12.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 квітня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/1462/14
приміщення суду за адресою: 91055, м. Луганськ, вул. Поштова, 1
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді: Агевича К.В.
при секретарі судового засідання Ліпко Т.М.,
за участю:
позивача: ОСОБА_1
представника позивача: ОСОБА_2 (довіреність від 17.02.2011)
представника відповідача: Ковальової К.М. (довіреність від 13.01.2014 №17/355)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
28 лютого 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.
Позивач з лютого 1997 року проходив службу в органах Кримінально-виконавчої системи України, з грудня 2002 року на посаді начальника терапевтичного відділення міжобласної багатопрофільної лікарні при Луганському слідчому ізоляторі Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області. Наказом начальника Управління ДДУПВП у Луганській області 11 вересня 2009 року він був звільнений з кримінально-виконавчої системи України за ст. 64. п. „ж" (за власним бажанням) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української PCP, яке затверджене постановою Кабінетом Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114.
У період проходження служби позивачу відповідно до пункту 10.1 Інструкції «Про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи», затвердженої наказом ДДУПВП № 203 від 18 жовтня 2004 pоку, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2004 року за № 1411/10010, виплачувалась матеріальна допомога.
31.01.2013 позивач отримав інформацію про те, що матеріальна допомога, яка йому була виплачена в період проходження служби, має включатися до довідки про розмір грошового забезпечення за 20 місяців, із якого потім розраховується його пенсія.
Враховуючи те, що відповідачем матеріальна допомога не була включена до довідки про розмір його грошового забезпечення, із якого потім обчислюється пенсія, то позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду.
26.07.2013 Луганський окружний адміністративний суд (справа № 812/5338/13-а), а
10.09.2013 Донецький апеляційний адміністративний суд (рішення апеляційної інстанції набрало законної сили - Відповідачем не оскаржувалося) дійшли висновку, що матеріальна допомога за рік, з розміру якої був розрахований та утриманий страховий внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, входить до складу грошового забезпечення особи начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби України, якому належить право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон).
21.01.2014 позивач звернувся з заявою до начальника Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області, 04.02.2014 відповідач листом за вих. № 10-38-14/К-27 відмовив позивачу у включенні до довідки від 01.04.2012 - про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, встановленої за рішенням суду матеріальної допомоги.
Враховуючи вищенаведене, позивач просить визнати неправомірними дії Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області про зменшення розміру заробітної плати ОСОБА_1, а саме щодо не включення йому з 01.04.2012 до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, матеріальної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на рік, та зобов'язати Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області надати ОСОБА_1 нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.04.2012 з обов'язковим включенням до неї матеріальної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на рік.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просили їх задовольнити.
Представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на наступне.
Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплата пенсій і грошової допомоги особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 зі змінами.
Так, пунктом 7 зазначеного Порядку встановлено, що пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення:
- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії.
У відповідності до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до пункту 5 зазначеного Порядку, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
На виконання вищевказаних вимог Порядку, Кабінетом Міністрів України 23.04.2012 прийнято постанову № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно якої з 1 липня 2012 року установлено підвищення для пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Пунктом 2 зазначеної постанови ДПтС України зобов'язано забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.04.2012 у порядку, встановленому вищевказаною постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.
На виконання та у відповідності до зазначених вище вимог, Державна пенітенціарна служба України наказом від 11.06.2012 № 406 «Про заходи забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 355» встановила для використання при оформленні довідок про розмір грошового забезпечення середній розмір надбавок та премій за відповідними посадами станом на 1 квітня 2012 року
Так, згідно додатку 8 до наказу ДПтС України від 11.06.2012 №406 для начальника відділення - лікаря встановлені: надбавка за виконання особливо важливих завдань - 49 %; надбавка за оперативно-розшукову діяльність чи інформаційно - аналітичне забезпечення - 0 %; премії - 78 % (копія додатку 8 додається).
Враховуючи викладене, на думку відповідача, самовільно, всупереч вимогам чинного законодавства України, управління під час підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 не мало законного права включити до зазначеної довідки середній показник матеріальної допомоги, який не визначено Державною пенітенціарною службою України безпосередньо для посади начальників відділень - лікарів слідчих ізоляторів.
Постанова по справі № 812/5338/13-а набрала законної сили та виконана в повному обсязі управлінням (копія постанови про закінчення виконавчого провадження від 06.03.2014).
Враховуючи вищенаведене, відповідача просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов до наступного.
В судовому засіданні встановлено, що у відповідності до положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 11 вересня 2009 року згідно наказу №60 о/с державного департаменту України з питань виконання покарань Управління в Луганській області був звільнений зі служби в кримінально-виконавчій системі у запас Збройних сил за ст. 64 «ж» (за власним бажанням) майор внутрішньої служби, начальник терапевтичного відділення - лікар-терапевт міжобласної багатопрофільної лікарні при Луганському слідчому ізоляторі. (а.с.43-44, 48).
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26 липня 2013 року №812/5338/13-а, яка була залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10 вересня 2013 року, визнано неправомірними дії Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Луганській області щодо не включення суми матеріальної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на рік за 2008 рік до довідки про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 за 2008-2009 роки, яка направлялася Управлінням державного департаменту України з питань виконання покарань в Луганській області за № 221 від 14.09.2009 року для розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1, начальнику терапевтичного відділення багатопрофільної лікарні при Луганському СІЗО Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Луганській області; зобов'язано Управління ДПС України в Луганській області видати ОСОБА_1 довідку про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 за 2008-2009 роки з обов'язковим включенням до неї суми матеріальної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на рік за 2008 рік для перерахунку розміру пенсії ОСОБА_1, яка йому була призначена з урахуванням довідки про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 за 2008-2009 роки за №221 від 14.09.2009.
Як вбачається з довідки про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 за 2008-2009 роки за №35/711 від 17.10.2013 начальнику терапевтичного відділення багатопрофільної лікарні при Луганському СІЗО Управління державного департаменту України (далі - Управління) з питань виконання покарань в Луганській області, нараховано в квітні 2008 року матеріальну допомогу в розмірі 1393,75 грн.(а.с.46).
21 січня 2014 року позивач звернувся до начальника Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області з заявою, в якій просив відповідача включити матеріальну допомогу в довідку від 01.04.2012 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (а.с.5).
Відповіддю Управління від 04.02.2014 №10-38-14/К-27 позивача повідомлено про те, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26 липня 2013 року непередбачено зобов'язання управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області щодо надання довідки про розмір грошового забезпечення з включенням до неї суми матеріальної допомоги для перерахунку пенсії станом на 01.04.2012, а тому Управління не вбачає законних підстав для надання вищевказаної довідки (а.с.6).
Суд не може погодитися з такою позицією відповідача у зв'язку з наступним.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» правовою основою діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України є Конституція України, цей та інші закони України, акти Президента України і Кабінету Міністрів України, чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також видані відповідно до них нормативно-правові акти Міністерства юстиції України.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» пенсійне забезпечення осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби здійснюється відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"
Статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлений порядок визначення заробітку (грошового забезпечення) для обчислення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, зокрема, для осіб, які перебували на службі в Державній кримінально-виконавчій службі України.
Відповідно до пункту 29 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" у Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" внесені зміни у статті 43 в частині третій слова "за останньою штатною посадою перед звільненням" виключені та доповнені словами "та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".
Згідно рішенню Конституційного Суду України по справі № 1-28/2008 від 22 травня 2008 року №10-рп/2008 визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення пунктів 24-34 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" та пункту 3 розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
Згідно статті 152 Конституції України закони та інші правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.
Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Згідно статті 69 Закону України «Про Конституційний Суд України» (обов'язковість рішень і висновків Конституційного Суду України) рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
З урахуванням положень ст. 152 Конституції України, ст. 69 Закону України «Про Конституційний Суд України» та рішення Конституційного Суду України по справі № 1-28/2008 від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 станом на момент звільнення позивача зі служби 11 вересня 2009 року частина третя статті 43 Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" діяла в наступній редакції:
«Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.»
Згідно статті 1-1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"(доповненою згідно із Законом № 3591-IV від 04.04.2006) законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.
Зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"
Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) визначала виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховувалися: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм матеріальна допомога за 2008 рік в сумі 1393,75 грн., яку отримав позивач та з розміру якої був розрахований та утриманий страховий внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до положень ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) відноситься до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.
Системний аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога за рік, з розміру якої був розрахований та утриманий страховий внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, входить до складу грошового забезпечення особи начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, якому належить право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Крім того, частиною 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не встановлено, що відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством, є вичерпним переліком виплат, які враховуються при обчисленні пенсії. Зазначеною нормою встановлено їх обов'язкове врахування, а не визначення переліку, який не може бути розширеним. Саме положення ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлюють критерії визначення виплат (доходів), які повинні складати розмір грошового забезпечення.
Відповідно до статті 63 вищевказаного Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. Призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення вислуги років, призначення пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 (зі змінами та доповненнями) пенсії, які призначаються особам, обчислюються із суми грошового забезпечення, що виплачуються цим особам на день звільнення зі служби.
Таким чином із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається наявність у Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області обов'язку надати ОСОБА_1 нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.04.2012 з обов'язковим включенням до неї матеріальної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на рік, обов'язковість включення якою встановлено постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26 липня 2013 року в адміністративній справі № 812/5338/13-а.
Посилання представника відповідача на документи відносно порядку обчислення та призначення пенсії позивачу, встановленому Кабінетом Міністрів України, є незмістовним, оскільки на момент спірних правовідносин (вересень 2009 року) застосування такого порядку було визнано неконституційним.
Щодо пропуску позивачем строку звернення до суду з даним адміністративним позовом, суд зазначає наступне. 04 лютого 2014 року управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області відмовило позивачу у включенні до довідки від 01.04.2012 - про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, встановленої за рішенням суду матеріальної допомоги. (а.с. 6). 28 лютого 2014 року за вх. №6970 позивач звернувся з даним позовом до Луганського окружного адміністративного суду, а тому строк звернення до суду позивачем не пропущений.
Зважаючи на обставини справи, враховуючи положення статті 124 Конституції України щодо обов'язковості до виконання на всій території України судових рішень, ухвалених судами іменем України, суд вважає за необхідне зобов'язати Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.04.2012 року з обов'язковим включенням до неї матеріальної допомоги в розмірі грошового забезпечення за рік, оскільки саме такий спосіб захисту порушених прав позивача відповідає об'єкту порушеного права і, на думку суду, у спірних правовідносинах є достатнім для захисту порушених прав позивача та необхідним відповідно до вимог КАС України, а тому позовні вимоги позивача в частині визнання неправомірними дій управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області про зменшення розміру заробітної плати ОСОБА_1, а саме щодо не включення йому з 01.04.2012 до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, матеріальної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на рік задоволенню не підлягають.
Згідно з частиною першою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Оскільки суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову частково, відшкодуванню на користь позивача підлягають судові витрати в сумі 36,54 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Зобов'язати Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.04.2012 року з обов'язковим включенням до неї матеріальної допомоги в розмірі грошового забезпечення за рік.
В іншій частині позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.
Стягнути з Державного бюджету України судові витрати у розмірі 36,54 грн. (тридцять шість гривень 54 коп.) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1).
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд у порядок і строки, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 05 травня 2014 року.
Суддя К.В. Агевич