Справа № 663/1203/14-а
Провадження № 2-а/663/39/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНІ
13 травня 2014 року Суддя Скадовського районного суду Херсонської області Кустов О.Ю., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Скадовської міської ради Херсонської області про визнання дій органу виконавчої влади по відмові у розгляді заяви протиправними,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до відповідача з вказаним позовом посилаючись на те, що рішенням відповідача № 199 від 17.10.2012 року йому у користування надано житлову кімнату НОМЕР_1 в буд. АДРЕСА_1 який є гуртожитком. За кімнатою позивача не закріплена жодна нежитлова кімната, що позбавляє позивача можливості обладнати собі санвузол та кухню. З цього приводу позивач звернувся до відповідача з заявою в якій просив надати йому нежитлову кімнату НОМЕР_2, яка була закріплена за кімнатою НОМЕР_3 за тією ж адресою, проте відповідач відповіддю за вих. № 06-11-27 від 11.03.2014 року йому відмовив. Позивач просив визнати протиправною вказану відмову.
Позивачем заявлено вказаний позов в порядку адміністративного судочинства.
При визначенні підсудності справи суд має виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Відповідно до п. 21 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» №3 від 01.03.2013 року, якщо орган державної влади та/або орган місцевого самоврядування (суб'єкт владних повноважень) бере участь у справі не на виконання своїх владних повноважень, а з інших правових підстав; не здійснює владних управлінських функцій щодо іншого учасника спору (наприклад, надання згоди іншому співвласнику житлового будинку на виконання переобладнання та перепланування), то залежно від змісту вимог і суб'єктного складу сторін справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства відповідно до вимог статті 15 ЦПК. Ураховуючи положення статті 1 ЦПК та статті 2 КАС, не є публічно-правовим і розглядається у порядку цивільного судочинства спір між органом державної влади та/або органом місцевого самоврядування (суб'єктом владних повноважень) як суб'єктом публічного права та суб'єктом приватного права - фізичною особою, в якому управлінські дії суб'єкта владних повноважень спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав фізичної особи. У такому випадку це спір про право цивільне, незважаючи на те, що у спорі бере участь суб'єкт публічного права, а спірні правовідносини врегульовано нормами цивільного та адміністративного права. Відповідно до п. 24 вказаної постанови у порядку цивільного судочинства розглядаються спори щодо права особи на житло (приватизація житла, взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або зняття із такого обліку, надання житла, користування жилим приміщенням у будинку державного чи приватного жилого фонду, житлово-будівельних кооперативів, у гуртожитках, тощо).
Таким чином, в даному випадку, при здійсненні повноважень, як особа якій передано управління комунальною власністю громади, відповідач не є суб'єктом владних повноважень у тому значенні цього терміна, в якому його вжито у пункті 1 частини першої статті 17 КАС.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що даний спір не є адміністративним, оскільки вимоги позивача не стосуються захисту його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади та місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо, зокрема, заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 109 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Скадовської міської ради Херсонської області про визнання дій органу виконавчої влади по відмові у розгляді заяви протиправними.
Роз'яснити позивачу право звернутися з вказаним позовом в порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Скадовський районний суд Херсонської області протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О. Ю. Кустов