Справа № 755/5236/14-а
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" лютого 2014 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Катющенко В.П. вивчивши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
17 лютого 2014 року до Дніпровського районного суду міста Києва надійшов позов ОСОБА_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення. 19 лютого 2014 року зазначена позовна заява передана в провадження судді Катющенко В.П. в порядку визначеному ст. 15-1 КАС України.
Як роз'яснено в частині другій статі 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі; а згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до частини першої та другої статі 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Як вбачається з позовних вимог, позивач просить суд: поновити строк встановлений ст. 289 КУпАП на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення в зв'язку з хворобою; скасувати постанову серія АА2 № 018512 від 16 січня 2014 року по справі про адміністративне правопорушення.
Як передбачено п. 3 ч. 1 ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення постанова іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті Києві, міський чи міськрайонний суд, у порядку, встановленому Кодексом про адміністративне правопорушення.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, постанова серії АА2 № 018512 в справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності винесена 16 січня 2014 року
В той же час, позивач ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського районного суду міста Києва, як місцевого адміністративного суду, з позовом 17 лютого 2014 року, що підтверджується відбитком штемпеля про реєстрацію вхідної кореспонденції поданої до суду, що свідчить про те, що позивач звернувся до адміністративного суду з позовом після спливу строку для подання скарги на постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
У позовній заяві позивач просить поновити строки для оскарження постанови в справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з хворобою.
Відповідно до медичної довідки № 376 (про захворювання інфекційною хворобою) від 27 січня 2014 року, виданої Обухівською районною лікарнею, ОСОБА_1 переніс гостре вірусне захворювання. В той же час, дана довідка не може бути прийнята судом, як доказ поважності пропуску строку звернення до суду, оскільки строк для оскарження постанови спливав 26 січня 2014 року, в той час як довідка про хворобу видана 27 січня 2014 року.
Як передбачено положенням статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
За таких обставин, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви ОСОБА_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення без розгляду.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, позивач має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд міста Києва протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: