11
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
08 травня 2014 року ЛуганськСправа № 812/2508/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Пляшкової К.О.,
суддів: Каюди А.М.,
Солоніченко О.В.,
при секретарі: Шибаєвій Т.В.,
за участю
позивача: ОСОБА_2,
представників:
відповідача: не з'явився,
третьої особи: не з'явився,
при розгляді у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Міністерства юстиції України, третя особа - Секретаріат Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, про визнання дій незаконними, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться справа № 812/2508/14 за позовом ОСОБА_2 до Департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Міністерства юстиції України, третя особа - Секретаріат Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, про визнання дій незаконними.
У судовому засіданні судом з'ясовано, що Департамент планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Міністерства юстиції України не має ознак юридичної особи. Так, з Положення про Департамент планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Міністерства юстиції України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 03.04.2012 № 311/к, вбачається, що Департамент планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Міністерства юстиції України є самостійним структурним підрозділом Міністерства юстиції України.
У зв'язку з чим судом на вирішення позивача поставлено питання про заміну первинного відповідача - Департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Міністерства юстиції України, належним відповідачем - Міністерством юстиції України.
Позивач проти заміни відповідача заперечував, прославшись не те, що Департамент планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Міністерства юстиції України є самостійним структурним підрозділом Міністерства юстиції України, а отже є окремою юридичною особою, яка має окрему поштову адресу, відповідно є належним відповідачем у даній справі.
Вирішуючи поставлене питання, суд виходить з такого.
Частиною 1 статті 50 КАС України визначено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідно до ч.3 ст.50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності із вимогами ст.ст.48, 50 КАС України адміністративна процесуальна правосуб'єктність наявна лише у юридичних осіб.
Згідно п.1.1 Положення про Департамент планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Міністерства юстиції України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 03.04.2012 № 311/к, Департамент планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності Міністерства юстиції України є самостійним структурним підрозділом Міністерства юстиції України.
Відповідно до ст.52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.
Враховуючи те, що позивач згоди на заміну первинного відповідача належним відповідачем не надав, суд дійшов висновку про необхідність відповідно до вимог ч.3 ст.52 КАС України залучити до участі у справі другим відповідачем Міністерство юстиції України.
На підставі ч.3 та ч.7 ст.160 КАС України у судовому засіданні 08 травня 2014 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Складення ухвали у повному обсязі відкладено до 12 травня 2014 року, про що згідно вимог ч.2 ст.167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин ухвали у судовому засіданні.
Керуючись ст.ст.52, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Залучити Міністерство юстиції України як другого відповідача до участі у справі № 812/2508/14.
Ухвала в частині залучення другого відповідача набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Відповідно до частини 2 статті 185 Кодексу адміністративного судочинства України заперечення на ухвали суду першої інстанції, які не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду, можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Повний текст ухвали складено та підписано 12 травня 2014 року.
Головуючий суддя К.О. Пляшковасуддя суддя А.М. Каюда О.В. Солоніченко