ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" травня 2014 р. Справа № 809/1002/14
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Прокурора Тисменицького району в інтересах держави в особі ВП "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" до ТзОВ "Агропромтехніка" про стягнення штрафних санкцій в сумі 3400 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Тисменицького району в інтересах держави в особі ВП "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" звернувся до суду з адміністративним позовом до ТзОВ "Агропромтехніка" про стягнення штрафних санкцій в сумі 3400 грн.
Позовні вимоги мотивує тим, що відповідачем допущено порушення вимог законодавства про електроенергетику у зв’язку чим інспекцією Держенергонагляду в Івано-Франківській області винесено постанову №4 від 14.02.2014 року, якою накладено на ТзОВ "Агропромтехніка" штрафні санкції у розмірі 3400, 00 грн. Сума фінансових санкцій у передбачений законом термін відповідачем не сплачена, у зв'язку з цим заявник просить стягнути її у судовому порядку.
Відповідно до ч.3 ст.183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження, суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Згідно із п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Судом 04.04.2014 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі та разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову. Надіслані документи відповідачем отримано 10.04.2014 року. Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, у строки передбачені ст. 183-2 КАС України, не надходили.
Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, судом встановлено наступне.
Відповідно до абз 1 ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.
Згідно ч. 5 вказаної статті Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, під час здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії усунення виявлених порушень вимог законодавства; видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання розпорядження щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання; застосовувати відповідно до цього Закону штрафні санкції до суб'єктів господарювання за правопорушення в електроенергетиці.
У відповідності з Положенням про ВП "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Івано-Франківській області входить до складу ВП "Держенергонагляд у Західному регіоні", який у свою чергу є структурною одиницею ДП НЕК "Укренерго" Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
Як вбачається з матеріалів справи, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Івано-Франківській області здійснено захід з державного енергетичного нагляду ( контролю) ТзОВ "Агропромтехніка" з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії інших споживачів III категорії з надійності електропостачання, які не віднесені до високого та середнього ступенів ризику. Допущені відповідачем порушення вимог законодавства про електроенергетику зафіксовані в акті здійснення заходу з державного енергетичного нагляду №03/30-12-092 від 21.10.2013 року (а.с. 12-16).
На підставі ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст.9 Закону України"Про електроенергетику" Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Івано-Франківській області видано припис №03/30-12-093 від 21.10.2013 року, яким приписано ТзОВ "Агропромтехніка" здійснити заходи щодо усунення виявлених недоліків порушень чинного законодавства та зобов’язано надати інформації по виконанню припису до 31.12.2013 року (а.с 8-10). Вказаний припис №03/30-12-093 від 21.10.2013 року уповноважена особа відповідача отримала, що підтверджується підписом керівника товариства. Правом на оскарження припису №03/30-12-093 від 21.10.2013 року відповідач не скористався, що свідчить про прийняття ним до виконання вимог, встановлених вищевказаним приписом.
Судом встановлено, що 04.02.2014 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Івано-Франківській області проведена перевірка виконання ТзОВ "Агропромтехніка" припису №03/30-12-093 від 21.10.2013 року щодо усунення порушення законодавства про електроенергетику. За результатами перевірки складено акт перевірки (протокол) №03/30-12-014 від 04.02.2014 року та встановлено ухилення відповідача від виконання частини вимог припису, зокрема п.14, п.16, п.17, п.20, п. 25, п.26 (а.с. 18).
Відповідно до абз. 3 ч. 3 ст. 27 Закону України"Про електроенергетику" за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За наслідками розгляду акту перевірки 03/30-12-014 від 04.02.2014 року, за ухилення від виконання вимог припису - Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Івано-Франківській області винесено постанову №4 від 14.02.2014 року про накладення на ТзОВ "Агропромтехніка" штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмір 3400, 00 грн.
Враховуючи допущені порушення відповідачем вимог законодавства про електроенергетику, суд вважає, що позивачем правомірно застосовано до відповідача штрафні санкції.
Постанова про накладення штрафу направлена та отримано відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.11), у встановленому порядку не оскаржувалася. Накладений постановою №4 від 14.02.2014 року штраф у розмірі 3400,00 грн. відповідачем у визначений законодавством строк залишився не сплачений.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що вимоги заявника про стягнення з ТзОВ "Агропромтехніка" є обґрунтованими, а позов підлягає задоволенню.
У відповідності до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 8-14, 86, 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ТзОВ "Агропромтехніка", код 00904309, в дохід Державного бюджету України штрафні санкції у розмірі 3400 (три тисячі чотириста ) грн. 00 коп..
Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, рішення суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя: Григорук О.Б.