ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2014 року Житомир справа № 806/1657/14
категорія 10.1
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області до Житомирської регіональної незалежної спільної аудиторської фірми "Т-Інаудит" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення 484,06 грн.,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому зазначає, що Житомирська регіональна незалежна спільна аудиторська фірма "Т-Інаудит" у формі товариства з обмеженою відповідальністю як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування зобов'язана нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та у повному обсязі страхові внески. У зв'язку з невиконанням даних зобов'язань до відповідача рішеннями Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира, правонаступником якого є позивач, від 29 жовтня 2008 року №№ 1468, 1469, 1470 застосовані фінансові санкції і нараховано пеню в загальній сумі 484,06 грн.. Рішення відповідачем оскаржені не були, кошти в сумі 484,06 грн. у добровільному порядку не сплачені. Позивач вважає, що їх несплата завдає шкоди інтересах держави, а тому просить стягнути з відповідача борг у сумі 484,06 грн. у судовому порядку.
Відповідно до ст. 183-2 КАС України, справу належить розглядати в порядку скороченого провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Житомирська регіональна незалежна спільна аудиторська фірма "Т-Інаудит" у формі товариства з обмеженою відповідальністю як платник збору на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування була зареєстрована в Управлінні Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира, правонаступником якого є Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області.
Відповідно до статей 14 та 15 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, (далі - Закон), відповідач є страхувальником і, відповідно, платником страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Згідно із п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до частини 6 статті 20 Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Частиною другою статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно із п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується (ч.15 ст. 106 Закону).
Абзацом 6 пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI, який набрав чинності з 01.01.2011 року, визначено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Матеріалами справи підтверджено, що рішеннями Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира, правонаступником якого є Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області, від 29 жовтня 2008 року № 1468, № 1469, № 1470 до Житомирської регіональної незалежної спільної аудиторської фірми "Т-Інаудит" у формі товариства з обмеженою відповідальністю за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у загальній сумі 403,24 грн. та нараховано пеню в розмірі 80,82 грн., всього - 484,06 грн..
Доказів сплати заборгованості в сумі 484,06 грн. у добровільному порядку чи оскарження рішень від 29.10.2008 року відповідачем суду не надано.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
Керуючись статтями 86, 158 - 163, 167, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Житомирської регіональної незалежної спільної аудиторської фірми "Т-Інаудит" у формі товариства з обмеженою відповідальністю на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області заборгованість у загальній сумі 484,06 грн.
Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження, виконується негайно, та крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Є.Ю. Романченко