ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
____________________________
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2014 р. Справа № 923/569/14
Господарський суд Херсонської області у складі судді Немченко Л.М. при секретарі Короткій Ю.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України м. Херсон
до Чаплинської селищної ради смт. Чаплинка Херсонської області
про зобов'язання вчинити дії
за участю представників сторін:
від позивача - представники Бережанська Н.М., Черепащук В.В.
від відповідача - не прибув
Херсонське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (позивач) звернулось з позовом до Чаплинської селищної ради (відповідач), яким просить зобов'язати відповідача виконати рішення адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 24.12.2013року № 116/2-рш у справі № 117/2-13.
Відповідач в засідання суду не прибув, надавши суду письмовий відзив на позов, в якому він позовні вимоги визнає та просить розглянути справу без його участі.
Після закінчення розгляду справи в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників позивача, суд
в с т а н о в и в:
Рішенням адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (надалі - Відділення) від 30.10.2012 року №133/П-2 у справі №127/2-12 (надалі - Рішення Адмінколегії № 133/П-2) визнано, що Чаплинська селищна рада (надалі - Відповідач) ухиляючись від виконання власних повноважень щодо створення ритуальної служби або укладення договору із суб'єктом господарювання, що діє на ринку надання ритуальних послуг, вчинив порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене частиною 1 статті 15 Закону "Про захист економічної конкуренції", у вигляді бездіяльності органу місцевого самоврядування, яка може призвести до недопущення конкуренції на ринку ритуальних послуг у межах смт. Чаплинка.
Крім того, Відповідача було зобов'язано у двомісячний строк з дня одержання Рішення Адмінколегії № 133/П-2 припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції та повідомити про це Відділення.
Рішення Адмінколегії № 133/П-2 направлено до Відповідача листом Відділення від 05.11.2012 №133-16/ж. Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення, Відповідач отримав вказаний лист Відділення 08.11.2012 року.
У встановлений законодавством двомісячний строк, Рішення Адмінколегії №133/П-2 до господарського суду не оскаржувалось, та набуло законної сили.
Порушення, визначене Рішенням Адмінколегії № 133/П-2 у встановлений строк Відповідачем не припинено.
Відповідно до пункту 4 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", порушенням законодавства про захист економічної конкуренції є невиконання рішень органів Антимонопольного комітету України.
У зв'язку з викладеним, рішенням адміністративної колегії Відділення від 24.12.2013 № 116/2-рш (надалі - Рішення Адмінколегії № 116/2-рш) у справі №117/2-13:
- визнано, що діяння Відповідача, які полягають у невиконанні рішення адміністративної колегії Відділення № 133/П-2 від 30.10.2012 р. у справі № 127/2-12 є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 4 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді невиконання рішення органу Антимонопольного комітету України;
- зобов'язано Відповідача виконати пункт 2 резолютивної частини Рішення Адмінколегії № 133/П-2 до 01.04.2014.
Крім цього, Рішенням Адмінколегії № 116/2-рш зобов'язано Відповідача до 03.02.2014 року опублікувати Рішення Адмінколегії № 116/2-рш у повному обсязі у газеті "Наддніпрянська правда плюс".
Копію Рішення Адмінколегії № 116/2-рш із супровідним листом від 26.12.2013 №1988-35-2 направлено для виконання до Відповідача. Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення, Відповідач отримав вказаний лист Відділення 27.12.2013 року.
Інформація про виконання Рішення Адмінколегії № 116/2-рш до Відділення не надійшла. У зв'язку з цим, листом від 28.02.2014 № 5-2/319, Відділення додатково запропонувало Відповідачу надати інформацію про виконання Рішення Адмінколегії №116/2-рш. Відповідачем відповідь на вказаний лист Відділення надано не було.
Щодо визнання недійсним Рішення Адмінколегії № 11672-рш Відповідач до суду не звертався.
До теперішнього часу порушення визначені Рішення Адмінколегії № 133/П-2 Відповідачем не усунуті, копії підтверджуючих документів щодо проведення публікації у газеті "Наддніпрянська правда плюс" до Відділення не надано.
Ухилення Відповідача від виконання Рішення Адмінколегії №139/П-2 має негативні наслідки, зокрема, відсутність ритуальної служби призводить до того, що населення не може реалізувати можливості, передбачені статтею 12 Закону "Про поховання та похоронну справу", а саме - обирати виконавців ритуальних послуг серед суб'єктів господарювання, які уклали договір з ритуальною службою про надання цих послуг, у зв'язку з відсутністю таких. Окрім цього, надавачі послуг самостійно визначають вартість ритуальних послуг, зокрема, копання могил, зазвичай за відсутності економічного обґрунтування, що в свою чергу може призвести до ущемлення інтересів споживачів. При цьому, вартість ритуальних послуг повинна встановлюватися в порядку і в межах, встановлених законодавством, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради.
Згідно з частиною 2 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", у судовому порядку вирішуються питання щодо невиконання органами місцевого самоврядування у встановлені строки рішень органів Антимонопольного комітету України.
З огляду на викладене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Антимонопольний комітет та його територіальні відділення звільняються від сплати судового збору у справах, що вирішуються на підставі законодавства про захист економічної конкуренції та законодавства здійснення державних закупівель, відповідно до п.12 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з ст. 49 ГПК України судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход держбюджету.
З огляду на викладене, судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
в и р і ш и в:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Зобов'язати Чаплинську селищну раду (смт. Чаплинка Херсонської області вул. Радянська 40, код ЄДРПОУ 26348829) виконати рішення адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (м. Херсон пр. Ушакова 42, код ЄДРПОУ 21292403) від 24.12.2013року № 116/2-рш у справі № 117/2-13.
3. Стягнути з Чаплинської селищної ради смт. Чаплинка Херсонської області вул.Радянська 40, код ЄДРПОУ 26348829, в доход Державного бюджету України на р/р №31215206783002 в ГУДКСУ у Херсонській області МФО 852010 код ЄДРПОУ 37959779 одержувач УДКСУ у місті Херсоні. Призначення платежу: судовий збір код 03500045 - 1218грн. 00коп. витрат зі сплати судового збору.
4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 16.05.2014року.
Суддя Л.М. Немченко