Ухвала суду № 38695036, 13.05.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2014
Номер справи
2а-3775/09/0970
Номер документу
38695036
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2014 р. Справа № 283/11

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді Ніколіна В.В.,

суддів Гінди О.М., Качмара В.Я.,

при секретарі судового засідання Щербі С.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Яремче Івано-Франківської області на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.12.2010 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Скорзонера до Державної податкової інспекції в м. Яремче Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення за №0000052301/0 від 04.06.2010 року, -

ВСТАНОВИЛА :

ТзОВ Скорзонера 27.10.2010 року звернулося до Державної податкової інспекції в м. Яремче Івано-Франківської області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення за №0000052301/0 від 04.06.2010 року.

В позові покликається на те, що відповідач в порушення пункту 13.2 статті 13, пункту 18.1 статті 18 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств, підпункту 4.4. пункту 4 статті 4 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами, пункту 4 Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно із міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, оскаржуваним податковим повідомлення-рішенням протиправно визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток іноземних юридичних осіб в розмірі 148143,00 грн., оскільки висновки викладені в акті перевірки, на підставі якого винесено вказане рішення, не відповідають фактичним обставинам. Зокрема, позивачем в 2008 році за імпортним контрактом від 03.07.2008 року, укладеного із нерезидентом Inc., по здійснених останнім за контрактом роботах проведено про плату за їх виконання в розмірі 69119,39 дол. США, попередньо отримавши від нерезидента документи, що засвідчують реєстрацію його як юридичної особи у Провінції Британської Колумбії Канада, надійність даного підприємства, переведених на державну мову у встановленому законом порядку, а також довідки, виданої компетентним органам Канади, про канадське резиденство Inc. та відповідного перебування останнього на податковому обліку даної іноземної держави. Перевіряючими, за умови наявності у позивача, під час виконання договірних відносин і перевірки, вказаних вище документів, безпідставно, в порушення Конвенції між Україною і Канадою про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень від сплати податків стосовно доходів і майна, за наслідками перевірки дотримання позивачем законодавства про оподаткування зроблено висновок про відсутність підстав для звільнення позивача від оподаткування доходів, виплачених Logic Inc. , як резиденту Канади у 2008 році, із джерелом їх походження в Україні.

Оскаржуваною постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.12.2010 року позовну заяву ТзОВ Скорзонера до Державної податкової інспекції в м. Яремче Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення за №0000052301/0 від 04.06.2010 року - задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Яремча Івано-Франківської області за №0000052301/0 від 04.06.2010 року про визначення ТзОВ Скорзонера податкового зобов'язання в розмірі 49381,00 грн. та застосування фінансових санкцій у розмірі 98762,00 грн. по податку на прибуток іноземних юридичних осіб.

У поданій апеляційній скарзі відповідач просить зазначену постанову скасувати та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, покликаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що у звязку із відсутністю у позивача на час договірних відносин із нерезидентом Inc. в 2008 році та під час перевірки, проведеної відповідачем в травні 2010 року, відповідної, належним чином оформленої довідки компетентного органу іноземної держави про те, що нерезидент є резидентом Канади, належним чином легалізованої і перекладеної відповідно до законодавства України, відповідачем визначено суму позивачу податкового зобов'язання з податку на прибуток вказаної іноземної юридичної особи в розмірі 148143,00 грн., внаслідок порушення пункту 13.2 статті 13 Закону Про оподаткування прибутку підприємств. Зауважив, що подані під час перевірки позивачем документ про реєстрацію Inc., як юридичної особи у Провінції Британської Колумбії Канада та державний сертифікат надійності даного підприємства, а також довідки про резиденство Inc. Канади, викладеної на іноземній мові та не легалізованої в закордонному консульському представництві України в Канаді, в розумінні пункту 4 Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно із міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, не дає державним податковим органам право звільняти суб'єктів господарювання від оподаткування доходів виплачених ними іноземним юридичним особам. Вказав, що відповідно до пункту 8 вказаного Порядку у разі не подання нерезидентом довідки відповідно до пункту 4 цього Порядку доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України з питань оподаткування.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних мотивів.

Задовольняючи позов ТзОВ Скорзонера суд першої інстанції виходив з того, що довідка від 06.08.2008 року за своїм змістом містить усі необхідні вимоги, визначені пунктом 4 Порядку, крім відмітки про її легалізацію у консульстві України в Канаді. Втім, відсутність такої відмітки, не ставить під сумнів достовірності відображених у ній даних. Також представником позивача подано аналогічну довідку про канадське резиденство Graviti Logic Inc. від 23.06.2010 року, легалізовану 27.10.2010 року у генеральному консульстві України в м. Торонто, Канада. За змістом даної довідки Агенція державних доходів Канади підтвердила канадське резиденство Inc., що стосується канадсько-української конвенції про податок на приток на 2008 податковий рік (рік, в якому позивачем здійснено виплату доходу нерезиденту). Дана довідка листом позивача за №26/11-01 від 26.11.2010 року надана відповідачу . Довідка від 23.06.2010 року відповідає всім вимогам, визначених пунктом 4 Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування.

З урахуванням вказаного, судом відхиляються посилання відповідача на те, що не легалізація у закордонному консульському представництві України в Канаді довідки від 06.08.2008 року, у відповідності до положень пункту 8 Порядку, є підставою для оподаткування відповідно до законодавства України доходів нерезидента із джерелом їх походження з України, оскільки, як вже зазначалося вище, згідно вимог статті 23 Конвенції безумовне право на звільнення резидента України від оподаткування прибутку виплаченого нерезиденту (резиденту Канади), є його реєстрація в Канаді, який за законодавством цієї держави підлягають оподаткуванню в ній на підставі постійного місця своєї реєстрації.

На підставі вказаного суд приходить до переконання, що подання позивачем під час перевірки довідки про резиденство Logic Inc.без її реєстрації у закордонному консульському представництві України в Канаді, за умови звернення позивача до податкового органу про підтвердження резиденства останнього, надання такої довідки в судовому засіданні, із врахуванням всіх вимог пункту 4 Порядку, та підтвердження канадського резиденства Inc. і відповідного податкового обліку його у вказаній країні, не позбавляє позивача на податкову пільгу у вигляді звільнення його від сплати податку на прибуток іноземних юридичних осіб.

Такі висновки суду першої інстанції, на думку колегії суддів, відповідають нормам матеріального права.

Судом встановлено, що ТзОВ Скорзонера є юридичною особою, яке податковими органами Івано-Франківської області взятий на облік, як платник податків і зборів.

В період з 30.03.2010 року по 14.05.2010 року Державною податковою інспекцією в м. Яремча проведено планову виїзну перевірку ТзОВ Скорзонера з питань дотримання вимог податкового законодавства, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2008 року по 31.12.2009 року, за результатами якої складено акт за №403/23-1/31067573 від 21.05.2010 року. Проведеною перевіркою встановлено порушення пункту 13.2 статті 13 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств внаслідок чого відповідачем зроблено висновки щодо несвоєчасної сплати до бюджету податку від суми, виплаченої нерезиденту Logic Inc., доходу з джерелом його походження з України (інжиніринг) в сумі 49380,68 грн. 26.05.2010 року та 31.05.2010 року позивач подав до Державної податкової інспекції в м. Яремче заперечення до вказаного акту перевірки, яке листом відповідача від 03.06.2010 року за № 599/10/23-1 відхилено як безпідставне .

Державною податковою інспекцією в м. Яремче 04.06.2010 року по результатах перевірки позивача прийнято податкове повідомлення-рішення за №0000052301/0, згідно якого позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток іноземних юридичних осіб в розмірі 148143,00 грн., в тому числі 49381,00 грн. за основним платежем та 98762,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями. Вказане податкове повідомлення-рішення 20.08.2010 року оскаржене позивачем до Державної податкової адміністрації Івано-Франківської області, яке залишено без змін листом останнього від 18.10.2010 року за №3646/10/25-019/154/351 .

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до імпортного контракту від 03.07.2008 року № 03/07V, укладеного ТзОВ Скорзонера з нерезидентом Logic Inc.(7470 Ambassador Crescent, Whistler, British Columbia, Canada VОN 1B7; банківські реквізити: "TD Canada Trust" 138-4370 Lorimer Road Whistler, British Columbia, VON 1B4, SWIFT Code: tdomcatttor, Acс.: 9987-5217310, Routing # for US Currency: 026009593) нерезидент (Виконавець) зобов'язується виконати роботи по виготовленню планів 3-х велосипедних трас на території туристичного комплексу Буковель загальною довжиною 11 750 метрів та облаштуванню 2-х велосипедних трас довжиною 6 750 метрів. Загальна вартість контракту 69 119,39 дол. США. На виконання умов контракту № 03/07V від 03.07.2008 року нерезидентом gic Inc. виконано роботи, передбачені контрактом, згідно акту приймання-передачі виконаних робіт № 1 від 01.09.2008 року на загальну суму 69 119,39 дол. США. ТзОВ Скорзонера оплатило виконані роботи типу «інжиніринг»по контракту від 03.07.2008 року № 03/07V згідно платіжних доручень за № 36415894 від 30.10.2008 року в сумі 47 887,39 дол. США (275 850,52 грн.) та за № 39486064 від 13.11.2008 року в сумі 21 232 дол. США (122 720,96 грн.).

Вказані вище обставини викладені в акті перевірки за № 403/23-1/31067573 від 21.05.2010 року та відповідачем не заперечуються.

Як зазначено в акті перевірки ТзОВ Скорзонера для перевірки надано довідку від 06.08.2008 року про підтвердження резидентства ic Inc., видану уповноваженим органом Канади. В акті також вказано, що дана довідка не завірена і не легалізована у встановленому порядку процедури консульської легалізації офіційних документів. З урахуванням того, що до перевірки відповідачу не подано по нерезиденту Inc. легалізованої довідки про його канадське резиденство, зроблено висновок про відсутність підстав для звільнення позивача від оподаткування доходів, виплачених Inc. , як резиденту Канади у 2008 році, із джерелом їх походження в Україні.

Суд зазначає, що спірні правовідносини між сторонами врегульовані нормами Закону України про оподаткування прибутку підприємств, який визначає платників податку на прибуток підприємств, об'єкти, базу та ставки оподаткування, особливості оподаткування окремих господарських операцій, порядок обліку, звітування та внесення податку на прибуток підприємств.

За визначенням пункту 1.36 статті 1 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств інжиніринг надання послуг (виконання робіт) зі складання технічних завдань, проведення наукових досліджень, складання проектних пропозицій, проведення техніко-економічних обстежень та інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розробка технічної документації, проектування та конструкторське опрацювання об'єктів техніки і технології, консультації та авторський нагляд під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також консультації економічного, фінансового або іншого характеру, пов'язані з такими послугами (роботами).

В судовому засіданні встановлено, що на виконання імпортного контракту від 03.07.2008 року №03/07V, укладеного ТзОВ Скорзонера з нерезидентом Logic Inc., останнім здійснено виконання робіт типу «інжиніринг»в розумінні пункту 1.36 статті 1 вказаного Закону.

Відповідно до пункту 13.1 статті 13 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств встановлено, що будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях) оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Для цілей цієї статті, пунктом «в»якої визначено, що під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, слід розуміти роялті, фрахту та доходи від послуг типу «інжиніринг».

Порядок оподаткування доходів нерезидентів, отриманих як послуги типу інжиніринг, оподатковуються за правилами, визначеними пунктом 13.2 статті 13 даного Закону, згідно приписів якого резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), крім доходів, зазначених у пунктах 13.3 - 13.6, зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 13.1 статті 13 за ставкою у розмірі 15 відсотків від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачене нормами міжнародних угод, які набрали чинності. За визначенням пункту 18.1 статті 18 Закону України Про оподаткування прибутку підприємств встановлено, що якщо міжнародним договором, ратифікованим Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються норми міжнародного договору.

Враховуючи коментовану норму Закону винятком щодо обов'язку сплати вказаного податку можуть бути підстави, передбачені нормами міжнародних угод, які набрали чинності в Україні. Питання щодо оподаткування доходів, отриманих резидентами України і Канади, врегульовані Конвенцію між Україною і Канадою про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень від сплати податків стосовно доходів і майна, яка ратифікована Верховною Радою України відповідно до Закону України за №339/96-ВР від 12.07.1996 року (далі Конвенція). В розумінні вимог статті 4 та 7 Конвенції резидент однієї Договірної Держави (від контексту України або Канади) являється будь-яка особа, яка за законодавством цієї Держави підлягає оподаткуванню в ній на підставі постійного місця проживання, постійного місця перебування, місцезнаходження керівного органу, місця реєстрації або іншого аналогічного критерію.

Прибуток підприємства Договірної Держави (від контексту України або Канади) оподатковується лише в цій Договірній Державі, якщо тільки це підприємство не здійснює підприємницьку діяльність у другій Договірній Державі через розташоване в ній постійне представництво. Якщо підприємство здійснює або здійснювало підприємницьку діяльність, як вказано вище, прибуток підприємства оподатковується в другій Державі, але тільки в тій частині, яка стосується цього постійного представництва.

З метою уникнення подвійного оподаткування статтею 23 Конвенції визначено, що в Україні подвійне оподаткування усувається з урахуванням положень законодавства України, що стосуються звільнення податку, сплаченого на території за межами України, на канадський податок, що сплачується за законодавством Канади та відповідно до цієї Конвенції прямо або шляхом вирахування з прибутку, доходу або майна з джерел у Канаді, буде робитися знижка у вигляді кредиту проти будь-якого українського податку, обчислюваного стосовно того ж прибутку, доходу або майна, стосовно яких обчислюється український податок. Виходячи із системного аналізу положень Конвенції суд зазначає, що нерезиденти України (резиденти Канади) із місцем реєстрації в Канаді, які за законодавством цієї держави підлягають оподаткуванню в ній на підставі постійного місця реєстрації (проживання) прибуток отриманий в Україні і виплачений резидентом України, з метою уникнення подвійного оподаткування, сплачують на території за межами України, шляхом звільнення від оподаткування резидента України, з урахуванням положень законодавства України, на його розмір, який в свою чергу являється канадським податком. Тобто безумовне право на звільнення резидента України від оподаткування прибутку виплаченого нерезиденту (резиденту Канади), є реєстрація такого нерезидента в Канаді, який за законодавством цієї держави підлягають оподаткуванню в ній на підставі постійного місця реєстрації.

В судовому засіданні встановлено, що під час перевірки позивачем листом за № 14/05ю від 14.05.2010 року (до моменту завершення перевірки) скеровувалися відповідачу державний сертифікат юридичної особи нерезидента Inc.(бланк із номером: ВС0820187, відповідно до якого останньому з 25.03.2008 року надано право юридичної особи), державний сертифікат надійності вказаного нерезидента (бланк із номером ВС0820187) та довідка про канадську резиденцію Inc. на 2008 податковий рік. Отримання такого листа із додатками відповідачем не заперечується. Відповідно до Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування, затвердженого постановою КМ України від 06.05.2001 року за № 470 застосування норм міжнародного договору здійснюється шляхом звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, зменшення ставки податку або шляхом повернення різниці між сплаченою сумою податку і сумою, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору.

Згідно пункту 4 зазначеного Порядку, підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку, особі, яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір (далі довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором. Довідка видається компетентним органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором, за формою згідно з додатком 1 до зазначеного Порядку або згідно із законодавством такої країни. Довідка, яка надається за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України та обов'язково містити таку інформацію: повну назву або прізвище нерезидента; підтвердження, що нерезидент є особою, на яку поширюється дія положення міжнародного договору, тобто відповідно до законодавства відповідної країни підлягає оподаткуванню в цій країні на підставі постійного місцеперебування (місця проживання) або на іншій підставі; назву компетентного органу, прізвище та підпис уповноваженої особи компетентного органу, яка засвідчує підтвердження; дату видачі. Довідка дійсна в межах календарного року, в якому вона видана.

Актом перевірки за №403/23-1/31067573 від 21.05.2010 року відповідачем підтверджено, що позивачем для перевірки надано довідку від 06.08.2008 року про підтвердження резидентства Logic Inc., видану уповноваженим органом Канади, однак не легалізована у встановленому порядку процедури консульської легалізації офіційних документів. Таким чином відповідачу під час перевірки було достовірно відомо про факт резиденства Inc. Канади.

Згідно вимог абзацу 9 пункту 4 Порядку у разі необхідності особа, яка виплачує доходи нерезидентові, може звернутись до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) щодо здійснення Державною податковою адміністрацією запиту до компетентного органу країни, з якою укладено міжнародний договір, про підтвердження зазначеної у довідці інформації.

Відповідно до статті 26 Конвенції компетентні органи Договірних Держав обмінюються інформацією, що стосується виконання положень цієї Конвенції або національних законодавств (включаючи положення для запобігання шахрайству або податковим ухиленням) Держав стосовно податків, на які поширюється Конвенція, тією мірою, в якій оподаткування не протирічить цій Конвенції.

Позивач у відповідності до вказаних вимог Порядку і Конвенції з листом за №14/05ю від 14.05.2010 року звернувся до Державної податкової інспекції в м. Яремче з клопотанням здійснити запит до компетентного органу Канади про підтвердження інформації зазначеної у довідці, наданої Inc., долучивши до даного листа довідку про канадську резиденцію останнього від 06.08.2008 року. Однак, відповідач, за наявності у нього сумніву щодо легітимності зазначеної довідки, відповідного обов'язку суб'єкта владних повноважень, в порушення наведених вище норм Порядку і Конвенції залишив без розгляду відповідне звернення позивача. Доказів скерування відповідного запиту до компетентного органу Канади в судовому засіданні не надав. Крім того, в судовому засіданні представником позивача надано довідку про канадське резиденство Logic Inc. від 06.08.2008 року, перекладену на державну мову позаштатним перекладачем Першої Івано-Франківської міської державної нотаріальної контори ОСОБА_2 Згідно змісту даної довідки, яка видана за участю Агенції державних доходів Канади, податкові органи Канади підтверджують, що Inc., яке знаходиться за адресою 7470 Ембесадор Крес, Уістлер, Британська Колумбія V0N 1B7, Канада, є резидентом Канади, що стосується канадсько-української податкової конвенції на 2008 податковий рік. Inc. отримало право юридичної особи 25.03.2008 року і вважається резидентом Канади від дати реєстрації. З цим засвідченням іноземні органи можуть застосовувати положення існуючої податкової угоди. Це може зменшити або виключити сплату іноземного податку на іноземний прибуток для резидента Канади .

Суд зазначає, що довідка від 06.08.2008 року за своїм змістом містить усі необхідні вимоги, визначені пунктом 4 Порядку, крім відмітки про її легалізацію у консульстві України в Канаді. Втім, відсутність такої відмітки, не ставить під сумнів достовірності відображених у ній даних.

Також представником позивача подано аналогічну довідку про канадське резиденство Graviti Logic Inc. від 23.06.2010 року, легалізовану 27.10.2010 року у генеральному консульстві України в м. Торонто, Канада. За змістом даної довідки Агенція державних доходів Канади підтвердила канадське резиденство Inc., що стосується канадсько-української конвенції про податок на приток на 2008 податковий рік (рік, в якому позивачем здійснено виплату доходу нерезиденту). Дана довідка листом позивача за №26/11-01 від 26.11.2010 року надана відповідачу . Довідка від 23.06.2010 року відповідає всім вимогам, визначених пунктом 4 Порядку звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України згідно з міжнародними договорами України про уникнення подвійного оподаткування.

З урахуванням вказаного, судом відхиляються посилання відповідача на те, що не легалізація у закордонному консульському представництві України в Канаді довідки від 06.08.2008 року, у відповідності до положень пункту 8 Порядку, є підставою для оподаткування відповідно до законодавства України доходів нерезидента із джерелом їх походження з України, оскільки як вже зазначалося вище, згідно вимог статті 23 Конвенції безумовне право на звільнення резидента України від оподаткування прибутку виплаченого нерезиденту (резиденту Канати), є його реєстрація в Канаді, який за законодавством цієї держави підлягають оподаткуванню в ній на підставі постійного місця своєї реєстрації.

На підставі вказаного суд приходить до переконання, що подання позивачем під час перевірки довідки про резиденство Logic Inc.без її реєстрації у закордонному консульському представництві України в Канаді, за умови звернення позивача до податкового органу про підтвердження резиденства останнього, надання такої довідки в судовому засіданні, із врахуванням всіх вимог пункту 4 Порядку, та підтвердження канадського резиденства Inc. і відповідного податкового обліку його у вказаній країні, не позбавляє позивача на податкову пільгу у вигляді звільнення його від сплати податку на прибуток іноземних юридичних осіб.

За змістом частини 6 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що встановлені законом, то застосовуються правила міжнародного договору.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач має право на застосування норм міжнародного договору, шляхом звільнення від оподаткування доходів, виплачених Logic Inc., із джерелом їх походження з України, а податкове повідомлення-рішення за №0000052301/0, згідно якого позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток іноземних юридичних осіб в розмірі 148143,00 грн., є таким, що прийняте без урахування всіх фактичних обставинах.

Крім цього, відповідачем не надано суду жодних доказів, які б спростували твердження позивача про те, що Graviti Logic Inc.є резидентом Канади, якому з 25.03.2008 року надано право юридичної особи, та на якого розповсюджується дія канадсько-української податкової конвенції на 2008 податковий рік.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на припис наведеної норми процесуального права при розгляді судом спору щодо правомірності рішення органу державної податкової служби, встановлюється презумпція добросовісності платника податків, якщо зазначеним органом не доведено інше.

На підставі частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони в тому числі обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Як встановлено судом, податкове повідомлення-рішення за №0000052301/0 від 04.06.2010 року прийняте відповідачем без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), а тому підлягає скасуванню.

А тому висновки суду першої інстанції відповідають нормам матеріального та процесуального права.

На підставі наведеного колегія судів прийшла до висновку, що судом першої інстанції, при винесені оскаржуваної постанови вірно дано правову оцінку обставинам справі та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, що згідно ст. 200 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції без змін.

Керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Яремче Івано-Франківської області - залишити без задоволення.

Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.12.2010 року у справі № 2а-3775/10/0970 - залишити без змін.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду у порядку адміністративного судочинства протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий В.В. Ніколін

Судді О.М. Гінда

В.Я. Качмар