Постанова № 38513988, 25.04.2014, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.04.2014
Номер справи
760/8535/14-п
Номер документу
38513988
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 3-2934/14

№760/8535/14-п

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної митної служби України Київська регіональна митниця про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який (зареєстрований) проживає за адресою: АДРЕСА_1, священнослужитель, закордонний паспорт громадянина України НОМЕР_2 виданий 01.09.2009 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1, за ст. 471 МК України, -

В С Т А Н О В И В:

23.04.2014 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, за порушення митних правил.

Відповідно до протоколу №0205/10000/14 про порушення митних правил від 25 березня 2014 року, 25.03.2014 року о 03 год. 35 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міжрегіональної митниці під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), було зупинено гр. України ОСОБА_1, який слідував до Мемінгена (Німеччина) рейсом wu 6103 літаком авіакомпанії «Візейр».

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено.

В ході проведення усного опитування встановлено наявність у гр. України ОСОБА_1 валютних цінностей в обсязі, що потребує письмового декларування відповідно до вимог чинного законодавства України. Для здійснення митних формальностей, а саме перерахування наявних валютних цінностей, пасажира було запрошено до службового приміщення.

Після перерахунку готівки встановлено, що гр. України ОСОБА_1 переміщував валютні цінності, а саме: євро у кількості 13000 (тринадцять тисяч). Купюри знаходилися в ручній поклажі пасажира без ознак приховування.

Пропущено через митний кордон 10000 (десять тисяч) євро. По протоколу про ПМП затримано 3000 (три тисячі) євро. Номінали валюти та номера купюр зазначені в описі предметів.

Своїми діями пасажир - гр. України ОСОБА_1 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.

Правопорушник ОСОБА_1 та його представник в судовому засіданні проти правопорушення передбаченого ст. 471 МК України не заперечували та пояснили, що вказані кошти в сумі 13000 євро особисто йому не належать, та вони були ним отримані перед від'їздом через що він їх не перераховував. Про норми перевезення валюти він не знав, оскільки раніше ніколи не перевозив грошові кошти в таких сумах.

Представник Прокуратури Солом'янського району м. Києва у суді підтримав складений щодо гр. ОСОБА_1 протокол про порушення митних правил.

Представник Державної митної служби України Київська регіональна митниця у судовому засіданні пояснила, що гр. ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил №0205/10000/14 за ст. 471 МК України.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, розглянувши отримані матеріали, вбачається наступне.

Встановлено, що 25.03.2014 року о 03 год. 35 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міжрегіональної митниці під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), було зупинено гр. України ОСОБА_1, який слідував до Мемінгена (Німеччина) рейсом wu 6103 літаком авіакомпанії «Візейр».

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено.

В ході проведення усного опитування встановлено наявність у гр. України ОСОБА_1 валютних цінностей в обсязі, що потребує письмового декларування відповідно до вимог чинного законодавства України. Для здійснення митних формальностей, а саме перерахування наявних валютних цінностей, пасажира було запрошено до службового приміщення.

Після перерахунку готівки встановлено, що гр. України ОСОБА_1 переміщував валютні цінності, а саме: євро у кількості 13000 (тринадцять тисяч). Купюри знаходилися в ручній поклажі пасажира без ознак приховування.

Пропущено через митний кордон 10000 (десять тисяч) євро. По протоколу про ПМП затримано 3000 (три тисячі) євро. Номінали валюти та номера купюр зазначені в описі предметів.

Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Ст.ст. 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.12 № 436 встановлені переліки товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.

Так, відповідно до додатку 10 даної постанови, до товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, віднесено валюту України, готівкову іноземну валюту та інше.

Частиною 3 ст. 197 МК України та Постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.08 року, якою затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України встановлено порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню.

Так, відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Пасажир - гр. України ОСОБА_1 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валюти до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення валюти понад установлені норми у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.

З урахуванням наведеного вище, суд приходить до висновку, що своїми діями пасажир - гр. України ОСОБА_1 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.

На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.

Разом з тим обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, судом не встановлено.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил.

Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 366, 376, 379, 374, 471, 527-529 Митного кодексу України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним ОСОБА_1 у порушенні митних правил, передбачених статтею 471 Митного Кодексу України, та піддати адміністративному стягненню у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів, що становить 1700 грн., який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: отримувач: УДКСУ у Соломянському районі; код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050 та конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил, а саме: 3000 євро, що за курсом НБУ станом на 25.03.2014 року становить 42876,53 грн., що вилучені та передані до каси Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: