Справа № 444/381/14-п
Провадження № 3/444/226/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 березня 2014 року суддя Жовківського районного суду Львіської області Мікула В. Є. розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Відділу Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України в Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, народився в м. Львів, проживає: АДРЕСА_1, працює: адміністратором АЗС МПП " Ірена" за ст. 188-16 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ :
13.02.2014 р. складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за невиконання пунктів припису № 14 від 30.07.2013 р. виданим Державною інспекцією цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України в Львівській області, а саме яке полягає у невиконанні законних вимог посадових осіб спеціального впровадженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а саме: відсутні заходи протиаварійного захисту відповідно до ПЛАС (підпункт 3.1.1 «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», затверджених наказом МНС України №557 від 15.08.2007 року , зареєстровані в Міністерстві юстиції України 03.09.2007 року №1006/14273);Допускаються до роботи особи, які у встановленому порядку не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з ПЛАС (п. 10.2. НПАОП 0.00-4.33-99"Положення щодо розробки планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій");Відсутній перелік керівного складу та посадових осіб, які підлягають навчанню у мережі курсів цивільної оборони (п. 3.1. МНС № 97 від 23.04.2001 «Про затвердження порядку здійснення підготовки населення на підприємствах, в установах та організаціях до дій при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру);Відсутній постійно поновлювальний запас відповідних медичних препаратів, сучасних анти дотів та інших фармацевтичних препаратів, у тому числі кисню (підпункт 3.1.1 «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», затверджених наказом МНС України №557 від 15.08.2007 року , зареєстровані в Міністерстві юстиції України 03.09.2007 року №1006/14273);Відсутнє фінансування витрат у порядку та обсягах, необхідних для повного і якісного забезпечення вимог цивільного захисту (стаття 88 ЗУ№ 1859 ЗУ № 1809 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», затверджених наказом МНС України №557 від 15.Q8.2007 року , зареєстровані в Міністерстві юстиції України 03.09.2007 року №1006/14273 стаття 35 пункт 3.1);Не перепогоджено відповідно до чинних нормативно-правових актів План ліквідації аварій (план локалізації і ліквідації аварійних ситуацій та аварій) (п. 4.15 Положення щодо розробки планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій. Наказ Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 17.06.1999 № 112 стаття 25 ЗУ № 2245);Відсутнє планування та організації евакуаційних заходів на випадок загрози або виникнення надзвичайної ситуації, розрахунків укриття персоналу підприємств, установ, організацій (стаття 11 ЗУ № 1809 «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», затверджених наказом МНС України №557 від 15.08.2007 року , зареєстровані в Міністерстві юстиції України 03.09.2007 року №1006/14273 пункт 4.7):
В діях правопорушника вбачається склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.. 188-16 ч.1 КпАП України.
Факт вчинення правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ЛВТгБ № 034259, поясненнями правопорушника в яких він визнає факт вчинення правопорушення, приписом Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України в Львівській області від 30.01.2013 р.
Обставин, які б обтяжували чи пом"якшували відповідальність правопорушника не виявлено.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суддя враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, а також обставини, що пом»якшують та обтяжують відповідальність порушника.
Відповідно до вимог ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в редакції від 23.10.2013 року), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 36,54 грн.. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195
Керуючись ст.ст. 188-16 ч.1, 280, 283 , 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.41 Конституції України
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст ст. 188-16 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і піддати адміністративному стягненню у виді накладення штрафу в сумі 170.00 /Сто сімдесят/ гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 36,54 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Строк пред»явлення виконавчого документу до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст.. 32 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адмінвідповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Суддя Мікула В. Є.