Постанова № 38521265, 05.05.2014, Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
05.05.2014
Номер справи
623/1153/14-п
Номер документу
38521265
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Номер справи 623/1153/14-п

Номер провадження 3/623/200/2014

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

5 травня 2014 року Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

в складі: головуючого судді Піддубного І.А.,

з участю секретаря: Довгополої І.В.,

прокурора: Молодовського І.О.,

розглянувши матеріал, який надійшов від Головного відділу БКОЗ УСБУ в Харківській області, спільно з Ізюмським МРВ УСБУ в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка України, уродженка м. Ізюма Харківської області, з вищою освітою, вдова, не працюючої, на момент скоєння правопорушення працювала керуючою справами виконавчого апарату (секретаріату) Ізюмської районної ради, не судима, до адміністративної відповідальності протягом року - не притягувалася, проживає в АДРЕСА_1, і.к. НОМЕР_1.

за ст. 172-6 ч. 1 КупАП.

Права, передбачені ст. 268 КУпАП, правопорушниці роз'яснено.

в с т а н о в и в :

Відповідно до розпорядження Голови Ізюмської районної ради № 65-К від 16.06.10 року, ОСОБА_1 з 16 червня 2010 року була призначена на посаду керуючою справами виконавчого апарату (секретаріату) Ізюмської районної ради, як таку, що стояла в кадровому резерві і успішно пройшла стажування, із присвоєнням їй 10 рангу 5 категорії посадової особи місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 взяла на себе зобов'язання протягом знаходження на займаній посаді здійснювати в межах своїх повноважень виконання завдань щодо: здійснення оперативного керівництва відділами апарату Ізюмської районної ради, забезпечення виконання організаційно-правових, матеріально- технічних заходів діяльності районної ради, постійних комісій, інших органів ради, а також не використання свого службового становища з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб; не допущення впливу членів сім'ї або інших осіб на виконання своїх службових обов'язків, якщо їх інтереси не зберігаються з покладеними завданнями та/або суперечать їм, а також не вчиняти інших корупційних правопорушень; подання відомостей про майно, доходи, витрати, зобов'язання фінансового характеру, в тому числі за кордоном, у випадках, порядку та обсягах, визначених законами та іншими виданими на їх основі нормативно- правовими актами, неухильного дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

ОСОБА_1 була попереджена під підпис про встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про засади запобігання і протидії корупції» обмеження, пов'язані з прийняттям на роботу в органи місцевого самоврядування та її проходженням.

Відповідно до ст.ст. 1, 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом. Посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Відповідно до ст. З Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посадами в органах місцевого самоврядування є виборні посади, на які особи обираються територіальною громадою, виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою, посади, на які особи призначаються сільськими, селищними, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Згідно з ст. 15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування присвоюються ранги у межах відповідної категорії посад.

Таким чином, ОСОБА_1, займаючи посаду керуючої справами виконавчого апарату (секретаріату) Ізюмської районної ради, є посадовою особою місцевого самоврядування 10 рангу, тобто суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, визначеним у підпункті "в" п. 1 ч.І ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Перевіркою встановлено, що 31.12.13 року відповідно до розпорядження Голови Ізюмської районної ради № 176-К, ОСОБА_1

звільнено з посади керуючої справами виконавчого апарату (секретаріату) Ізюмської районної ради, відповідно до п. 4 ст. 40 КЗпП України, за прогули без поважних причин.

При звільненні ОСОБА_1 була попереджена начальником загальних та кадрових питань виконавчого апарату (секретаріату) Ізюмської районної ради ОСОБА_2 щодо необхідності подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Однак, станом на 26.03.14 року декларацію ОСОБА_1 до виконавчого апарату (секретаріату) Ізюмської районної ради не надала.

Проте, ОСОБА_1, достовірно знаючи про необхідність подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, умисно не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, не будучи при цьому у відпустці по догляду за дитиною, тимчасово непрацездатним, не перебуваючи за межами України та не знаходячись під вартою, тобто порушила вимоги абзацу 2 частини 1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

ОСОБА_1, усвідомлюючи те, що декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру подається під час звільнення або іншим чином припинення діяльності, умисно не подала декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, хоча 18.10.02 року під підпис була ознайомлена з положеннями Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та попереджена про відповідальність за не подання декларації.

Таким чином, своїми умисними діями, ОСОБА_1, звільняючись з посади керуючої справами виконавчого апарату (секретаріату) Ізюмської районної ради, не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме - з 01.01.13 року по 31.12.13 року тобто вчинила дії, які містять ознаки складу адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала повністю, пояснила, що дійсно звільняючись з посади керуючої справами виконавчого апарату (секретаріату) Ізюмської районної ради, не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме - з 01.01.13 року по 31.12.13 року.

Прокурор при розгляді справи в суді підтримав обставини, викладені в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, висловив думку про те, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними матеріалами по справі.

Факт правопорушення підтверджується поясненнями самої правопорушниці, даними в суді та в матеріалах справи пояснення ОСОБА_2 ( а.с. 32), протоколом про адміністративне правопорушення від 28 березня 2014 року ( а.с. 1-4), розпорядженням № 176-к (а.с. 7), протоколом засідання атестаційної комісії № 1 від 20.12.13р. (а.с. 8-10, розпорядженням № 65-к, 32-к, 22-к (а.с. 11-12), та іншими матеріалами справи ( а.с. 14-31).

Дії правопорушника правильно кваліфіковані за статтею 172-6 ч. 1 КУпАП, оскільки вона не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов»язання фінансового характеру, передбачену Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом"якшують і обтяжують відповідальність, а тому вважаю за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу.

На підставі ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, керуючись ст. 27, ст. 283, п. 1 ст. 284 КУпАП,

п о с т а н о в и в :

Визнати винним ОСОБА_1, в скоєнні правопорушення, передбаченого ч 1 ст. 164 КУпАП і притягнути до адміністративної відповідальності.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170-00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 36 грн. 54 коп. (УДК Ізюмського району та м. Ізюма, код 02893887, код отримувача ЄДРПОУ 24133350, МФО 8711011, р/р 31212206700012, код бюджетної класифікації 22030001).

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: І.А.Піддубний