ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2014 р.
м. Херсон
Справа № 821/1413/14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Скадовської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області до Приватного підприємства "ЕЯ'САН" про стягнення податкового боргу по орендній платі за землі державної та комунальної власності,
встановив:
Скадовська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - позивач, Скадовська ОДПІ) звернулась із адміністративним позовом до Приватного підприємства "ЕЯ'САН" (далі - відповідач, ПП "ЕЯ'САН"), в якому з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог просить стягнути податковий борг по орендній платі за земельні ділянки державної або комунальної власності в сумі 7954,08 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що у відповідача існує узгоджене грошове зобов'язання по орендній платі за землю державної та комунальної власності у сумі 7954,08 грн., яке до теперішнього часу не погашено.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав. Разом з тим, 30.04.2014 р. на адресу ПП "ЕЯ'САН" було надіслано ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, однак поштове відправлення повернулось із відміткою "одержувач вибув".
Згідно ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ПП "ЕЯ'САН" зареєстроване як юридична особа 22.02.2005 р. Шевченківською районною у м.Києві державною адміністрацією та перебуває на обліку як платник податків в ДПІ у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві.
Положеннями пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 ПК України визначено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до п.46.1 ст.46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Положеннями п.288.7 ст.288 ПК України передбачено, що податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу
Згідно з вимогами п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до п.п.287.1, 287.3 ст.287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Судом встановлено, що у користуванні ПП "ЕЯ'САН" знаходиться земельна ділянка площею 12,8000 га.
18 лютого 2013 року ПП "ЕЯ'САН" до Скадовської ОДПІ подано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2013 рік, в якій самостійно визначило податкові зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності з річною сплатою в розмірі 23862,28 грн. та щомісячною – 1988,52 грн.
Крім того, 17.02.2014 р. підприємством до податкового органу надано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2014 рік, в якій самостійно нараховано орендну плату за землі державної або комунальної власності за рік в розмірі 23862,28 грн. з щомісячною сплатою по 1988,52 грн.
Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою (п.54.1 ст.54 ПК України).
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У зв'язку із несплатою узгоджених грошових зобов'язань у період з грудня 2013 року по березень 2014 року загальна сума податкового боргу ПП "ЕЯ'САН" складає 7954,08 грн., що також підтверджується витягом з облікової картки платника податку.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Положеннями п.59.5 ст.59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Так, на виконання вимог податкового законодавства контролюючим органом було сформовано та надіслано на адресу підприємства податкову вимогу форми "Ю" від 10.12.2012 р. № 51 на суму 1906,39 грн.
Вжиті податковою інспекцією заходи не привели до погашення відповідачем податкового боргу.
Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За приписами ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів виконання зобов’язання щодо сплати заборгованості в сумі 7954,08 грн., заявленій до стягнення, відповідачем до суду не надано, доводи контролюючого органу щодо наявності такої заборгованості відповідачем не спростовані.
Приймаючи до уваги викладені обставини, суд вважає вимоги ДПІ м.Херсоні обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 161-163 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "ЕЯ'САН" (код ЄДРПОУ 33405935) до місцевого бюджету Скадовської міської ради (код платежу 13050200, бюджетний рахунок № 33219812700268, банк одержувача – ГУДКСУ в Херсонській області, код банка одержувача ОКПО 37888409, МФО 852010) податковий борг по орендній платі за земельні ділянки державної або комунальної власності в сумі 7954 (сім тисяч дев'ятсот п'ятдесят чотири) грн. 08 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 8.2.3