Справа № 247/1635/14-а
2-а/247/98/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2014 року Торезький міський суд Донецької області в складі:
Головуючої судді Арапіної Н.Є.,
розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду міста Торез адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області за участю третіх осіб Державного підприємства «Торезантрацит», Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» про визнання протиправними дії, зобов'язання відповідача вчинити певні дії,
В с т а н о в и в:
позивач звернувся до суду з позовом до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області за участю третіх осіб Державного підприємства «Торезантрацит», Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» про визнання протиправними дії, зобов'язання відповідача вчинити певні дії. Свої вимоги мотивував тим, що більше ніж 10 років пропрацював на різних підприємствах вугільної промисловості. 05 листопада 1984 року під час роботи забійником ділянки № 2 шахти «Розсипнянська №2», з ним стався нещасний випадок, в результаті чого він визнаний інвалідом третьої групи. З 20 червня 1985 року був переведений диспетчером шахти № 2, 21 липня 1995 року звільнений у зв'язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи за п.2 ст. 40 КЗпП України. Після виходу на пенсію придбав право користування паливом на побутові потреби, яке до 2013 року порушеним не було. У теперішній час Державне підприємство «Донвуглереструктурізація» відмовляє прийняти документи на виписку вугілля на побутові потреби у зв'язку з тим, що ліквідація шахти «Розсипнянська № 2» остаточно завершена та правові підстави для виписки вугілля на побутові потреби відсутні. На звернення до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області з приводу виписки вугілля на побутові потреби позивачу також отримав відмову. Вважає відмову Управління соціального захисту населення Торезької міської ради щодо виписки вугілля на побутові потреби протиправною. Просить визнати протиправною відмову Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області в наданні пільг на придбання побутового палива, зобов'язати Управління соціального захисту населення Торезької міської ради прийняти документи позивача щодо надання йому пільг на придбання палива на побутові потреби, зобов'язати надати пільги на придбання палива на побутові потреби відповідно до Порядку надання пільг на придбання твердого палива на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим постановою КМУ № 77 від 31 січня 2007 року та № 887 від 12 серпня 2009 року зі змінами, затвердженими згідно Постанови КМУ № 831 від 13 листопада 2013 року з урахуванням вимог статті 48 Гірничого закону України за 2013 року.
Позивач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. До початку розгляду справи до суду надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. До початку розгляду справи до суду надійшла заява з проханням розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги не визнає.Одночасно до суду надійшли письмові заперечення, в яких зазначено, що останнє місце роботи позивача на вугледобувному підприємстві шахта «Волинська», з якого він був звільнений 21 липня 1995 року, вийшов на пенсію 03 жовтня 2006 року. На підставі архівної довідки відособленого підрозділу «Шахтоуправління «Волинське» Державного підприємства «Торезантрацит» від 11 грудня 2013 року шахта «Розсипнянська № 2» була відокремлена із складу ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське» з 01 січня 2002 року. Таким чином у квітні 1988 року шахта «Розсипнянська № 2» не була самостійною юридичною особою, а входила до складу Шахтоуправління «Волинське», яке є діючим підприємством. Останнє вугледобувне підприємство, з яким позивач перебував у трудових відносинах - є шахтоуправління «Волинське», яке на теперішній час є діючим та входить до складу Державного підприємства «Торезантрацит». Тому зобов'язане забезпечити позивача безкоштовним паливом. У зв'язку з цим позивачу правомірно повідомлено про відмову у наданні пільги на тверде пічне побутову паливо згідно ст.48 Гірничого Закону України (а.с.29-30зв.).
Представник третьої особи Державного підприємства «Торезантрацит» в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. До початку розгляду справи до суду надійшла заява з проханням розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує. Одночасно до суду надійшов письмовий відгук, в якому зазначено, що 10 вересня 1984 року позивача було прийнято на посаду забійника на дільницю № 2 шахти «Розсипнянська № 2», яка входила до складу «Шахтоуправління «Волинське». 21 липня 1995 року позивача звільнено з шахти «Волинська» за ст.40 п.2 КЗпП України. З 01 січня 2002 року шахта «Розсипнянська № 2» виділена із складу ДВАТ «Шахтоуправління» Волинське» та на її базі утворено Державне підприємство «Шахта» «Розсипнянська № 2», яка є правоприємником майнових прав та обов'язків ДВАТ «Шахтоуправління» Волинське». Згідно Наказу Мінпаливенерго України № 120 від 07 березня 2003 року, ВП «Шахтоуправління «Волинське» увійшло до складу ДП «Торезантрацит» лише після виділення з його складу шахти «Розсипнянська № 2». Обов'язки із забезпечення побутовим паливом пенсіонерів, які виходили на пенсію під час роботи на шахті «Розсипнянська № 2» державному підприємству «Торезантрацит» не передавалися. У зв'язку з чим, діюче на теперішній час підприємство ВП «Шахтоуправління» Волинське» ДП «Торезантрацит» не є правоприємником виділеної з його складу та ліквідованої шахти «Розсипнянська № 2». Наказом Мінпаливенерго України від 15 лютого 2002 року № 87 державне підприємство «Шахта «Розсипнянська № 2» припинила діяльність шляхом ліквідації та передання до складу державного підприємства «Донвуглереструктуризація», яке згідно ст. 48 Гірничого Закону України, протягом декількох років забезпечувало позивача безкоштовним вугіллям. Вважає, що відповідач безпідставно відмовив позивачу в надані пільг на придбання твердого побутового палива (а.с.33-34).
Представник третьої особи Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. До початку розгляду справи до суду надійшла заява з проханням розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує. Одночасно до суду надійшов письмовий відгук, в якому зазначено, що наказом № 87 від 15 лютого 2002 року Міністерства палива та енергетики діяльності Державне підприємство «Шахта» «Розсипнянська № 2» була передана для здійснення фізичної ліквідації до Державного підприємства «Донвуглереструктуризація». На момент нещасного випадку на виробництві 05 листопада 1984 року, в наслідок якого позивач визнаний інвалідом 3 групи, він працював на шахті «Розсипнянська № 2» шахтоуправління "Волинське" Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит». Відповідно до п.7 наказу Міністерства палива та енергетики України від 24 грудня 2001 року № 683 Державне підприємство «Шахта «Розсипненська № 2» є правонаступником прав та обов'язків ДВАТ «Шахтоуправління «Волинське» в частині майна, переданого до статутного фонду державного підприємства відповідно до розділовим балансом. Під час прийняття шахти «Розсипнянська № 2» на ліквідацію у списки осіб, які мають право на забезпечення безкоштовним паливом, був включений позивач. До 2012 року включно позивач отримував безкоштовне паливо як інвалід праці шахти "Розсипнянська-2". У 2013 році фактично виконані роботи по ліквідації шахти, про що складено акт комісії. Після закінчення робіт з ліквідації підприємства, списки вуглеотримувачів були передані до управління соціального захисту відповідно до діючого законодавства. Факт роботи позивача на шахті «Розсипнянська № 2» шахти «Волинська» Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» підтверджується архівною довідкою (а.с. 61-62зв.).
За ухвалою суду розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження.
Суд, перевіривши матеріали справи, встановив такі факті і відповідні їм правовідносини.
Позивач працював на різних посадах в Шахті «Волинське» Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» у періоди 20 грудня 1976 року по 06 лютого 1984 року та з 10 вересня 1984 року по 21 липня 1995 року (а.с.9-10,11-12).
Шахтоуправлінням «Волинське» виробничого об'єднання складено акт про нещасний випадок на виробництві, який стався на дільниці № 2 з позивачем 05 листопада 1984 року (а.с.13-14зв.). Позивач є інвалідом 3 групи (а.с.8).
Згідно довідки МСЕК від 17 березня 1995 року при огляді позивачу встановлена третя група інвалідності у зв'язку з трудовим каліцтвом безстроково (а.с.27).
24 квітня 1956 року наказом Міністра вугільної промисловості Української РСР №77-5 затверджено акт приймання в експлуатацію шахти № 2 Розсипнянська тресту Чистяковантрацит; включено з 31 березня 1956 року шахту № 2 Розсипнянську шахту в число діючих підприємств треста Чистяковантрацит (а.с.39).
27 серпня 1976 року наказом Міністерства вугільної промисловості СРСР № 162 вугледобувні виробничі одиниці, до складу яких входять дві або більше шахт необхідно іменувати технічними одиницями, шахтоуправліннями (а.с.40-41).
05 липня 1977 року наказом Міністерства вугільної промисловості СРСР № 129 була введена в склад шахтоуправління «Волинське» виробничого об'єднання "Торезантрацит" в якості технічної одиниці шахта «Розсипнянська» (а.с.42).
28 червня 1996 року наказом № 297а Міністра вугільної промисловості України шахтоуправління «Волинське» реорганізовано в державне відкрите акціонерне товариство «Шахтоуправління «Волинське» (а.с.45-47)
30 грудня 1996 року наказом № 665 Міністра вугільної промисловості України створена Державна холдингова компанія «Торезантрацит», в переліку складу якої зазначено в якості дочірнього підприємства Державне відкрите акціонерне товариство шахтоуправління «Волинське» (а.с.48).
Наказом № 683 Міністерства палива та енергетики України від 24 грудня 2001 року реорганізовано Державне відкрите акціонерне товариство «Шахтоуправління «Волинське» - дочірнє підприємство (ДП) Державна холдингова компанія «Торезантрацит» шляхом виділення його зі складу структурного підрозділу «Шахта «Розсипнянська № 2» та створено на його базі Державне підприємство «Шахта «Розсипнянська № 2» , яке є правонаступником прав та обов'язків Державного відкритого акціонерного товариства «Шахтоуправління «Волинське» (а.с.69-69зв.).
Наказом № 87 Міністерства палива та енергетики України від 15 лютого 2002 року ліквідовано Державне підприємство «Шахта «Розсипнянська № 2» та створено ліквідаційну комісію (а.с.70-70зв.).
Наказом № 120 від 07 березня 2003 року реорганізовано відкрите акціонерне товариство Державна холдингова компанія «Торезантрацит» та державні відкриті акціонерні товариства «Шахта «Прогрес», Шахта ім. Л.І.Лутугіна», Шахта ім.К.І.Кисельова, Шахта № 3-біс, «Шахтоуправління «Волинське» та інші шляхом їх злиття та створення на їх базі Державного підприємства «Торезантрацит» (а.с.52).
Згідно довідки виконавчого комітету Розсипненської селищної ради Донецької області у будинку позивача, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, пічне опалення (а.с.26).
Частиною 5 ст. 48 Гірничого закону України передбачена категорія осіб, яка після ліквідації чи консервації гірничого підприємства забезпечуються вугіллям на побутові потреби, в межах галузевої угоди, зокрема, пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах: на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше ніж 7 років 6 місяців - для жінок; на роботах, пов'язаних з підземними умовами, - не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше ніж 12 років 6 місяців - для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше ніж 15 років - для жінок.
Частиною 8 ст. 48 цього Закону особи, зазначені в частині п'ятій цієї статті, які проживають у будинках, що мають центральне опалення, отримують компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла, що виплачується за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.
На підставі п.15.3.5 Проекту ліквідації шахти «Розсипнянська № 2» Шахтоуправління «Волинське» Державної холдингової компанії «Торезантрацит» обов'язок по забезпеченню безоплатним побутовим паливом позивача, як пенсіонера шахти, до закінчення повної фізичної ліквідації шахти, до 2012 року включно, було покладено на Державне підприємство «Донвуглереструктурізація». Після ліквідації шахти забезпечення вугіллям проводиться місцевим органом виконавчої влади за рахунок передбачених на ці цілі коштів (а.с.74-75).
Відповідно до Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 № 939, датою фізичної ліквідації гірничого підприємства вважається дата затвердження Мінвуглепромом актів прийняття відповідних робіт, а також визначення правонаступника щодо соціального захисту осіб відповідно до частини п'ятої статті 48 Гірничого закону України.
Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 11 лютого 2013 року № 52 був затверджений Акт комісії з розгляду підсумків фактичного виконання робіт та заходів, передбачених проектом ліквідації шахти «Розсипнянська № 2», яким роботи з ліквідації шахти «Розсипненська» № 2 визнані закінченими у повному обсязі, відповідно з проектом ліквідації (а.с.71,72-73).
Актом прийому - передачі списку вуглеотримувачів шахти «Розсипнянська» № 2 від 26 лютого 2013 року управлінню соціального захисту населення був переданий перелік осіб (список на 160 осіб), які забезпечувалися вугіллям державним підприємством «Донвуглереструктуризація», та які мають право на безплатне забезпечення твердим побутовим паливом згідно із статтею 48 Гірничого Закону України, в тому числі із зазначенням персональних даних позивача (а.с.77-79).
Згідно повідомлення управління соціального захисту Торезької міської ради Донецької області від 11 грудня 2013 року позивач отримав відмову у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо згідно статті 48 Гірничого Закону України, оскільки він вийшов на пенсію з діючого підприємства шахтоуправління «Волинське» (а.с.16).
Згідно письмової відповіді Відособленого підрозділу «Шахтоуправління «Волинське» Державного підприємства «Торезантрацит» від 23 грудня 2013 року № 01-2316 позивачу роз'яснено, що порядком надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 77 від 31 січня 2007 року та № 887 від 12 серпня 2009 року передбачено, що органи праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних рад визначають право на зазначені пільги на підставі трудової книжки та пенсійного посвідчення. Однак, в період входження ліквідованої шахти «Розсипнянська № 2» до складу Шахтоуправління "Волинське" в трудовій книжці вносилися записи про роботу в шахтоуправлінні "Волинське" без зазначення конкретної шахти «Розсипнянська № 2» (а.с.19).
Позивач пред'явив позов про визнати протиправною відмову відповідача, зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Згідно акту прийому-передачі статей балансу шахтоуправлінням «Волинське» Державного відкритого акціонерного товариства «Державна холдингова компанія «Торезантрацит» передано Державному підприємству «Шахта «Розсипненяська № 2» зобов'язання по сплаті, зокрема, заборгованості по заробітній платі, аліментах, по відшкодуванню шкоди за регресними позовами станом на 01 березня 2002 року (а.с.51-51зв.).
Згідно довідки Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» позивач був забезпечений безоплатним побутовим паливом як пенсіонер ліквідованої шахти «Розсипнянська» з 2002 року по 2012 рік включно, до закінчення повної фізичної ліквідації шахти (а.с.80).
Згідно довідки Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» від 29 січня 2014 року термін зберігання списків з надання окремої категорії громадян безоплатного побутового палива згідно зі ст.48 Гірничого Закону України по Державному підприємству «Шахта «Розсипнянська №2», переданих в Державне підприємство «Донвуглереструктурізація» на підставі наказу Міністерства палива та енергетики України від 15 лютого 2002 року № 87 та Проекту ліквідації шахти «Розсипнянська №2» минув (а.с.76).
Згідно п.12.11. Галузевої угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України (з доповненнями і змінами) обов'язок з забезпечення паливом на побутові потреби осіб, звільнених в зв'язку з ліквідацією Підприємства, виробничої (структурної) одиниці покладається на правонаступника. Мінпаливенерго відповідно до вимог ст. 45 Гірничого закону України підготує і внесе на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицію про визначення правонаступника із соціальних гарантій після повної ліквідації вугільних Підприємств.
Згідно п.12.10.8 Угоди на підприємствах, що ліквідуються, забезпечення працівників побутовим паливом здійснюється за рахунок бюджетних коштів.
Частиною 2 статті 102 Бюджетного кодексу України передбачено, що за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг на придбання твердого пічного палива надаються пільги, особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, - з розрахунку вартості 3,1 тони вугілля на побутові потреби на домогосподарство на рік.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 77 від 31 січня 2007 року «Про затвердження порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетом» передбачено, що визначення права на пільги на тверде побутове паливо відповідно до Гірничого закону України покладено на управління праці та соціального захисту населення на підставі відомостей із трудової книжки та пенсійного посвідчення.
Особи, які мають право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, пред'являють уповноваженому органові трудову книжку та пенсійне посвідчення (крім не працевлаштованих працівників), що підтверджують відповідність вимогам статті 48 зазначеного Закону.
За приписами пункту 4 вищевказаної постанови для призначення пільг з придбання твердого палива і скрапленого газу особи звертаються до управлінь праці та соціального захисту населення з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.
У разі коли на підставі записів у трудовій книжці особи, яка має право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, неможливо встановити факт виходу на пенсію з ліквідованого гірничого підприємства (ліквідація, реорганізація, перейменування), до уповноваженого органу за його запитом надається архівна довідка або довідка Міненерговугілля про зміни, які відбулися на гірничому підприємстві з моменту виходу на пенсію особи до ліквідації зазначеного підприємства, та копії підтвердних документів (розпорядження, накази).
Порядком надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням, затвердженим постановою № 887 від 12 серпня 2009 року Кабінету Міністрів України визначено механізм надання компенсації за оплату електроенергії, природного газу та центрального опалення житла (далі - компенсація) особам, які мають право на її отримання згідно із статтями 43 і 48 Гірничого закону України.
Таким чином, відповідач у справі - є суб'єктом владних повноважень, на якого чинним законодавством України покладений обов'язок щодо визначення права на пільги на тверде побутове паливо.
Суд не приймає до уваги позицію відповідача, що позивач вийшов на пенсію з діючого на теперішній час підприємства шахтоуправління «Волинське» Державного підприємства «Торезантрацит», виходячи з наступного.
Як вбачається з довідок Відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Волинське» Державного підприємства «Торезантрацит» з моменту виходу на пенсію позивача 03 жовтня 2006 року Шахтоуправління «Волинське» Торезького виробничого об"єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» зазнало декілька реорганізацій (а.с.18,37).
Відокремленим підрозділом «Шахтоуправління «Волинське» Державного підприємства «Торезантрацит» надані архівні довідки про те, що позивач з 10 вересня по 19 червня 1985 року працював забійником на дільниці № 2 шахти «Розсипнянська-2» Шахтоуправління «Волинське» Торезького виробничого обєднання по видобутку антрациту «Торезантрацит», у період з 20 червня 1985 року по 21 липня 1995 року гірничим диспетчером шахти "Розсипненська № 2" Шахтоуправління «Волинське» виробничого об"єднання "Торезантрацит". Звільнений у зв'язку з виявленою невідповідністю виконуваній роботі внаслідок стану здоров'я, що перешкоджає продовженню даної роботи (а.с.17,38).
Архівна довідка підтверджується наступними матеріалами справи: наказом Шахтоуправління «Волинське» виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантарцит» № 84/к від 17 вересня 1984 року, згідно якого позивача прийнято на роботу на посаду забійника з 10 вересня 1984 року (а.с.55); наказом Шахтоуправління «Волинське» виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантарцит» № 51/к від 20 червня 1985 року, згідно якого позивача переведено з посади забійника на посаду диспетчера з 20 червня 1985 року (а.с.56-56зв.); наказом Торезького виробничого об'єднання по видобутку антрациту «Торезантарцит» № 67/к від 26 липня 1995 року, яким позивача звільнено (а.с.57-57зв.); особовою карткою форми Т-2, в якій зазначено про призначення та переміщення ОСОБА_1 (а.с.58-58зв.); розпорядженням № 100 від 17 березня 2014 року згідно плану гірничих виробіток шахти «Розсипнянська-2» 21 липня 1995 року гірничий диспетчер знаходився на шахті «Розсипнянська-2», яка входила до складу шахти «Волинська» Торезького виробничого об"єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит» (а.с.59).
Зазначені документи підтверджують, що позивач звільнений 21 липня 1995 року року з вугледобувного підприємства шахта «Розсипнянська-2» шахти «Волинська» Торезького виробничого об"єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит». Відповідно до положень ст.48 Гірничого Закону України має право на отримання палива на побутові потреби, як пенсіонеру, який пропрацював на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах.
Постановою Кабінету Міністрів України № 831 від 13 листопада 2013 року «Про зміни, що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 і від 12 серпня 2009 року № 887» пункт 4 Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам доповнено новим абзацом такого змісту: «У разі коли на підставі записів у трудовій книжці особи, яка має право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, неможливо встановити факт виходу на пенсію з ліквідованого гірничого підприємства (ліквідація, реорганізація, перейменування), до уповноваженого органу за його запитом надається архівна довідка або довідка Міненерговугілля про зміни, які відбулися на гірничому підприємстві з моменту виходу на пенсію особи до ліквідації зазначеного підприємства, та копії підтвердних документів (розпорядження, накази)».
Відособленим підрозділом «Шахтоуправління «Волинське» Державного підприємства «Торезантрацит» надана відповідачу архівна довідка, в якій зазначено, що позивач працював на шахті «Розсипнянська-2» шахти «Волинська» Торезького виробничого об"єднання по видобутку антрациту «Торезантрацит». 11 грудня 2013 року позивачу повідомлено про відмову у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо згідно статті 48 Гірничого Закону України.
Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 22 Конституції України закріплено при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів недопустимість звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на викладене зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позовних вимог.
При поданні адміністративного позову позивачем сплачено судовий збір в сумі 68 грн. 82 коп.(а.с.3).
Згідно ч.1, ч.3 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
При поданні адміністративного позову позивачем сплачено судовий збір в сумі 73 грн. 08 коп.(а.с.3,4).
Згідно ч.1, ч.3 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Відповідно до п.п.1 п.1 ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" при подачі адміністративного позову немайнового характеру оплаті підлягає судовий збір в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Оскільки відповідач є державною бюджетною установою, суд вважає можливим у відповідності до ст. 88 КАС України звільнити Управління праці та соціального захисту населення Торезької міської Ради Донецької області від сплати судових витрат.
Згідно ч.3 ст.94 КАС України відповідно до задоволених вимог підлягає стягненню з місцевого бюджету України на користь позивача судовий збір у сумі 73 грн. 08 коп.
Керуючись ст.ст.19,22 Конституції України, ч.2 ст.102 Бюджетного кодексу України, Гірничим Законом України, п.12.11 Галузевої угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України (з доповненнями і змінами), Порядком надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам», затвердженого постановою № 77 від 31 січня 2007 року Кабінету Міністрів України, Порядком надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням, затвердженого постановою № 887 від 12 серпня 2009 року Кабінету Міністрів України, постановою Кабінету Міністрів України № 831 від 13 листопада 2013 року «Про зміни, що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 і від 12 серпня 2009 року № 887", ст. ст.158 , 159, 160, 161, 162, 163 КАС України,-
П о с т а н о в и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області за участю третіх осіб Державного підприємства «Торезантрацит», Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» про визнання протиправними дії, зобов'язання відповідача вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати дії Управління соціального захисту населення Торезької міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо відповідно до статті 48 Гірничого Закону України протиправним.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області надати ОСОБА_1 пільгу на тверде побутове паливо відповідно до статті 48 Гірничого Закону України за 2013 рік.
Зобов'язати Управління Державної казначейської служби України в м. Торезі Донецької області стягнути з місцевого бюджету на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп. шляхом їх безспірного списання із рахунку Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області.
Повний текст постанови виготовлений 16 травня 2014 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Торезький міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Н. Є. Арапіна