Ухвала суду № 38701605, 12.05.2014, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
12.05.2014
Номер справи
914/4092/13
Номер документу
38701605
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

12.05.2014 р. Справа№ 914/4092/13

За скаргою: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів

Боржник: Виконавчий комітет Новороздільської міської ради, м. Новий Розділ

На дії Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області.

Суддя Манюк П.Т.

При секретарі Альховській І.Б.

Представники:

від скаржника: Оленюк С.Л. - представник

від боржника: не з'явився

від ВПВР ДВС ГУЮ у Л/о: не з'явився

Розглядається скарга Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання незаконними дій Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області щодо закінчення виконавчого провадження від 05.03.2014 р. № 41548715 та скасування постанови Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області від 05.03.2014 р. у виконавчому провадженні № 41548715.

Ухвалою суду від 21.03.2014 року розгляд скарги призначено на 09.04.2014 року.

Розгляд скарги відкладався з підстав викладених у відповідних ухвалах суду.

В судовому засіданні скаржник вимоги скарги підтримав, просив її задоволити з підстав викладених у скарзі та усних поясненнях.

Представник боржника в попередньому засіданні та в письмовому пояснені вимоги скарги заперечив.

Представник ДВС в судові засідання не з'явився, вимоги суду не виконав.

Розглянувши скаргу, суд встановив наступне.

Рішенням Господарського суду Львівської області від 25.11.2013 р. у справі № 914/4092/13 позовні вимоги Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України задоволено повністю та зобов'язано Виконавчий комітет Новороздільської міської ради виконати рішення адміністративної колегії ЛОТВ АМК України від 15.12.2011 р. № 160, а саме: вжити відповідних заходів щодо розроблення та затвердження в установленому порядку нормативів питного водопостачання для споживачів м. Новий Розділ Львівської області.

10.12.2013 р. господарським судом виданий відповідний наказ про примусове виконання рішення від 25.11.2013 р., який скеровано позивачу.

Державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження від 22.01.2014 р. № 41548715 з примусового виконання наказу Господарського суду Львівської області від 25.11.2013 р. у справі 914/4092/13.

05.03.2014 р. державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження від 05.03.2014 р. на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження», тобто у зв'язку з фактичним виконанням в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Не погоджуючись з постановою державного виконавця про закінчення виконавчого провадження від 05.03.2014 р. ВП № 41548715 скаржник звернувся до Господарського суду Львівської області зі скаргою на дії Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області. У своїй скарзі скаржник просить визнати незаконними дії Відділу державної виконавчої служби та скасувати постанову Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про закінчення виконавчого провадження від 05.03.2014 р. ВП № 41548715.

На думку скаржника, дії Відділу у вигляді закінчення провадження є незаконними, оскільки у виконавчому провадженні відсутні обставини, які б свідчили про фактичне виконання в повному обсязі боржником рішення, а саме: останнім не вжито відповідних заходів щодо розроблення та затвердження в установленому порядку нормативів питного водопостачання для категорії споживачів "населення" міста Новий Розділ Львівської області.

Приймаючи постанову про закінчення виконавчого провадження від 05.03.2014 р. Відділ виходив з того, що боржником погоджено Програму розвитку житлово-комунального господарства м. Новий Розділ на 2014 -2016 р.р. та передбачено Захід № 2 «Розроблення та затвердження науково обгрунтованих нормативів питного водопостачання в м. Новий Розділ» та фінансування цього заходу в сумі 40 000, 00 грн., крім цього боржником було направлено лист від 29.01.2014 р. № 136/02-12 до Київського університету управління та підприємства з проханням надати перелік документів та інформації, які необхідні для розроблення ними вищевказаних нормативів.

Однак питання визначення нормативів питного водопостачання регламентується Порядком розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 року № 1107, пункт 4 якого визначає, що орган місцевого самоврядування повинен вжити низку заходів у сфері розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання конкретного населеного пункту, а саме: нормативи питного водопостачання у конкретному населеному пункті розробляються та науково обґрунтовуються згідно з Методикою визначення нормативів питного водопостачання населення спеціалізованими науково-дослідними організаціями на замовлення місцевих адміністрацій або органів місцевого самоврядування та затверджуються ними після погодження з місцевими органами виконавчої влади з питань охорони здоров'я, охорони навколишнього природного середовища та водного господарства.

Таким чином, боржник не вжив згідно з вказаним Порядком відповідних заходів щодо розроблення та затвердження в установленому порядку нормативів питного водопостачання для категорії споживачів "населення" м. Новий Розділ.

Боржник проти скарги заперечив з підстав викладених у письмових поясненнях на скаргу, зокрема зазначив, що ним вжито необхідних заходів для виконання в повному обсязі рішення Господарського суду Львівської області від 25.11.2013 р. щодо розроблення та затвердження в установленому порядку нормативів питного водопостачання для споживачів м. Новий Розділ, про що листом від 29.01.2014 р. № 140/02-13 повідомлено Відділ примусового виконання рішень. Тому, у зв'язку з фактичним виконанням в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, державним виконавцем було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження від 05.03.2014 р.

Крім того, для замовлення послуг з розроблення нормативів питного водопостачання у м. Новий Розділ у науково-дослідній організації необхідне відповідне фінансування. Так, рішенням Виконавчого комітету Новороздільської міської ради від 28.01.2014 р. № 8 погоджено Програму розвитку житлово-комунального господарства м. Новий Розділ на 2014-2016 р.р., і як вбачається з Переліку завдань, заходів та показників даної міської цільової програми на 2014 р. передбачено Захід 2 «Розроблення та затвердження науково обгрунтованих нормативів питного водопостачання в м. Новий Розділ» та фінансування цього заходу в сумі 40 000, 00 грн. Також, боржником направлено листа від 28.01.2014 р. № 136/02-12 до Київського університету управління та підприємництва з проханням надати перелік документів та інформації, які необхідні для розроблення ними вищезгаданих нормативів.

Державний виконавець в засідання суду не з'явився, письмових пояснень на скаргу суду не надав.

Заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши матеріали скарги, суд вважає, що скарга є обгрунтованою та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Частиною 1 ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.

Як вбачається з матеріалів справи, Відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області винесено постанову від 05.03.2014 р. про закінчення виконавчого провадження № 41548715 на підставі ч. 1 п. 8 ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження" у зв'язку з фактичним виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом у справі № 914/4092/13 від 10.12.2013 р. При винесенні постанови державний виконавець керувався тим, що виконавчий документ боржником виконано, оскільки ним погоджено Програму розвитку житлово-комунального господарства м. Новий Розділ на 2014-2016 рр., в якій передбачено захід № 2 "Розроблення та затвердження науково обґрунтованих нормативів питного водопостачання в м. Новий Розділ" та фінансування цього заходу у сумі 40 000,00 грн. Крім того, виконавчим комітетом надіслано лист від 28.01.2014 р. № 136/02-12 до Київського університету управління та підприємництва з проханням надати перелік документів та інформації, які необхідні для розроблення нормативів.

Однак, рішенням Господарського суду Львівської області від 18.12.2013 р. зобов'язано Виконавчий комітет Новороздільської міської ради вжити відповідних заходів щодо розроблення та затвердження в установленому порядку нормативів питного водопостачання для категорії споживачів "населення" м. Новий Розділ.

Згідно з Порядком розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. №1107, нормативи питного водопостачання у конкретному населеному пункті розробляються та науково обґрунтовуються згідно з Методикою визначення нормативів питного водопостачання населення спеціалізованими науково-дослідними організаціями на замовлення місцевих адміністрацій або органів місцевого самоврядування та затверджуються ними після погодження з місцевими органами виконавчої влади з питань охорони здоров'я, охорони навколишнього природного середовища та водного господарства.

Приписами статті 49 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавче провадження підлягає закінченню зокрема, у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Відтак, однією з підстав закінчення виконавчого провадження є фактичне повне виконання рішення суду.

Відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області та боржником не подано суду доказів щодо розроблення та затвердження в установленому порядку нормативів питного водопостачання для категорії споживачів "населення" м. Новий Розділ згідно Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 р. № 1107.

Таким чином, боржником не вжито у повному обсязі заходів для належного виконання рішення суду, а тому дії Відділу примусового виконання рішень щодо закінчення виконавчого провадження є передчасними.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що скарга Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України є обгрунтованою та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Львівської області, -

УХВАЛИВ:

1. Скаргу Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України на дії Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області задоволити.

2. Визнати незаконними дії Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області щодо закінчення виконавчого провадження від 05.03.2014 р. № 41548715.

3. Скасувати постанову Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про закінчення виконавчого провадження від 05.03.2014 року № 41548715.

Суддя Манюк П.Т.