МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08000, Київська область, смт. Макарів, вул. Фрунзе, 35
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"01" квітня 2014 р. Справа № 370/644/14-а
Макарівський районний суд Київської області в складі головуючого судді Устимчук М.Ю., при секретарі Лизі Л.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління соціального захисту населення Макарівської РДА Київської області до ОСОБА_2 про стягнення виплачених надміру коштів у вигляді допомоги на дітей одиноким матерям , -
в с т а н о в и в :
Позивач Управління соціального захисту населення Макарівської РДА Київської області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 (далі відповідач) та просили стягнути з останньої виплачених надміру коштів у вигляді допомоги на дітей одиноким матерям в сумі 748 грн. 80 коп.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначав, що відповідачці на підставі її заяви від 23 серпня 2011 року та інших необхідних документів було продовжено виплату допомоги на дітей одиноким матерям.
Відповідачка була повідомлена, що під час отримання державної допомоги зобов'язана повідомити управління соціального захисту населення Макарівської РДА про зміну обставин, які можуть вплинути на отримання соціальної допомоги. Підтвердженням є підписи відповідачки у заяві про призначення допомоги.
11 грудня 2013 року служба у справах дітей Бориспільської міської ради повідомили, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (діти відповідачки) були вилучені та поміщенні до державних закладів.. А також просили призупинити виплати з грудня 2013 року.
19 грудня 2013 року винесено розпорядження про призупинення виплати допомоги та за виявленими обставинами здійснено виведення на правильний розмір допомоги, яку отримувала відповідачка відповідно до рішення позивача та зроблено розрахунок обсягу надміру виплачених коштів допомоги.
Таким чином, відповідачка приховала інформацію від управління соціального захисту населення Макарівської РДА про обставини, які впливають на виплату державної допомоги та врезультаті чого сума надміру виплачених коштів склала 748,80 грн.
Відповідачка ігнорує повідомлення позивача і тому це змусило поивача звернутися до суду про примусове стягнення коштів.
Посилаючись на викладене, позивач просив задовольнити позовні вимоги.
Оскільки від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у письмовому провадженні, відповідачка повідомлена про день, час та місце розгляду справи, тому суд вважає за можливе розгляд справи здійснити в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі матеріалів.
Відповідно до ст. 41 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на нижчевикладене.
Так судом встановлено, що на підставі заяви відповідачки від 23 серпня 2011 року та інших необхідних документів позивач продовжив їй виплату допомоги на дітей одиноким матерям.
Відповідно до ст.18-3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 року № 2811-XII допомога на дітей одиноким матерям, які мають дітей віком до 18 років надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
На підставі вищевикладеного відповідачка отримувала допомога на дітей одиноким матерям:
- з 01.11.2013 року по 30.11.2013 року - 363 грн. 00 коп.;
- з 01.12.2013 року по 31.12.2013 року - 385 грн. 80 коп.
Відповідно до статті 18-4 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 року № 2811-XII виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) призупиняється у разі тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання. Відповідно до п. 36 Порядку призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751, виплата допомоги припиняється або зупиняється на підставі поданих обґрунтованих пропозицій органу опіки та піклування чи державного соціального інспектора органу праці та соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
Крім того допомога не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні (п. 33 «Порядку призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751). А також для призначення допомоги подається до управління соціального захисту населення довідка про проживання дитини з матір'ю.
Особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний строк повідомити про це органи праці та соціального захисту населення. Виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує цю допомогу з місяця, що настає після місяця, у якому виникли такі обставини.
Відповідно до п. 49 Порядку призначення і виплати допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751, особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо). Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.
А також в ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21.11.1992 року № 2811-XII говориться, що одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Відповідачка була повідомлена, що під час отримання державної допомоги зобов'язана повідомити управління соціального захисту населення Макарівської РДА про зміну обставин, які можуть вплинути на отримання соціальної допомоги. Підтвердженням є підписи відповідачки у заяві про призначення допомоги.
11 грудня 2013 року служба у справах дітей Бориспільської міської ради повідомили, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (діти відповідачки) були вилучені та поміщенні до державних закладів. А також просили призупинити виплати з грудня 2013 року.
19 грудня 2013 року винесено розпорядження про призупинення виплати допомоги та за виявленими обставинами здійснено виведення на правильний розмір допомоги, яку отримувала відповідачка відповідно до рішення позивача та зроблено розрахунок обсягу надміру виплачених коштів допомоги.
Таким чином, відповідачка приховала інформацію від управління соціального захисту населення Макарівської РДА про обставини, які впливають на виплату державної допомоги та врезультаті чого сума надміру виплачених коштів склала 748,80 грн.
Керуючись ст.ст. 112, 158-163 КАС України, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Макарівської РДА Київської області до ОСОБА_2 про стягнення виплачених надміру коштів у вигляді допомоги на дітей одиноким матерям задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що проживає за адресою : АДРЕСА_1 на користь Управління соціального захисту населення Макарівської РДА Київської області, що знаходиться: 08000, смт. Макарів, пров. Радянський, 2 (р/р 35411003008227, МФО 821018, код ЄДРПОУ 03193850 ГУ ДКСУ у Київській області) 748 (сімсот сорок вісім) грн. 80 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з моменту її проголошення, а особами, що не були присутні при його проголошенні - 10 днів з моменту отримання її копії.
Постанова суду набирає законної сили по закінченню строку на її оскарження, у разі, якщо не подано апеляційну скаргу. В інакшому випадку - після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя М.Ю. Устимчук