ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2014 р. Справа № 804/4821/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Ляшко О.Б., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Дочірнього підприємства "Криворізьке спеціалізоване управління № 453" Публічного акціонерного товариства "Дніпроелектромонтаж" про стягнення коштів за податковим боргом, -
ВСТАНОВИВ:
Криворізька північна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення коштів Дочірнього підприємства "Криворізьке спеціалізоване управління № 453" Публічного акціонерного товариства "Дніпроелектромонтаж" з рахунків у банках, обслуговуючих даного платника податків у розмірі податкового боргу в сумі 33452,25 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 33452,25 грн., яка утворилась внаслідок несплати податкових зобов'язань в сумі 32794,83 грн. відповідно до податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності на 2013 рік та нарахованої пені у розмірі 678,42 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі, просив позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подав.
Відповідно до ч. 4, ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що Дочірнє підприємство "Криворізьке спеціалізоване управління № 453" Публічного акціонерного товариства "Дніпроелектромонтаж" зареєстроване Виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області в якості юридичної особи та знаходиться на податковому обліку в Криворізькій північній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.
Відповідач має заборгованість перед бюджетом з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності в розмірі 33452,25 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, Дочірнім підприємством "Криворізьке спеціалізоване управління № 453" Публічного акціонерного товариства "Дніпроелектромонтаж" було подано до Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області податкову декларацію № 9001497919 від 25.01.2013 р. орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності на 2013 рік, в якій помісячна сплата складає 10921,63 грн. Однак, відповідачем не сплачено 3 податкових періоди по даній декларації, внаслідок чого утворилась заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 33452,25 грн. (32794,83 грн. відповідно до податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності на 2013 рік; 678,42 грн. - пеня).
Позивачем на адресу відповідача направлялася податкова вимога форми "Ю" № 95 від 23.05.2012 року, яка отримана відповідачем в червні 2012 року, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності в розмірі 33452,25 грн. Дочірнім підприємством "Криворізьке спеціалізоване управління № 453" Публічного акціонерного товариства "Дніпроелектромонтаж" в добровільному порядку не сплачено.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд, керуючись положеннями Податкового кодексу України, дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення адміністративного позову.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом. Згідно з п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання. Згідно до п.36.1, п.36.2 ст.36 Податкового Кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Відповідно до п.46.1 ст.46 Податкового Кодексу України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Відповідно до підпункту 49.18.1 п. 49.18. ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. За положеннями ст. 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал. Згідно з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Пунктом 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення. Згідно з п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення. Пунктом 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини. Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Оцінуючи усі докази, які були дослідженні судом у їх сукупності, приймаючи до уваги, що сума орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності самостійно визначена Дочірнім підприємством "Криворізьке спеціалізоване управління № 453" Публічного акціонерного товариства "Дніпроелектромонтаж" у поданій податковій декларації, не сплачена відповідачем, внаслідок чого виник податковий борг по орендній платі за земельні ділянки державної або комунальної власності в розмірі 33452,25 грн., суд вважає необхідним адміністративний позов Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області задовольнити.
Керуючись, ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Криворізької північної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків Дочірнього підприємства "Криворізьке спеціалізоване управління № 453" Публічного акціонерного товариства "Дніпроелектромонтаж" (код ЄДРПОУ 01416872) у банках, обслуговуючих Дочірнє підприємство "Криворізьке спеціалізоване управління № 453" Публічного акціонерного товариства "Дніпроелектромонтаж" (код ЄДРПОУ 01416872) у розмірі податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 33452 (тридцять три тисячі чотириста п'ятдесят дві) грн. 25 коп.
Суму коштів 33452 грн. 25 коп. перерахувати на бюджетний рахунок - 33210811700025, код платежу - 13050100, одержувач - Управління державної казначейської служби у Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, код ОКПО - 34237505, банк одержувача ГУДКСУ у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ, МФО - 805012.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.Б. Ляшко