Справа 328/1258/14-а
06.05.2014
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2014 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Ушатий І.Г., розглянувши матеріали подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Каращук Катерини Леонідівни про зміну способу і порядку виконання рішення по справі№2-а-3497/2011,
ВСТАНОВИВ:
14.04.2014 р. Головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Каращук К.Л. звернулася до суду з поданням, в якому просила витребувати в Департаменті праці та соціального захисту населення Запорізької ОДА розрахунок коштів згідно зазначеного рішення суду, змінити спосіб та порядок виконання рішення суду на підставі якого видано 10.09.2013 р. виконавчий лист № 2-а-3497/2011 Токмацьким районним судом Запорізької області про зобов'язання Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_2 разову грошову допомогу до 5 травня за 2011 рік встановлену ч.5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з урахуванням різниці вже виплаченої суми, шляхом стягнення з Департаменту праці та соціального захисту населення Запорізької ОДА на користь ОСОБА_2 нарахованих коштів, подання розглянути без участі державного виконавця.
Вирішуючи питання про прийняття подання про зміну способу і порядку виконання судового рішення, необхідно враховувати, що це подання повинно відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст. 106 КАС України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст.263 КАС України
Пред'явлене подання підлягає залишенню без руху, оскільки подано з порушенням вимог ст. ст. 106, 263 КАС України.
Державний виконавець просить витребувати в Департаменті праці та соціального захисту населення Запорізької ОДА розрахунок згідно зазначеного рішення, проте не вказує які перешкоди виникли у нього у витребуванні розрахунку та що саме унеможливлює надання такого розрахунку до суду держаним виконавцем.
Відповідно до статей 1, 5 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів. Державний виконавець зобов'язаний вжити заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.
Вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України. Невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно із законом (ч. 1, ч. 3 ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження"). Після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніше ніж на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, його виконання перевіряється не пізніше наступного робочого дня після відкриття виконавчого провадження (ч. 1 ст. 75 Закону України "Про виконавче провадження").
Крім того, з доданих до подання документів слідує, що державним виконавцем було змінено назву сторони виконавчого провадження боржника - Головне управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації на Департамент праці та соціального захисту населення Запорізької ОДА, проте у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців така юридична особа відсутня. В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців містяться дані про Департамент соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, ідентифікаційний код юридичної особи - 03193005, місцезнаходження юридичної особи: 69063, Запорізька обл., місто Запоріжжя, вулиця Дзержинського, будинок 48.
Заява (подання) має містити чітку вказівку яким чином, на погляд державного виконавця, суду необхідно вирішити поставлене питання.
Так у разі звернення державного виконавця з поданням про зміну способу і порядку виконання рішення шляхом зміни зобов'язання здійснити виплати на стягнення цих виплат. Така зміна можлива лише у разі виконання боржником зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат.
Проте держаним виконавцем не надано доказів того, що виконана зобов'язальна частина рішення.
В даному випадку держаний виконавець не навів переліку проведених виконавчих дій. З подання не вбачається, в чому полягає складність виконання рішення та яким чином необхідно вирішувати поставлене у заяві (поданні) питання.
Крім того, в поданні містяться посилання лише на загальні правові норми, в поданні відсутнє викладення обставин, якими державний виконавець обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину, що ускладнюють виконання судового рішення, які саме дії були здійснені державними виконавцем для виконання вказаного судового рішення тощо.
З огляду на це у заяві (поданні) державний виконавець повинен чітко зазначити, в чому полягає складність виконання рішення чи в зв'язку з чим таке рішення неможливо виконати. Інформація зазначається лише про ті виконавчі дії, які стосуються порушеного питання.
В поданні головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Каращук Катерина Леонідівна посилається на Інформаційний лист Вищого Адміністративного Суду України від 13.06.2013 № 846/12/13-13, проте вказаний лист втратив чинність, оскільки лист відкликано на підставі Листа Вищого адміністративного суду № 173/11/14-14 від 11.02.2014.
Вказані недоліки унеможливлюють розгляд подання по суті.
В зв'язку з тим, що подання не відповідає вимогам ст.106 КАС України воно було ухвалою судді від 15.04.2014р. залишено без руху з наданням заявнику для усунення недоліків п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копію ухвали заявниця отримала 18.04.2014р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, але недоліки подання у встановлений термін не були виправлені.
Відповідно до ч.3 ст.108 КАС України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконав вимоги визначені ст.106 КАС України позовна заява повертається позивачеві.
Керуючись ст.108 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
Подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Каращук Катерини Леонідівни про зміну способу і порядку виконання рішення по справі№2-а-3497/2011 повернути заявнику.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали, у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя/підпис/ З оригіналом згідно:
Суддя Токмацького районного суду
Запорізької області І.Г. Ушатий