідачу на предмет наявності заборгованості з виплати заробітної плати.
10.09.2013р. за № 18064/02 на вказаний запит управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області надало відповідь, згідно якої у відповідача рахується заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 45000, яка виникла після 2011 р., натомість за ним обліковується заборгованість зі сплати страхових внесків на суму 2334 грн. 02 коп.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. №1533-III (далі - Закон №1533).
Відповідно до п. 14 ст. 1 Закону №1533 страхові внески - це кошти відрахувань на страхування на випадок безробіття, сплачені згідно із законодавством, що діяло до набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», кошти єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, спрямовані на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття відповідно до пропорцій, визначених законом.
У період до 01.01.2011р. (до набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010р. №2464-У1) розмір і порядок сплати страхових внесків визначався ст. 17 Закону № 1533.
Так, частиною другою вказаної статті було передбачено, що розмір страхових внесків щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України відповідно для роботодавців та застрахованих осіб одночасно із затвердженням Державного бюджету України на поточний рік.
Згідно частини третьої вказаної статті перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань. У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах.
Пунктом 6.7. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. №339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001р. за №30/5221 встановлено, що роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому вони перебувають на обліку, до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону №1533 роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Таким чином, відповідач, відобразивши у розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1-й квартал 2004 рік нараховані на невиплачену заробітну плату страхові внески у сумі 2334 грн. 02 коп., зобов'язаний був сплатити їх.
З 01.01.2011р. звіт страхувальників щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування подавався у відповідності до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010р. №22-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010р. за № 1014/18309.
Форма звіту передбачалась додатком № 4 до цього Порядку і передбачала відображення сум виплаченої заробітної плати, в тому числі нарахованої до 01.01.2011 року.
Беручи до уваги лист управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області від 10.09.2013р. за № 18064/02 про відсутність у відповідача заборгованості з виплати заробітної плати до 2011р., суд вважає доведеними ті обставини, що відповідач виплатив нараховану за 1-й квартал 2004 рік заробітну плату, однак страхові внески на випадок безробіття у сумі 2334 грн. 02 коп. не сплатив, чим порушив обов'язок, визначений п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону №1533.
Згідно до ч. 4 ст. 38 вказаного Закону України строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення», адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
Згідно з ч. 1 ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення» за № 803-XII від 01.03.1991р. (далі - Закон № 803) (чинного в редакції, що діяла до 01.01.2011р.) для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
Органом державної влади, який уповноважений державою здійснювати функцію у правовідносинах по контролю за виконанням законодавства про зайнятість населення, своєчасним та повним надходженням платежів до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, соціального захисту вивільнених працівників та безробітних, відповідно до ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» є державна служба зайнятості.
Відповідно до абз. 5 п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 р. стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
З огляду на вищезазначене суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими, тому страхові внески на випадок безробіття у сумі 2334 грн. 02 коп. підлягають стягненню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем-суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 159, 162, 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради» (18000, Черкаська обл., м. Черкаси, Соснівський р-н, вул. Сумгаїтська, буд. 15/1, ідентифікаційний код 03569002) на користь Черкаського міського центру зайнятості (18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, буд. 330, ідентифікаційний код 21367756) заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 2334 (дві тисячі триста тридцять чотири) грн. 02 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у порядку письмового провадження - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя А.В. Руденко