ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" квітня 2014 р. Справа № 809/1150/14
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Матуляка Я.П.
при секретарі Бойко Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Козятинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Вінницькій області, вул. П.Орлика, 19,м. Козятин,Вінницька область,22100
до відповідача: ДП "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" в особі філії: Шепетівське військове лісництво, вул. Л.Ребета, 6,м. Івано-Франківськ,76014
про стягнення заборгованості в сумі 10932,07 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
15.04.2014 року Козятинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Вінницькій області (далі - позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" в особі філії: Шепетівське військове лісництво (відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 10932,07 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно, в порушення податкового обов'язку встановленого підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, статтею 38 Податкового кодексу України не сплатив узгоджені податкові зобов'язання зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів в розмірі 10932,07 гривень.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіславши на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, без поважних причин та без повідомлення про причини неприбуття хоча, про дату, час та місце судового розгляду справи був належним чином повідомлений. Правом подання письмового заперечення проти заявленого позову не скористався, а тому, у відповідності до положення частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу вирішено за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши в сукупності письмові докази, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, суд встановив наступне.
Державне підприємство "Івано-Франківський лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України" 26.06.1993 року зареєстроване державним реєстратором Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області як юридична особа та перебуває на податковому обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у м. Івано-Франківську.
Державне підприємство "Івано-Франківський лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України" 30.09.2008 року згідно наказу Міністра оборони України № 469 перейменовано у Державне підприємство "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат", яке відповідно до вказаного наказу є правонаступником усіх прав та обов'язків Державного підприємства "Івано-Франківський лісопромисловий комбінат Міністерства оборони України ".
Згідно копії Витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 6-13) вбачається, що Шепетівське військове лісництво є відокремленим структурним підрозділом Держаного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" (філією) без права юридичної особи (код відокремленого підрозділу за ЄДРПОУ - 24972050 (а.с.6).
Шепетівське військове лісництво перебуває на обліку у Козятинській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Вінницькій області як платник податків за неосновним місцем обліку та є платником збору за спеціальне використання лісових ресурсів.
Як встановлено судом, Шепетівським військовим лісництвом Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат", подано до Козятинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Вінницькій області податкові розрахунки збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 2012 рік де задекларовано 18 988,94 гривень зобов'язань по вказаному збору (а.с.14-16), а також за перше півріччя 2013 року де відповідач задекларував 9 309,00 гривень зобов'язань по збору за спеціальне використання лісових ресурсів (а.с.17-18).
Відповідно до витягу з облікової картки платника податків, сума заборгованості відповідача по збору за спеціальне використання лісових ресурсів станом на дату звернення до суду становить 10 932,07 гривень (а.с. 19-24).
Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами України з питань митної справи.
До загальнодержавних податків та зборів належить збір за спеціальне використання лісових ресурсів (пункт 9.1 підпункту 9.1.13 статті 9 Кодексу).
Згідно пункту 329.1 статті 329 цього Кодексу платниками збору є лісокористувачі - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи - підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.
Статтею 334 Податкового кодексу України визначено, що лісокористувачі щокварталу складають розрахунок збору наростаючим підсумком з початку року за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, у якому окремим рядком зазначається сума збору, сплачена відповідно до підпунктів 334.2.1 та 334.2.2 цього пункту, та подають його органу державної податкової служби за місцезнаходженням лісової ділянки у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду (пункт 334.2).
Базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу (пункт 334.1).
Згідно пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Таким чином, суд приходить до висновку, що податкові зобов'язання Шепетівського військового лісництва Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат", визначені ним у податкових розрахунках збору за спеціальне використання лісових ресурсів є узгодженими.
У відповідності до абзацу 1 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 334.3 статті 334 Податкового кодексу України встановлено, що лісокористувачі сплачують збір у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що самостійно узгоджені Шепетівським військовим лісництвом Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" суми збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 2012 рік та перше півріччя 2013 року, підлягали сплаті останнім у строк, встановлений пунктом 334.3 статті 334 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 36.1 статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
У разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.1 статті 59 Податкового кодексу України).
Як вбачається з матеріалів справи, Козятинською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Вінницькій області сформовано податкову вимогу форми Ю від 16.07.2013 року за №9-15, згідно якої загальна сума боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 15.07.2013 року становила 4654,75 грн. основного платежу. Вказана вимога надіслана відповідачу та отримана останнім 23.07.2013 року, що підтверджується матеріалами справи (а.с.25).
Пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
У відповідності до вимог підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що сума податкових зобов'язань зі сплати збору за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 10 932 гривень є податковим боргом відповідача.
Частиною 1 статті 96 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями.
Згідно частини 3 статті 25 цього Кодексу філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Таким чином, податковий борг у розмірі 10 932 гривень підлягає стягненню із Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат".
У відповідності до статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби є органи державної податкової служби.
Згідно з пунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.
З врахуванням наведеного та заяви про уточнення позовних вимог, суд вважає що адміністративний позов є підставним і таким, що підлягає до часткового задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків в обслуговуючих банках та за рахунок готівки Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" (код ЄДРПОУ 08033772) в дохід бюджету кошти на погашення податкового боргу в розмірі 10 932 (десять тисяч дев'ятсот тридцять дві) гривень 07 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Матуляк Я.П.
Постанова складена в повному обсязі 05.05.2014 року.