ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
У Х В А Л А
з питань передачі справи до іншого адміністративного суду
19 травня 2014 року № 813/978/14
Львівський окружний адміністративний суд в складі
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
секретар судового засідання Шозда Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові матеріали адміністративної справи за позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови, -
в с т а н о в и в:
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулося в суд з адміністративним позовом до Головного управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови від 31.12.2013 року ВП №34474114.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, у відповідності до вимог ч.1 ст.41 КАС України.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що позивач просить скасувати постанову державного виконавця про накладення штрафу, яка прийнята під час здійснення виконавчого провадження щодо виконання постанови Франківського районного суду м.Львова від 25.06.2012 року у справі №2а-2617/11.
Відповідно до п.6 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року за №3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби», юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи з приводу оскарження постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу, прийнятих у виконавчих провадженнях щодо примусового виконання усіх виконавчих документів незалежно від того, яким органом, у тому числі судом якої юрисдикції, вони видані.
При цьому, суд звертає увагу на те, що вищенаведеним положенням спори про оскарження постанов державного виконавця про накладення штрафу віднесено до адміністративної юрисдикції, однак, ним не визначено предметної підсудності даних спорів.
Також, слід зазначити, що дії державного виконавця щодо винесення постанови про накладення штрафу за невиконання судового рішення є діями, які вчиняються в межах здійснення одного виконавчого провадження.
Як передбачено п.5 ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті.
Пунктом 4 ч.1 ст.18 КАС України передбачено, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудніусі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Таким чином, суд вважає, що, оскільки постанова державного виконавця про накладення штрафу прийнята під час виконання рішення суду у справі, передбаченій п.4 ч.1 ст.18 КАС України, даний спір повинен вирішуватись місцевим загальним судом як адміністративним.
У відповідності до п.2 ч.1 ст.22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Враховуючи те, що зазначена справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, суд вважає за необхідне передати останню за підсудністю до Франківського районного суду м.Львова.
Керуючись, ст.ст.18, 22, 160, 165 КАС України, суд -
у х в а л и в :
1. Адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови – передати за підсудністю до Франківського районного суду м.Львова.
2. Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядку та строки передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.
Суддя В.Я.Мартинюк