5.1.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 травня 2014 року ЛуганськСправа № 812/8492/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі: Барашко М.В.
за участю:
представника відповідача ( заявника): Грибачової Н.О.,
представника позивача: Трифанова С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Міського комунального підприємства "Центрожилком" про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду в адміністративній справі № 812/8492/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області до Міського комунального підприємства "Центрожилком" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) , -
ВСТАНОВИВ:
28 квітня 2014 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Міського комунального підприємства "Центрожилком" про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду в адміністративній справі № 812/8492/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області до Міського комунального підприємства "Центрожилком" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
12.05.2014 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла уточнена заява про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду ( контролю) , в якій заявник просить скасувати заходи реагування, застосовані постановою Луганського окружного адміністративного суду від 24.10.2013 року по адміністративній справі № 812/8492/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області до Міського комунального підприємства "Центрожилком" шляхом повного зупинення експлуатації ліфтів ( рег. № 7280, 7284, 7285, 7310,7312,13744, 13748, 13888, 10978,10979), у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.
В обґрунтування наданої заяви зазачено, що відповідно до акту від 06.05.2014 №10-8 перевірки виконання припису № 10-8/56 від 27.09.2013 вбачається, що на ліфтах реєстр № 7280, 7284, 7285, 7310,7312,13744, 13748, 13888, 10978,10979 порушення виконані у повному обсязі.
Отже підтверджено відсутність обставин, які стали передумовою для вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду.
В судовому засіданні представник відповідача (заявника) підтримав доводи, викладені в заяві про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду.
Представник позивача в судовому засіданні не заперечував проти скасування заходів реагування та зазначив, що дійсно відповідачем усуненні порушення, які стали підставою їх застосування.
Заслухавши пояснення представника відповідача ( заявника) та представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд, при вирішенні питання про скасування заходів реагування, виходив з наступного.
Згідно з ч. 12 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2013 року до Міського комунального підприємства "Центрожилком" застосовані заходи у сфері державного нагляду шляхом повного зупинення експлуатації ліфтів (рег. №№ 7286, 13546, 13520, 7280, 7281, 7284, 7285, 7871, 13027, 10072, 16580, 15692, 7310, 7312, 7313, 10043, 10044, 7772, 7824, 10651, 14580, 7347, 13744, 13748, 13804, 13888, 10978, 10979, 15352) (а.с.89-90).
Ухвалою суду від 31 березня 2014 року скасовані заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації ліфтів рег. №7313, 10043, 10044, 10651, 14580, 7347, 13804, 15352, застосовані постановою Луганського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2013 року в адміністративній справі №812/8492/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області до Міського комунального підприємства "Центрожилком" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).( а.с.190-191).
Згідно з пунктом 3 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 408/2011 (далі - Положення № 408), основними завданнями Держгірпромнагляду України, зокрема, є: організація та здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно-правових актів з питань: промислової безпеки, охорони праці, безпечного ведення робіт юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю.
Відповідно до пункту 5 Положення № 408 Держгірпромнагляд України для виконання покладених на нього завдань має право в установленому порядку одержувати від роботодавців і посадових осіб письмові чи усні пояснення, висновки експертних обстежень, аудитів, матеріали та інформацію з відповідних питань, звіти про рівень і стан профілактичної роботи, причини порушень законодавства та про вжиття заходів щодо їх усунення.
Пунктом 2.40 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України № 826 від 11.08.2011 (далі - Положення № 826), передбачено, що поновлення роботи (виробництва) здійснюється на підставі подання суб'єктом господарювання офіційного письмового повідомлення про повне усунення зазначених у розпорядженні порушень, які стали причиною заборони (обмеження), а також результатів перевірки усунення цих порушень. Така перевірка проводиться у термін не пізніше трьох діб після отримання повідомлення про усунення порушень.
Відповідно до пункту 2.41 Положення № 826 перевірка виконання припису або усунення порушень, що призвели до заборони виконання робіт або виробництва чи обмеження виробництва, здійснюється шляхом проведення посадовою особою Держгірпромнагляду України, яка видала припис (розпорядження), позапланової перевірки.
МКП "Центрожилком" звернулося до Державної інспекції з нагляду в будівництві за об'єктами котлонагляду та підйомними спорудженнями з повідомленням від 24.04.2014 №1102, в якому просить направити представника для перевірки виконанню робіт за приписом №10-8/56 від 27.09.2013.
06.05.2014 ТУ Держгірпромнагляду у Луганській області було проведено перевірку МКП "Центрожилком" та складено акт від 06.05.2014 № 10-8, в якому зазначено, що при перевірці виконання припису 310-8/56 від 27.09.13 на ліфтах рег. №№ 7280,7284,7285,7310,7312,13744,13748, 13888,10978,10979, порушення вказані в пунктах 5.12,7.8,7.6,8.6,8.8,14.7,15.6,24.11,25.7,27.8,28.7,29.8 виконані в повному обсязі.
Зазначений акт підписаний уповноваженими представниками сторін.
Відтак, наявними у матеріалах справи доказами підтверджено відсутність обставин, які стали передумовою для вжиття заходів реагування у сфері державного нагляду, що в свою чергу є підставою для скасування заходів реагування, застосованих судом.
Абзацом 2 ч. 13 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що за результатами розгляду заяви суд постановляє ухвалу про задоволення заяви або про відмову в її задоволенні, яка не підлягає оскарженню.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що заява Міського комунального підприємства "Центрожилком" про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду в адміністративній справі № 812/8492/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області до Міського комунального підприємства "Центрожилком" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) підлягає задоволенню, а застосовані даною постановою заходи реагування - в частині повного зупинення експлуатації ліфтів ( рег. №№ 7280, 7284, 7285, 7310,7312,13744, 13748, 13888, 10978,10979), - скасуванню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 158-160, 165, 183-6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Міського комунального підприємства "Центрожилком" про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду в адміністративній справі № 812/8492/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області до Міського комунального підприємства "Центрожилком" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задовольнити повністю.
Скасувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації ліфтів рег. №№ 7280, 7284, 7285, 7310,7312,13744, 13748, 13888, 10978,10979 , застосовані постановою Луганського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2013 року в адміністративній справі №812/8492/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області до Міського комунального підприємства "Центрожилком" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її прийняття.
Суддя С.М. Чиркін