11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Про зупинення провадження
15 травня 2014 року ЛуганськСправа № 812/9790/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Тихонова І.В.,
при секретарі: Лушниковій О.С.,
за участю сторін:
позивача не прибув,
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача 1: не прибув,
представника відповідача 2: не прибув,
розглянувши питання про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Старобільського районного управління юстиції в Луганській області про скасування державної реєстрації Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області,-
ВСТАНОВИВ:
26 листопада 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Старобільського районного управління юстиції в Луганській області про скасування державної реєстрації Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області .
Ухвалою судді від 11 грудня 2013 року було відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
Ухвалою суду від 17 квітня 2014 року провадження у справі було зупинено до 15 травня 2014 року для витребування від Старобілського районного управління юстиції Луганської області Положення про Старобільське районне управління юстиції Луганської області станом на 17 квітня 2014 року; наказ (Приказ) про затвердження Положення про Старобілське районне управління юстиції Луганської області; наказ (Приказ) про затвердження Положення про Реєстраційну службу Старобільського районного управління юстиції Луганської області; витребувати від Міністерства юстиції України: наказ Міністерства юстиції України від 07.09.2011 року №2074/5 "Про структурні підрозділи територіальних органів юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру та з питань банкрутства"; Наказ Міністерства юстиції України від 02.02.2012 року №198/5 "Про затвердження переліку реєстраційних служб територіальних органів юстиції".
Ухвалою від 15 травня 2014 року провадження у справі було поновлено, судове засідання призначено на 15 травня 2014 року.
Станом на день розгляду справи - 15.05.2014 відомостей щодо виконання зазначеної ухвали Старобілським районним управлінням юстиції Луганської області, Міністерством юстиції України до Луганського окружного адміністративного суду не надійшло.
За приписами ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів за ініціативою сторін або суду.
В силу ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги та заперечення сторін, ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Представник позивача у судовому засіданні 15 травня 2014 року заявив суду клопотання про повторне витребування доказів з Старобілського районного управління юстиції Луганської області Положення про Старобільське районне управління юстиції Луганської області станом на 17 квітня 2014 року; наказ (Приказ) про затвердження Положення про Старобілське районне управління юстиції Луганської області; наказ (Приказ) про затвердження Положення про Реєстраційну службу Старобільського районного управління юстиції Луганської області; витребувати від Міністерства юстиції України: наказ Міністерства юстиції України від 07.09.2011 року №2074/5 "Про структурні підрозділи територіальних органів юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру та з питань банкрутства"; Наказ Міністерства юстиції України від 02.02.2012 року №198/5 "Про затвердження переліку реєстраційних служб територіальних органів юстиції", оскільки останні мають суттєве значення для вирішення справи по суті.
У відповідності із п.4 ч.2 ст.156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
У зв'язку із відсутністю відомостей щодо виконання ухвали суду від 17.04.2014 та необхідністю отримання доказів, які мають суттєве значення для всебічного, повного, об'єктивного та правильного вирішення справи, на підставі яких суд повинен встановити наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, суд прийшов до висновку про необхідність зупинення провадження у справі відповідно до п.4 ч.2 ст.156 КАС України через витребування доказів до 04 червня 2014 року.
Представники відповідача у судове засідання не прибули. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином.
Керуючись ст.ст.11, 71, 156, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Старобільського районного управління юстиції в Луганській області про скасування державної реєстрації Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції Луганської області, до 04 червня 2014 року.
Після закінчення строку, на який зупинено провадження в адміністративній справі, справу № 812/9790/13-а призначити до судового розгляду у судовому засіданні на 04 червня 2014 року о 12 год. 30 хв.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду про зупинення провадження у справі подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
СуддяІ.В. Тихонов