Ухвала суду № 38719967, 16.12.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2013
Номер справи
2а/0470/2192/11
Номер документу
38719967
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

16 грудня 2013 р. Справа № 2а/0470/2192/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Потолової Г.В.

при секретарі - Дубровці Д.В.

за участю: представника позивача - Номировського В.І.

представника відповідача - Мартиненка Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

В проваджені Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області про зобов'язання останнього виконати п.2 вимог від 19.10.2010р. №04-06-04-15/10864, а саме: відшкодувати завищену вартість наданих послуг в сумі 10' 404,00 грн. шляхом звернення до суду по стягненню завищеної вартості виконаних послуг з ТОВ «Соціальні дослідження», або стягнення у тому числі шляхом звернення до суду, 10' 404,00грн. з особи, якою допущено порушення щодо безпідставної оплати завищеної вартості наданих послуг.

Матеріалами справи підтверджено, що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 26.06.2013р. внесено запис №10671110016006376 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Державної інспекції з енергозбереження, 21655283 на підставі рішення засновників (учасників) про ліквідацію юридичної особи (а.с.106-107).

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України №346 від 28.03.2011р. затверджений перелік урядових органів, що ліквідуються, в який зокрема входить Державна інспекція з енергозбереження.

Також, Указом Президента України №462/2011 від 13.04.2011р. «Про державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України» встановлено, що Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України є правонаступником Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів та Державної інспекції з енергозбереження - урядового органу державного управління, що діяв у системі Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів, та затверджено Положення «Про державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України».

Статтею 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державних органів, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» визначено різні процедури припинення юридичної особи.

Статтею 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (далі Закон) встановлений порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.

Відповідно до ч.1 ст.36 Закону для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії, уповноважена ним особа або ліквідатор після закінчення процедури ліквідації, передбаченої законом, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у зв'язку з ліквідацією; довідку відповідного органу доходів і зборів про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів; довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування; довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

Згідно п.2 ч.2 ст.36 Закону ліквідаційний баланс центрального органу виконавчої влади повинен бути затверджений головою ліквідаційної комісії. Нотаріальне посвідчення справжності підписів голови та членів ліквідаційної комісії на ліквідаційному балансі у цьому випадку не вимагається.

Частиною 12 статті 36 Закону встановлено, що за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації є датою державної реєстрації припинення юридичної особи.

Отже, станом на момент розгляду даної адміністративної справи відповідач - Територіальне управління державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області ліквідовано. В частині повноважень виступає правонаступник Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, та в частині зобов'язань діяла ліквідаційна комісія відповідно до положень Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Відповідно до п.5 ч.1 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі у разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва, або ліквідації підприємства, установи, організації, які були стороною у справі.

Таким чином, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 112, 136, 157, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

УХВАЛИВ:

Провадження в адміністративній справі №2а/0470/2192/11 за позовом Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити дії - закрити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня отримання ухвали.

Текст ухвали у повному обсязі виготовлений 16.12.2013 року.

Суддя Г. В. Потолова