ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2014 року Житомир справа № 806/609/14
категорія 9.4.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Чернова Г.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства "Бердичівський завод енергозберігаючих будівельних матеріалів" про стягнення 102000,00 грн.,-
встановив:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулася до суду з вказаним позовом та просить стягнути з Публічного акціонерного товариства "Бердичівський завод енергозберігаючих будівельних матеріалів" штраф у розмірі 102000 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПАТ "Бердичівський завод енергозберігаючих будівельних матеріалів" винесено постанову № 1458-ЦД-3-Е від 04.07.2013 року, якою застосовано штраф в сумі 102000,00 грн., який ним не був сплачений.
Представник позивача згідно поданого клопотання просив розглядати справу у порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату і місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Враховуючи, що сторони в судове засідання не прибули, потреба заслуховувати свідків чи експертів відсутня, справа розглядається у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 року № 448/96-ВР.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 року № 3480-IV, відповідач є емітентом та професійним учасником фондового ринку.
Відповідно до ст. 5,6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"(далі - Закон), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку через центральний апарат і свої територіальні органи.
Відповідно до пп.9,10,14 ст.8 вона має право:
-проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності професійних учасників ринку цінних паперів , а також перевірки та ревізії діяльності емітентів щодо стану корпоративного управління та здійснення операцій з розміщення та обігу цінних паперів
-надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;
- накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Судом встановлено, що 19.06.2013 року за № 1487-ЦД-3-Е заступником директора Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку ОСОБА_1 складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якого встановлено порушення відповідачем п.10 ст.8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", а саме невиконання Розпорядження, яке виносилось у звязку із порушенням вимог пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 р. за № 97/13364 (зі змінами): неподання річної інформації за 2011 рік до територіального органу Комісії за місцезнаходженням емітента в електронній та паперовій формах. Дане правопорушення є повторним (а.с.9).
25.06.2013 року було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, встановленого актом про правопорушення № 1487-ЦД-3-Е від 19.06.2013 року (а.с.8).
За результатами розгляду вказаного акту було винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 1458-ЦД-3-Е від 04.07.2013 року, якою за встановлене актом правопорушення за невиконання Розпорядження на Публічне акціонерне товариство "Бердичівський завод енергозберігаючих будівельних матеріалів" накладено штрафну санкцію у розмірі 6000 н.м. доходів громадян, що становить 102000 грн (а.с. 7).
Дана постанова була направлена відповідачу для виконання 09.07.2013 року, що підтверджується копією реєстру № 480 рекомендованих відправлень (а.с.6,10).
Відповідно до частини 1 статті 40 Закону України №3480-IV регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з пунктом 1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2007 року за №97/13364, що було чинним на час прийняття постанови про накладення санкції, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Згідно п.8 ст. 11 Закону за повторне протягом року невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - накладається штраф у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Відповідно до чч. 2,5 статті 12 Закону України №448/96-ВР, яка регулює порядок застосування санкцій до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.
Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.
Як видно із матеріалів справи, позивачем було дотримано вимоги Закону України №448/96-ВР щодо порядку застосування санкцій до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.
Крім того, відповідач не заперечує, що правопорушення, за яке було накладено санкцію постановою № 1458-ЦД-3-Е від 04.07.2013 року, дійсно мало місце (а.с.33-34). Доказів оскарження чи скасування даної постанови суду надано не було.
Згідно вимог ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
Відповідачем добровільно штраф сплачено не було, тому постанова про накладення штрафу підлягає виконанню в примусовому порядку, а позовні вимоги - задоволенню.
Виходячи з положень статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір", з позивача на користь Державного бюджету України підлягає стягненню 182 грн 70 коп. судового збору.
На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст.ст. 86, 158- 163, 254 КАС України, суд-,,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути із Публічного акціонерного товариства "Бердичівський завод енергозберігаючих будівельних матеріалів" на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 102000,00 грн (сто дві тисячі гривень).
Стягнути з Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на користь Державного бюджету України судовий збір в розмірі 182,70 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Г.В. Чернова