Постанова № 38593301, 08.05.2014, Широківський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
08.05.2014
Номер справи
197/692/14-п
Номер документу
38593301
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 197/692/14-п

Номер провадження № 3/197/115/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 травня 2014 року .Широківський районний суд Дніпропетровської області в складі головуючого судді Ліснецького І.В., за участі секретаря судового засідання А.А. Ткаченко, прокурора прокуратури Широківського району Дніпропетровської області Гулик Д.А. , особи відносно якої складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення ОСОБА_2 розглянувши матеріали, які надійшли від старшого прокурора прокуратури Широківського району Дніпропетровської області юриста 1 класу Васькевич Р.А. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1 , працююча в комунальному закладі «Андріївської середньої загальноосвітньої школи-загальноосвітнього навчального закладу I- III ступенів» , освіта вища , одружена , на утриманні нікого не має , середня заробітна плата 2100 грн. , українка, громадянка України , не судима , до адміністративної відповідальності не притягувалась, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП Закону України „Про боротьбу з корупцією" , при цьому положення ст. 268 КУпАП роз'яснено , клопотання не надходило,суддя , -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 1 від 21.04.2014 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 , обрана 31.10.2010 року депутатом Андріївської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області шостого скликання, працюючи в комунальному закладі «Андріївської середньої загальноосвітньої школи-загальноосвітнього навчального закладу I- III ступенів» шкільним бібліотекарем і вчителем фізики, с. Андріївка Широківського району Дніпропетровської області вулиця Жовтнева б.26 , будучи ознайомленою з вимогами України "Про засади запобігання і протидії корупції", згідно якого відповідно до ст.. 4 ч.1 п.1 п. п. "б" являється суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч вимогам п.1 ч.1 ст. 12 вказаного Закону щодо обов'язковості щорічно подавати у строк до 1 квітня декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік, станом на 29.04.2014 року умисно не подала за місцем роботи, як і не подала і до Андріївської сільської ради , як депутат Андріївської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області шостого скликання свою декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік без поважних на то причин, зазначених у п.2 ч.1 ст. 12 Закону, чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_2 винною визнала себе повністю і показала суду, що була обізнана та попереджена про вимоги п.1 ч.1 ст. 12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" щодо зобов'язання, як депутата Андріївської сільської ради у встановлений строк до 01.04.2013 року заповнити та подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік, але у зв'язку з тим що на її думку якщо вона не веде ніякої підприємницької діяльності , а одержує пенсію в розмірі 1187 гривень та заробітну плату , то й декларацію заповнювати непотрібно було, станом на 11.01.2014 року свідомо не подала вказану декларацію за місцем роботи, а саме до комунальному закладі «Андріївської середньої загальноосвітньої школи-загальноосвітнього навчального закладу I- III ступенів» с. Андріївка Широківського району Дніпропетровської області вулиця Жовтнева б.26 , де працює шкільним бібліотекарем і вчителем фізики, та перебуває у трудових відносинах , а також не подавала і до сільської ради. В скоєному щиро кається.

Згідно статті 4 ч.1 п.1 п. п. "б" Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення відносяться народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад.

Відповідно до ст.. 12 ч.1 п.1 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", особи зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 ч. 1 ст. 4, зобов'язанні щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік.

Вчинення вказаного правопорушення підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення №1 від 21.04.2014 року, поясненням за підписом ОСОБА_2 про те що вона декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за місцем роботи не надавала а.с. 4, а також не надавала і до Андріївської сільської ради а.с. 4 , довідкою Андріївської с/ради №25/2-5 від 29.04.2014 року та інші.

Таким чином, своїми умисними діями, які виразились у неподанні депутатом Андріївської сільської ради шостого скликання Дніпропетровської області декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік порушенні вимоги фінансового контролю, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 , вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення, суд керується ст. 33 КУпАП, а також враховує обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність правопорушника і вважає, що обставини правопорушення і його наслідки вказують на те, що стягнення на правопорушника повинно бути накладене у вигляді штрафу і відповідно до ст. 23 КУпАП, це буде достатньою мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника, в дусі додержання Законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.

На підставі викладеного, враховуючи особу порушника, вчинене ним правопорушення , щире каяття, сприяння в з'ясуванні обставин вчинення ним правопорушення, суд приходить до висновку про можливість накладення адміністративного стягнення ближче до мінімального, передбаченого санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Також, відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути судовий збір на користь держави.

Керуючись ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч.1 ст. 13 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції", -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати гр. ОСОБА_2 винною у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 /триста/ грн. в дохід держави. Реквізити платежу адміністративного штрафу: Одержувач: УДКСУ у Широківському районі Дніпропетровської області. Р/р - 31110106700367. Код одержувача - 36729624. МФО банку - 805012. Банк: ГУДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ. Код класифікації доходів бюджету - 21081100. Призначення платежу: адміністративний штраф.

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати ОСОБА_2 штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу у розмірі 600 гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 36 грн. 54 коп. (Реквізити платежу судового збору: Отримувач коштів УДКСУ у Широківському районі Дніпропетровської області. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 36729624. Банк отримувача ГУДКCУ у Дніпропетровській області,м. Дніпропетровськ. Код банку отримувача (МФО) 805012. Рахунок отримувача 31214206700367. Код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір за постанову у справі про адміністративне правопорушення).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя І.В. Ліснецький.