Ухвала суду № 38524437, 28.04.2014, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
28.04.2014
Номер справи
908/3582/13
Номер документу
38524437
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

номер провадження справи 34/103/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

28.04.2014 Справа № 908/3582/13

Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., при секретарі Малайдах К.С.

За участю представників: від позивача - не з'явився; від відповідача (заявника) - Бохан М.І., довіреність № 262 від 08.10.2013 р.; від ВДВС Токмацького МУЮ Запорізької області: не з'явився.

Розглянув заяву Комунального підприємства "Токмак Теплоенергія" Токмацької міської ради про розстрочення виконання рішення суду від 22.01.2014 р. по справі № 908/3582/13 та скасування постанови ВДВС Токмацького МУЮ від 11.03.2014 р. про накладення арешту на грошові кошти КП "Токмак теплоенергія", що містяться на рахунку № 26039300034373, Філія Запорізьке обласне АТ "Ощадбанк", МФО 313957,

за позовом: Дочірньої компанії «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1,);

до відповідача: Комунального підприємства «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради (71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Шевченка, буд. 45а);

про стягнення суми,

за участю: Відділу державної виконавчої служби Токмацького міськрайонного управління юстиції Запорізької області (71701, Запорізька область, м. Токмак, вул. Леніна, 27-А, скорочено ВДВС Токмацького МУЮ Запорізької області),

ВСТАНОВИВ:

22.01.2014 р. рішенням господарського суду Запорізької області по справі № 908/3582/13 позовні вимоги задоволено частково, стягнуто з Комунального підприємства "Токмак Теплоенергія" Токмацької міської ради на користь Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" 456735 грн. 74 коп. основного боргу, 126894 грн. 12 коп. пені, 165609 грн. 87 коп. 3% річних, 32748 грн. 36 коп. інфляційних втрат, 18178 грн. 00 коп. судового збору.

05.02.2014 р. господарським судом Запорізької області видано наказ про примусове виконання рішення по справі № 908/3582/13.

16.04.2014 р. до господарського суду Запорізької області надійшла заява Комунального підприємства "Токмак Теплоенергія" Токмацької міської ради про розстрочення виконання рішення суду від 22.01.2014 р. по справі № 908/3582/13 (вих. № 404 від 15.04.2014 р.), в якій відповідач (заявник) просить розстрочити виконання рішення господарського суду Запорізької області від 22.01.2014 р. по справі № 908/3582/13 строком на 6 місяців рівними платежами в розмірі 133361,02 грн., починаючи з 01.05.2014 р., а також скасувати постанову ВДВС Токмацького МУЮ від 11.03.2014 р. про накладення арешту на грошові кошти КП "Токмак теплоенергія", що міститься на рахунку № 26039300034373, Філія Запорізьке обласне АТ "Ощадбанк", МФО 313957.

Представник відповідача (боржник) заяву мотивує тим, що КП «Токмак теплоенергія» має намір добровільно здійснювати погашення присудженого судом боргу, але на сьогоднішній день підприємство перебуває у складному матеріальному становищі, що значно ускладнює виконання рішення суду. Згідно рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради № 151 від 31.05.2013 року КП «Токмак Теплоенергія» визначено виконавцем послуг з централізованого опалення в м. Токмак. КП «Токмак Теплоенергія» є єдиною організацією на території м. Токмак, яка надає послуги з централізованого опалення. Послуги з централізованого опалення надаються таким категоріям споживачів: населенню - близько 65, 6 %, бюджетним установам - близько 31, 6 %, та іншим споживачам - 2,8 %. Тяжкий фінансовий стан підприємства викликаний несвоєчасною оплатою за спожиту теплову енергію всіма категоріями споживачів. На теперішній час існує дебіторська заборгованість перед КП «Токмак теплоенергія» підприємств, організацій та населення, що підтверджується довідкою № 403 від 15.04.2014 року, відповідно до якої дебіторська заборгованість, станом на 01.04.2014 року перед КП «Токмак Теплоенергія» населення за спожиту теплову енергію складає 5 177 896,06 грн., бюджетних установ та організацій - 5 944 204,66 грн., інших споживачів - 1 034 937,33 грн., пільги та субсидії - 230 787,46 грн. Також, підприємству перейшли борги за використаний природний газ та дебіторська заборгованість від споживачів теплової енергії попереднього виконавця послуг з централізованого опалення Товариства з обмеженою відповідальністю «Токмак теплоенергія». Враховуючи скрутний фінансовий стан підприємства, боржник не має можливості здійснити виплату у розмірі 800166, 09 грн. одноразовим платежем, тому що це є вкрай обтяжливим для КП «Токмак теплоенергія». Рахунок № 26039300034373, який відкритий підприємством в АТ «Ощадбанк», є поточним рахунком із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за використаний природний газ, відповідно до Постанови КМУ № 1082 від 03.12.2008 року «Питання удосконалення схем розрахунків за використану електроенергію та природний газ». Відповідно до п. 2. вказаної постанови плата за теплову енергію від усіх категорій споживачів зараховується виключно на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за використаний природний газ комунальними підприємствами теплоенергетики, та іншими суб'єктами господарювання, які провадять діяльність, пов'язану з постачанням теплової енергії. Тобто, плата за теплову енергію від усіх категорій споживачів, яка надходить КП «Токмак теплоенергія» зараховуються на поточний рахунок № 26039300034737 Філії Запорізьке обласне АТ «Ощадбанк України», іншими словами на цьому рахунку зберігаються усі кошти отриманні в результаті діяльності підприємства. Винесення ВДВС Токмацького МРУЮ постанови від 11.03.2014 року та подальший арешт коштів КП «Токмак теплоенергія», які містяться на рахунку № 26039300034737 в АТ «Ощадбанк України» фактично паралізувало господарську діяльністю КП «Токмак теплоенергія», оскільки підприємство не має можливості здійснювати виплати першочергових платежів (заробітна плата, податки та інше), що в подальшому призведе до незворотних фінансово-економічних наслідків. Така ситуація створює реальну загрозу цивільним правам та інтересам КП «Токмак теплоенергія» та споживачам теплової енергії в м. Токмак Запорізької області, тому що призведе до використання коштів не за призначенням, що позбавить можливості фінансувати нагальні потреби підприємства, поставить під загрозу працездатність систем теплопостачання, їх технічний стан, безпечну експлуатацію і, відповідно, встановлення гарантій безпеки життя та здоров'я населення. Фактично доведе підприємство до неплатоспроможності, банкрутства. Завадити таким негативним наслідкам можливо, за умови зняття арешту з поточного рахунку із спеціальним режимом використання № 26039300034737 в Філії Запорізького АТ «Ощадбанк» (МФО 313957) та розстрочення виконання рішення Господарського суду Запорізької області від 22.01.2014 року на протязі шести місяців рівними платежами в розмірі 133 361, 02 грн. щомісячно, починаючи з 01.05.2014 року.

Представник відповідача (заявника) в судовому засіданні підтримала заяву, відповіла на поставлені судом питання.

В запереченнях на заяву про розстрочку виконання рішення ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України» вказує, що надання розстрочки на підставі тяжкого фінансового стану відповідача не може вважатися підставою для застосування положень ст. 121 ГПК України, адже, враховуючи положення ч. 1 ст. 625 ЦК України, відповідач у випадку порушення грошового зобов'язання не може посилатися на неможливість його виконання». Надання розстрочки виконання рішення у даній справі тільки погіршить і без того складний фінансовий стан стягувача, у відповідності до Звіту про фінансові результати за 9 місяців 2013 року чистий збиток ДК «Газ України» становить 5 594 849 тис. грн., а за попередній період - 750 919 тис. грн. Є безпідставним посилання боржника на заборгованість населення, бюджетних організацій, підприємств ТКЕ, промспоживачів перед КП «Токмак Теплоенергія», так як дані правовідносини є самостійними, в яких відповідач, якщо вважає, що його право порушено, може звернутись до суду та бути позивачем у справі. Рішенням суду від 22.01.14 у даній справі стягнуто борг з КП «Токмак Теплоенергія» за договором № 06/10-3209-ТЕ-13. З даного часу минуло три місяці, а кошти на рахунок стягувача не надійшли. За три місяці більша частина коштів споживачів вже надійшла на рахунки КП «Токмак Теплоенергія», а боржник на даний час не провів розрахунок з ДК «Газ України», що свідчить про зволікання останнім від виконання рішення суду. Просить в задоволенні заяви відповідача відмовити.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином.

ВДВС Токмацького МУЮ Запорізької області у відзиві на заяву вказує, що згідно п. 1 ч. 1 ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішень або роблять його неможливим сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про розстрочку виконання. Згідно п. 4 ч. 1 ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження» рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням. Згідно ст. 50 Закону України «Про виконавче провадження» зняття арешту з майна боржника та скасування інших вжитих заходів примусового виконання рішення вирішується державним виконавцем у разі закінчення виконавчого провадження. Згідно ст. 60 Закону України «Про виконавче провадження» арешт з майна та коштів боржника по незавершеному виконавчому провадженню може бути знятий тільки за рішенням суду. Просить прийняти рішення щодо розстрочки виконання рішення суду від 22.01.2014 року по справі № 908/3582/13 на розсуд суду з урахуванням думки стягувача ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України», справу розглянути без участі представника ВДВС Токмацького МРУЮ.

Представник ВДВС Токмацького МУЮ Запорізької області в судове засідання не з'явився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином.

За клопотанням представника відповідача судовий процес відбувався без застосування засобів технічної фіксації.

Розглянувши заяву, вислухавши пояснення представників учасників процесу та оцінивши представлені в обґрунтування заяви докази, суд приходить до висновку, що подана відповідачем заява підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 ГПК України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.

Згідно пункту 7 Постанови Вищого господарського суду від 17.10.2012 р. № 9 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» у застосуванні приписів статті 121 ГПК господарським судам необхідно мати на увазі таке. Господарський суд на підставі статті 121 ГПК має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови (далі - рішення), змінити спосіб та порядок їх виконання. Оскільки згадана стаття не обмежує відповідне право господарського суду певним строком, воно може бути реалізоване у будь-який час після набрання рішенням законної сили і до його фактичного повного виконання, в межах строку пред'явлення наказу до виконання. Також не обмежується право заявника на повторне звернення з відповідною заявою, якщо вона вже розглядалася судом. Застосовуючи заходи, передбачені статтею 121 ГПК, господарські суди повинні мати на увазі таке. Відстрочка - це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом. Наприклад, відстрочка може надаватись за рішенням, у якому господарським судом визначено певний строк звільнення приміщення, повернення майна тощо. Розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі. Строки виконання кожної частки також повинні визначатись господарським судом. При цьому слід мати на увазі, що розстрочка можлива при виконанні рішення, яке стосується предметів, що діляться (гроші, майно, не визначене індивідуальними ознаками; декілька індивідуально визначених речей тощо). Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

З умов договору № 06/10-3209ТЕ-13 вбачається, що газ, який постачається за цим договором, використовується покупцем виключно для надання населенню та релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання. Використання газу покупцем для інших потреб не є предметом цього договору.

Плата за надані послуги отримується відповідачем від населення відповідно до тарифів, затверджених органом місцевого самоврядування, які не відповідають фактичній вартості теплової енергії та є нижчими економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Статтею 23 Закону України від 22.12.2011 р. № 4282-VI "Про Державний бюджет України на 2012 рік" встановлено, що перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися або погоджувалися відповідними органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.06.2012 р. № 517 "Про затвердження Порядку та умов надання у 2012 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування" перерахування субвенції здійснюється на суму заборгованості, яка утворилася на 1 грудня 2012 р. і не погашена на дату складення довідки про суму заборгованості.

В матеріалах справи міститься договір № 669/517з-ГУ про організацію взаєморозрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування від 06.12.12 р., укладений ГУ ДКСУ в Запорізькій області (сторона перша), Головним фінансовим управлінням Запорізької облдержадміністрації (сторона друга), Фінансовим управлінням Токмацької міської ради (сторона третя), Виконавчим комітетом Токмацької міської ради (сторона четверта), ТОВ "Токмак теплоенергія" (сторона п'ята), ДК "Газ України" (сторона шоста), НАК "Нафтогаз України" в особі заступника директора Департаменту економічного планування та бюджетних розрахунків (сторона остання).

Згідно п. п. 1, 3-10 договору № 669/517з-ГУ предметом договору є організація проведення сторонами взаєморозрахунків відповідно до статті 23 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" та постанови Кабінету Міністрів України від 11 червня 2012 р. № 517 "Про затвердження Порядку та умов надання у 2012 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію - послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка винила у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування. Казначейство перераховує кошти загального фонду державного бюджету стороні першій у сумі 2400231 гривень на підставі рішення Мінфіну. Сторона перша перераховує на рахунок сторони другої кошти у сумі 2400231 гривень для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню. Сторона друга перераховує на рахунок сторони третьої кошти у сумі 2400231 гривень для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню. Сторона третя перераховує на рахунок сторони четвертої кошти у сумі 2400231 гривень для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню. Сторона четверта перераховує на рахунок сторони п'ятої кошти у сумі 2400231 гривень для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню. Сторона п'ята перераховує на рахунок сторони шостої кошти у сумі 2400231 гривень, у тому числі податок на додану вартість 400038,50 гривень, для погашення заборгованості за природний газ 2011року згідно з договором від 27 грудня 2010 року № 06/10-3209 ТЕ-13. Сторона шоста перераховує на рахунок сторони останньої кошти у сумі 2400231 гривень , у тому числі податок на додану вартість 400038,50 гривень, для погашення заборгованості за природний газ 2011 року згідно з договором від 30.12.2010 року № 06/10-3337. Сторона остання перераховує кошти в сумі 2400231 на сплату податкових зобов'язань перед бюджетом та на її поточний рахунок, відкритий у ПАТ "Ощадбанк", для проведення розрахунків з постачальником імпортованого природного газу.

Згідно платіжного доручення № 1 від 11.12.12 р. ТОВ "Токмак теплоенергія" перераховано ДК "Газ України" 2400231 грн.

Відповідно до довідки вих. № 403 від 15.04.14 р. КП "Токмак теплоенергія" Токмацької міської ради заборгованість всіх категорій споживачів перед КП "Токмак теплоенергія" Токмацької міської ради складає 12387825,51 грн., в тому числі заборгованість населення складає 5177896,06 грн., державний бюджет - 1003762,65 грн., місцевий бюджет - 4940442,01 грн., пільги та субсидії - 230787,46 грн.

Таким чином, зважаючи на особливості здійснення господарської діяльності у сфері постачання та реалізації енергоносіїв та законодавчо обумовлену специфіку взаємовідносин між суб'єктами, що здійснюють господарську діяльність в енергетичній галузі, неможливість самостійно впливати на своєчасність розрахунків за природний газ, приймаючи до уваги той факт, що газ, який постачається за договором № 06/10-3209ТЕ-13, використовується покупцем виключно для надання населенню та релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання, враховуючи скрутний фінансовий стан підприємства, що не дозволяє боржникові здійснити виплату у розмірі 800166, 09 грн. одноразовим платежем, наявну загрозу банкрутства відповідача, суд вважає за можливе задовольнити заяву відповідача частково і розстрочити виконання рішення в частині стягнення 800166, 09 грн. (456735 грн. 74 коп. основного боргу, 126894 грн. 12 коп. пені, 165609 грн. 87 коп. 3% річних, 32748 грн. 36 коп. інфляційних втрат, 18178 грн. 00 коп. судового збору) на чотири місяці, шляхом сплати рівними частинами щомісячно по 200041,52 грн., починаючи з травня 2014 р. по серпень 2014 р. включно.

У відповідності до ст. 121-2 ГПК України, скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги. За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, яка надсилається стягувачеві, боржникові та органові виконання судових рішень. Ухвалу може бути оскаржено у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до ст. 60 Закону України "Про виконавче провадження" особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту. У разі прийняття судом рішення про зняття арешту з майна арешт з майна знімається за постановою державного виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини. Копія постанови про зняття арешту з майна надсилається боржнику та органу (установі), якому була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника. З майна боржника може бути знято арешт за постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, якщо виявлено порушення порядку накладення арешту, встановленого цим Законом. Копія постанови начальника відділу державної виконавчої служби про зняття арешту з майна боржника не пізніше наступного дня після її винесення надсилається сторонам та відповідному органу (установі) для зняття арешту. У разі наявності письмового висновку експерта, суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв'язку із значним ступенем його зносу, пошкодженням або в разі якщо витрати, пов'язані із зверненням на таке майно стягнення, перевищують грошову суму, за яку воно може бути реалізовано, арешт з майна боржника може бути знято за постановою державного виконавця, що затверджується начальником відділу, якому він безпосередньо підпорядкований. Копії постанови державного виконавця про зняття арешту з майна надсилаються не пізніше наступного робочого дня після її винесення сторонам та відповідному органу (установі) для зняття арешту. У всіх інших випадках незавершеного виконавчого провадження арешт з майна чи коштів може бути знятий за рішенням суду.

Згідно статті 59 Закону України «Про банки і банківську діяльність» арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця або за рішенням суду.

Пунктом 1 постанови державного виконавця ВДВС Токмацького МРУЮ про арешт коштів боржника від 11.03.2014 р., накладено арешт на грошові кошти в сумі 880282,69 грн., що міститься на рахунках: - 2600510652301, 2604210652304, АТ "МетаБанк", МФО 313582; - 26038301034737, 26039300034737 Філія Запорізьке обласне АТ "Ощадбанк", МФО 313957, та належить КП "Токмак теплоенергія" Токмацької міської ради, ЄДРПОУ 37510516, юридична адреса: Запорізька обл., м. Токмак, вул. Шевченко,45а.

Таким чином, правильний номер рахунку з якого заявник просить зняти арешт є саме: 26039300034737 Філія Запорізьке обласне АТ "Ощадбанк", МФО 313957, а не 26039300034373 у Філії Запорізьке обласне управління АТ «Ощадбанк», МФО 313957.

З урахуванням розстрочення виконання рішення по даній справі, для надання можливості відповідачеві добровільно поетапно погашати спірну заборгованість, та беручи до уваги, що рахунок № 26039300034737, який відкритий підприємством в АТ «Ощадбанк», є поточним рахунком із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за використаний природний газ, відповідно до Постанови КМУ № 1082 від 03.12.2008 року «Питання удосконалення схем розрахунків за використану електроенергію та природний газ», на який надходить плата за теплову енергію від усіх категорій споживачі, суд вважає за доцільне зняти арешт з грошових коштів на вказаному рахунку шляхом часткового скасування постанови ВДВС Токмацького МРУЮ від 11 березня 2014 року про накладення арешту на грошові кошти КП «Токмак теплоенергія».

Керуючись ст. ст. 86, 121, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Комунального підприємства "Токмак Теплоенергія" Токмацької міської ради задовольнити частково.

Розстрочити виконання рішення господарського суду Запорізької області від 22.01.2014 р. по справі № 908/3582/13 в сумі 800166, 09 грн. на чотири місяці, шляхом сплати рівними частинами щомісячно по 200041,52 грн., починаючи з травня 2014 р. по серпень 2014 р. включно, згідно графіку: до 31 травня 2014 р. - 200041,52 грн.; до 30 червня 2014 р. - 200041,52 грн.; до 31 липня 2014 р. - 200041,52 грн.; до 31 серпня 2014 р. - 200041,52 грн.

Зняти арешт з грошових коштів, що знаходяться на рахунку: № 26039300034737, що відкритий Комунальним підприємством «Токмак Теплоенергія» Токмацької міської ради у Філії Запорізьке обласне управління АТ «Ощадбанк», МФО 313957, скасувавши постанову Відділу державної виконавчої служби Токмацького міськрайонного управління юстиції від 11 березня 2014 року по виконавчому провадженню № 42342394 в частині накладення арешту на грошові кошти Комунального підприємства «Токмак теплоенергія», що містяться на рахунку: № 26039300034737 у Філії Запорізьке обласне управління АТ «Ощадбанк», МФО 313957.

В іншій частині в задоволенні заяви відмовити.

Ухвала набирає чинності з дня її прийняття.

Строк пред'явлення цієї ухвали до виконання становить один рік з дня її прийняття.

Копію ухвали направити Філії Запорізьке обласне управління АТ «Ощадбанк» (69063, м. Запоріжжя, пр. Леніна 48).

Суддя А.О.Науменко