Ухвала суду № 38679110, 14.05.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2014
Номер справи
2а-7590/09/1370
Номер документу
38679110
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про відстрочення виконання судового рішення

14 травня 2014 року Справа №2а-7590/09/1370

Львівський окружний адміністративний суд, у складі:

Головуючого - судді Мричко Н.І.,

за участю секретаря судового засідання Щура В.Р.

за участю представника заявника (відповідача) Синьовського Б.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові заяву Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про відстрочення виконання судового рішення, -

встановив:

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із заявою, в якій просить відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 20.01.2011 року у справі № 2а-7590/09/1370 за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про спонукання до вчинення дій.

Обґрунтовуючи вказану заяву посилається на важкий фінансово-господарський стан представницького органу територіальної громади м.Львова - Львівської міської ради. Вказує на те, що Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради як виконавчий орган свої видатки здійснює згідно з бюджетними призначеннями, затвердженими радою на поточний рік. Оскільки сума, що підлягає до стягнення згідно з постановою Львівської міської ради від 20.01.2011 року є значною і не була передбачена в кошторисах видатків місцевого бюджету на 2014 рік, просить відстрочити виконання рішення на один рік.

В судовому засіданні представник заявника (відповідача у справі) заяву про відстрочення виконання судового рішення підтримав повністю.

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області в судове засідання явки уповноваженого представника не забезпечила.

Заслухавши пояснення представника заявника, перевіривши матеріали справи, суд вважає що заява про відстрочення виконання судового рішення підлягає задоволенню, з огляду на таке.

20 січня 2011 року згідно з постановою Львівського окружного адміністративного суду (залишеною без змін згідно з ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10.04.2014 року) стягнено з Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради до Державного бюджету в Личаківському районі р/р 31116106700006 одержувач ГУДК у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 22389406, код виду платежу 21081100 - 723350 (сімсот двадцять три тисячі триста п'ятдесят) грн. 00 коп.

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради просить відстрочити виконання судового рішення посилаючись на відсутність у міському бюджеті м. Львова на 2014 рік передбачених видатків на виконання рішення суду в сумі 723350 грн.

На підтвердження вказаних обставин надано: ухвалу Львівської міської ради № 3044 від 06.02.2014 року «Про міський бюджет м. Львова на 2014 рік»; додаток 3.1 до ухвали від 06.02.2014 року № 3044 «Розподіл видатків міського бюджету м.Львова на 2014 рік за головними розпорядниками коштів у розрізі бюджетних асигнувань»; лист Департаменту фінансової політики Львівської міської ради від 13.05.2014 року № 4-22-105.

Суд, надавши оцінку вказаним вище доказам, встановив наступні обставини.

06.02.2014 року згідно з ухвалою Львівської міської ради 14 сесії 6-го скликання №3044 затверджено міський бюджет м.Львова на 2014 року. Згідно з додатком 3.1. вказаної ухвали затверджено Розподіл видатків міського бюджету м.Львова на 2014 року за головними розпорядниками коштів у розрізі бюджетних програм. Зокрема, згідно з кодом програмної класифікації і видатків та кредитування місцевих бюджетів №4018603, Департаменту житлового господарства та інфраструктури з загального фонду видатків виділено 100000 грн. на видатки на виконання рішень судів.

Судом вставновлено, що Департамент житлового господарства та інфраструктури звертався до Департаменту фінансової політики Львівської міської ради з проханням виділити кошти в сумі 723350,00 грн по КФКТВ 250404 загального фонду для сплати штрафу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області.

Проте, як слідує з листа за підписом директора департаменту фінансової політики Львівської міської ради від 13.05.2014 року №4-22-105, у міському бюджеті м.Львова на 2014 рік для Департаменту житлового господарства та інфраструктури були передбачені видатки на виконання рішень в сумі 100000 грн, з яких використано 93150,00 грн. Вказано, що на даний час немає можливості виділити додаткові кошти для сплати штрафу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області у зв'язку з невиконанням дохідної частини загального фонду міського бюджету м.Львова.

У відповідності до ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Аналізуючи викладене, слідує, що підставою для застосування правил вказаної статті є обставини, що перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі - ускладнюють його виконання або роблять неможливим.

З огляду на викладене вище, суд вважає підставною заяву Департаменту житлового господарства та інфраструктури про відстрочення виконання постанови суду від 20.01.2011 року, оскільки взані вище обставини вказують на тимчасову неспроможність виконання рішення суду з незалежних (об'єктивних) від волі заявника обставин.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-

УХВАЛИВ:

заяву Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради - задовольнити повністю.

Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 20 січня 2011 року у адміністративній справі №2а-7590/09/1370 за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про спонукання до вчинення дій строком на 1 (один) рік, а саме - до 31 грудня 2014 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали виготовлений 15 травня 2014 року.

Суддя Мричко Н.І.