Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
06 травня 2014 р. № 820/6928/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рубан. В.В.,
за участі
секретаря судового засідання -Салацької Я.І.,
представника позивача - Кириченко Н.В.,
представника відповідача - Бєлого С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Казенного підприємства "Зміївський ремонтний енергомеханічний завод" до Державної податкової інспекції у Зміївському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Казенне підприємство "Зміївський ремонтний енергомеханічний завод", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Зміївському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області, в якому просить суд скасувати Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені від 06.03.2014 р. №0001211700.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що Державною податковою інспекцією у Зміївському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області проведено камеральну перевірку Казенного підприємства «Зміївський ремонтний енергомеханічний завод» щодо несвоєчасної сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2013 р. та січень 2014 р., про що було складено акт перевірки від 06.03.2014р. № 190/17/8326540. На підставі вказаного акту перевірки винесене оскаржуване Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені від 06.03.2014 р. №0001211700, яким застосовано до позивача штраф у розмірі 47312,63 грн. та нараховано пеню у розмірі 156949.57 грн. З висновками акту перевірки та винесеним рішенням позивач не погоджується та просить його скасувати.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просила його задовольнити.
Представник відповідача, Державної податкової інспекції у Зміївському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області, проти позову заперечував та просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
В обґрунтування заперечень на позов зазначив наступне, 06.03.2014 р. відповідачем було проведено камеральну перевірку КП ЗРЕМЗ щодо несвоєчасної сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та за її результатами складено акт № 190/17/08326540 у якому здійснено розрахунок фінансових санкцій на підставі картки особового рахунку та винесено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0001211700 від 06.03.2014 р., яке відповідач вважає обґрунтованим, правомірним та таким, що відповідає вимогам діючого законодавства України, а позов таким, що не підлягає задоволенню.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Казенне підприємство "Зміївський ремонтний енергомеханічний завод", як платник податку знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Зміївському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області.
На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 сі. 20. п.п. 75.1.1 п.75.1 ст. 75, ст.76 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI ДПІ у Зміївському районі ГУ Міндоходів у Харківській області в приміщенні ДПІ у Зміївському районі проведена камеральна перевірка платника податків Казенного підприємства «Зміївський ремонтний енергомеханічний завод» з питання несвоєчасної сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Перевіркою встановлено, що в порушення п.8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464- VI (зі змінами та доповненнями) платником з 20.11.2012р. несвоєчасно сплачується єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Станом на 01.03.2014 р. по КП «Зміївський ремонтний енергомеханічний завод» значиться заборгованість по єдиному внеску в сумі 590442,89 грн.
За результатами зазначеної перевірки складено Акт камеральної перевірки щодо несвоєчасної сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 06.03.2014р. № 190/17/8326540.
На підставі Акту перевірки від 06.03.2014р. № 190/17/8326540 прийнято Рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені від 06.03.2014 р. №0001211700, яким застосовано до позивача штраф у розмірі 47312,63 грн. та нараховано пеню у розмірі 156949,57 грн.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість висновків суб'єкта владних повноважень, суд виходить з наступного.
Згідно з п.п. 20.1.4. п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право: проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно з вимогами п.75.1.1. ст. 75 Податкового кодексу України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків. Камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її перевірку. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» органи доходів і зборів мають право: проводити перевірки на підприємствах, в установах і організаціях, у фізичних осіб - підприємців бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску, достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час такої перевірки; застосовувати фінансові санкції.
Згідно п. 2 та п. 3 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах. визначених цією статтею; суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до п. 10, п.п. 2 п. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум, а також на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до пп.2 п. 7.2 р.7 Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. №458, розрахунок фінансових санкцій здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.
Відповідно до п. 7.5 р.7 Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. №458, нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Як свідчать матеріали справи позивач своєчасно не сплачував єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування починаючи з 20.11.2012р. Фінансова санкція та пеня в картці особового рахунку Казенного підприємства "Зміївський ремонтний енергомеханічний завод" виникла після проведення сплати боргу з єдиного соціального внеску, а саме:
- 21.01.2014 року платником проведено сплату єдиного соціального внеску в сумі 86,75 грн.
- 29.01.2014 року сплачено єдиного соціального внеску в сумі 417865,23 грн., з них: 29.01.2014 р. сплачено 5401,19 грн. (платіжне доручення № 78 від 28.01.2014); 29.01.2014 р. сплачено 5578,08 грн. (платіжне доручення №77 від 28.01.2014); 29.01.2014 р. сплачено 56388,6 грн. (платіжне доручення №72 від 28.01.2014): 29.01.2014 р. сплачено 56631,17 грн. (платіжне доручення № 71 від 28.01.2014); 29.01.2014 р. сплачено 5934,58 грн. (платіжне доручення №76 від 28.01.2014); 29.01.2014 р. сплачено 6149,03 грн. (платіжне доручення №79 від 28.01.2014); 29.01.2014 р. сплачено 6239,74 грн. (платіжне доручення №80 від 28.01.2014); 29.01.2014 р. сплачено 65262,26 грн. (платіжне доручення №74 від 28.01.2014); 29.01.2014 р. сплачено 65657,83 грн. (платіжне доручення №73 від 28.01.2014); 29.01.2014 р. сплачено 6840,48 грн.(платіжне доручення №81 від 28.01.2014); 29.01.2014 р. сплачено 72092,06 грн.(платіжне доручення №75 від 28.01.2014);
- 10.02.2014 року КП "Зміївський ремонтний енергомеханічний завод" сплачено єдиний соціальний внесок в сумі 55400.00 грн.. з них: 10.02.2014 р. сплачено 50000,00 грн. (платіжне доручення №98 від 10.02.2014); 10.02.2014 р. сплачено 5400,00 грн. (платіжне доручення №99 від 10.02.2014).
Відповідно до п.6 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Станом на 21.01.2014 р. в картці особового рахунку КП "Зміївський ремонтний енергомеханічний завод" рахувалася недоїмка по єдиному соціальному внеску в сумі 995669,85 грн., за рахунок сум сплаченого єдиного внеску протягом січня-лютого 2014 р. зменшено недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення, в тому числі за наступні звітні періоди: жовтень 2012 року - звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 20.11.2012 - 4254,2 грн.; листопад 2012 р.- звіт від 20.12.2012 - 29359,06грн.; грудень 2012 р.- звіт від 21.01.2013 - 118492,56 грн.; січень 2013 р. - звіт від 20.02.2013 - 59795,00 грн.; лютий 2013 р. - звіт від 20.03.2013 - 66760,73 грн.; березень 2013 р.- звіт від 22.04.2013- 71423,54 грн.; квітень 2013 р. - звіт від 21.05.2013 - 31722,60 грн.; травень 2013 р. - звіт від 20.06.2013 - 23603,80 грн.
Суд не приймає до уваги посилання позивача на той, факт, що вказана перевірка була проведена за грудень 2012р. та січень 2013р., а санкції застосовані за інші періоди несплати, як на підстави для скасування рішення № 0001211700 від 06.03.2014р., оскільки, як пояснив в судовому засіданні відповідач, посилання на саме ці періоди в описовій частині акті перевірки зроблені помилково, в додатку до акту та самому оскаржуваному рішенні зазначений період з 21.11.2012р. по 10.02.2014р., в який, як було встановлено в судовому засіданні позивачем несвоєчасно сплачувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Казенного підприємства "Зміївський ремонтний енергомеханічний завод" до Державної податкової інспекції у Зміївському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування рішення є не обґрунтовані, їх правомірність не знайшла свого підтвердження під час судового розгляду, а тому вони не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 9, 11, 94, 159, 160- 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Казенного підприємства "Зміївський ремонтний енергомеханічний завод" до Державної податкової інспекції у Зміївському районі Головного управління Міндоходів у Харківській області про скасування рішення залишити без задоволення.
2. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У повному обсязі постанова виготовлена 12.05.2014р.
Суддя Рубан В.В.