Справа № 247/1342/14-а
2-а/247/77/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 квітня 2014 року Торезький міський суд Донецької області в складі:
Головуючого судді Арапіної Н.Є.,
при секретарі Щербініній О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Торез адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області за участю третіх осіб Державного підприємства «Торезантрацит», Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» про визнання протиправними дії, зобов'язання відповідача вчинити певні дії,
В с т а н о в и в:
позивач звернувся до суду з позовом до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області за участю третіх осіб Державного підприємства «Торезантрацит», Державного підприємства «Донвуглереструктурізація» про визнання протиправними дії, зобов'язання відповідача вчинити певні дії. Свої вимоги мотивував тим, що працював на підприємстві вугільної промисловості Шахтоуправління «Волинське» Виробничого об'єднання «Торезантрацит» більше ніж 30 років. До виходу на пенсію 15 вересня 1987 року працював на шахті «Річна», яка входила до складу Шахтоуправління «Волинське». Після виходу на пенсію придбала право користування паливом на побутові потреби, яке до 2013 року порушеним не було. У теперішній час Державне підприємство «Донвуглереструктурізація» відмовляє прийняти документи на виписку вугілля на побутові потреби у зв'язку з тим, що ліквідація шахти «Річна» остаточно завершена та правові підстави для виписки вугілля на побутові потреби відсутні. На звернення до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області з приводу виписки вугілля на побутові потреби позивачу також відмовлено. Вважає відмову Управління соціального захисту населення Торезької міської ради щодо виписки вугілля на побутові потреби неправомірною. Просить визнати протиправною відмову Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області в наданні пільг на придбання побутового палива, зобов'язати Управління соціального захисту населення Торезької міської ради прийняти документи позивача щодо надання йому пільг на придбання палива на побутові потреби, зобов'язати надати пільги на придбання палива на побутові потреби відповідно до Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим постановою КМУ № 77 від 31 січня 2007 року та № 887 від 12 серпня 2009 року зі змінами, затвердженими згідно Постанови КМУ № 831 від 13 листопада 2013 року з урахуванням вимог статті 48 Гірничого закону України.
Позивач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений в установленому порядку. Подав до суду заяву з клопотанням про розгляд справи за його відсутності, уточнені позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений в установленому порядку. До початку розгляду справи до суду надійшла заява з проханням розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги не визнає. Одночасно до суду надійшли письмові заперечення, в яких зазначено, що позивач вийшов на пенсію 15 жовтня 1987 року з вугледобувного підприємства шахтоуправління "Волинське". Згідно архівної довідки ВП "Шахтоуправління Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит" від 13 грудня 2013 року № 01-2136 з 01 жовтня 1995 року шахта "Волинська" і шахта "Річна" увійшли до складу шахтоуправління "Волинське". З 01 січня 2003 року шахта "Річна" була вилучена із складу шахтоуправління "Волинське" та на її базі створено Державне підприємство "Шахта Річна". Таким чином у жовтні 1987 року шахта "Річна" не була самостійною юридичною особою, а входила до складу ш/у "Волинське", яке є діючим підприємством. Останнє вугледобувне підприємство, з яким позивач перебував у трудових відносинах - є шахтоуправління "Волинське", яке на теперішній час є діючим. Тому зобов'язане забезпечити позивача безкоштовним паливом. У зв'язку з цим позивачу правомірно повідомлено про відмову у наданні пільги на тверде пічне побутове паливо згідно ст. 48 Гірничого Закону України (а.с.24-25зв.).
Представник третьої особи Державного підприємства "Торезантрацит" в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений в установленому порядку. До початку розгляду справи до суду надійшла заява з проханням розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує. Одночасно до суду надійшов письмовий відгук, в якому зазначено, що позивач перед виходом на пенсію 15 жовтня 1987 році працювала на шахті "Річна", яка входила до складу "Шахтоуправління "Волинське". З 01 січня 2003 року шахта "Річна" була вилучена із складу шахтоуправління "Волинське" та на її базі створено Державне підприємство "Шахта Річна". Наказом № 120 від 07 березня 2003 року Мінтопенерго України відокремлений підрозділ "Шахтоуправління" Волинське" увійшло до складу Державного підприємства" Торезантрацит". Після припинення діяльності Державного підприємства "Шахта" "Річна" шляхом ліквідації та передачі її до складу Державного підприємства "Донвуглерестректурізація", яке згідно ст. 48 Гірничого Закону України на протязі декількох років позивача забезпечували безкоштовним вугіллям (а.с.28-29зв.).
Представник третьої особи Державного підприємства "Донвуглереструктурізація" в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений в установленому порядку. До початку розгляду справи до суду надійшла заява з проханням розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує. Одночасно до суду надійшов письмовий відгук, в якому зазначено, що наказом № 506 від 05 жовтня 2005 року "Про припинення діяльності Державного підприємства "Шахта "Річна" шляхом ліквідації", після чого шахта була передана для здійснення фізичної ліквідації до Державного підприємства "Донвуглереструктуризація". На момент призначення пенсії позивач працював на шахті "Річна" ДВАТ "Шахтоуправління "Волинське" ДХК "Торезантрацит". Під час прийняття шахти "Річна" на ліквідацію у списки осіб, які мають право на забезпечення безкоштовним паливом, був включений позивач. З 2006 року по 2012 рік позивача забезпечено паливом. У 2013 році фактично виконані роботи по ліквідації шахти, про що складено акт комісії. Після закінчення робіт з ліквідації підприємства, списки вуглеотримувачів були передані до управління соціального захисту відповідно до діючого законодавства. Факт роботи позивача в "Шахтоуправлінні "Волинське" підтверджується трудовою книжкою (а.с.51-53зв.).
Суд, перевіривши матеріали справи, встановив такі факті і відповідні їм правовідносини.
30 серпня 1976 року позивач прийнятий прохідником на шахту "Волинська" виробничого об"єднання по видобутку антрациту "Торезантрацит"(а.с.8-10). З 15 вересня 1987 року позивач отримує пенсію за віком (а.с.7).
Наказом Міністерства палива та енергетики України від 19 листопада 2002 року № 669 Державне відкрите акціонерне товариство "Шахтоуправління "Волинське" дочірнє підприємство державної холдингової компанії "Торезантрацит" реорганізоване шляхом виділення з його складу структурного підрозділу шахти "Річна" та створенням на його базі ДП "Шахта "Річна" (а.с.60-60зв).
Наказом № 120 від 07 березня 2003 року реорганізовано відкрите акціонерне товариство Державна холдингова компанія "Торезантрацит" та державні відкриті акціонерні товариства "Шахта "Прогрес", Шахта ім. Л.І.Лутугіна", Шахта ім.К.І.Кисельова, Шахта № 3-біс, "Шахтоуправління "Волинське" та інші шляхом їх злиття та створення на їх базі Державного підприємства "Торезантрацит" (а.с.42-42зв.).
Наказом Міністерства палива та енергетики України від 05 жовтня 2005 року № 506 "Про припинення діяльності Державного підприємства "Шахта "Річна" шляхом ліквідації" її було передано для здійснення фізичної ліквідації до Державного підприємства "Донвуглереструктурізація" та зобов'язано забезпечити працівників окремих категорій населення побутовим вугіллям у період ліквідаційних робіт (а.с.61-61зв.).
Частиною 5 ст. 48 Гірничого закону України передбачена категорія осіб, яка після ліквідації чи консервації гірничого підприємства забезпечуються вугіллям на побутові потреби, в межах галузевої угоди, зокрема, пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах: на підземних роботах - не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше ніж 7 років 6 місяців - для жінок; на роботах, пов'язаних з підземними умовами, - не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше ніж 12 років 6 місяців - для жінок; на роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт чи на шахтах, що будуються, розрізах, збагачувальних та брикетних фабриках - не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше ніж 15 років - для жінок.
Частиною 8 ст. 48 цього Закону особи, зазначені в частині п'ятій цієї статті, які проживають у будинках, що мають центральне опалення, отримують компенсацію за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла, що виплачується за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 77 від 31 січня 2007 року "Про затвердження порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетом" передбачено, що визначення права на пільги на тверде побутове паливо відповідно до Гірничого закону України покладено на управління праці та соціального захисту населення на підставі відомостей із трудової книжки та пенсійного посвідчення.
Особи, які мають право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, пред'являють уповноваженому органові трудову книжку та пенсійне посвідчення (крім не працевлаштованих працівників), що підтверджують відповідність вимогам статті 48 зазначеного Закону.
За приписами пункту 4 вищевказаної постанови для призначення пільг з придбання твердого палива і скрапленого газу особи звертаються до управлінь праці та соціального захисту населення з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.
У разі коли на підставі записів у трудовій книжці особи, яка має право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, неможливо встановити факт виходу на пенсію з ліквідованого гірничого підприємства (ліквідація, реорганізація, перейменування), до уповноваженого органу за його запитом надається архівна довідка або довідка Міненерговугілля про зміни, які відбулися на гірничому підприємстві з моменту виходу на пенсію особи до ліквідації зазначеного підприємства, та копії підтвердних документів (розпорядження, накази).
Пунктом 13 цієї постанови передбачено, у разі смерті особи, включеної до затвердженого списку, зазначені у частині 5 статті 51 Бюджетного кодексу України члени сім'ї померлого, які проживали разом з ним, можуть отримати кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу або тверде паливо і скраплений газ у натуральному вигляді на підставі: заяви одного з членів сім'ї, поданої не пізніше закінчення бюджетного періоду; копії свідоцтва про смерть особи; виданої в установленому порядку довідки про факт проживання членів сім'ї разом з особою.
Порядком надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням, затвердженим постановою № 887 від 12 серпня 2009 року Кабінету Міністрів України визначено механізм надання компенсації за оплату електроенергії, природного газу та центрального опалення житла (далі - компенсація) особам, які мають право на її отримання згідно із статтями 43 і 48 Гірничого закону України.
На підставі п.17.3.4 Проекту ліквідації шахти "Річна" Шахтоуправління "Волинське" Державної холдингової компанії "Торезантрацит" обов'язок по забезпеченню безоплатним побутовим паливом позивача, як пенсіонера шахти, до закінчення повної фізичної ліквідації шахти, до 2012 року включно, було покладено на Державне підприємство "Донвуглереструктурізація" (а.с.65-66).
Позивача включено до додаткового списку пенсіонерів на отримання палива по шахті "Річна" у кількості 5900 кг (а.с.67).
Частиною 5 статті 111 ЦК України передбачено, що юридична особа є ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Згідно наявного у справі витягу із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Державне підприємство "Шахта "Річна" перебуває в стані припинення (а.с.43-44).
Відповідно до Порядку ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1997 № 939, датою фізичної ліквідації гірничого підприємства вважається дата затвердження Мінвуглепромом актів прийняття відповідних робіт, а також визначення правонаступника щодо соціального захисту осіб відповідно до частини п'ятої статті 48 Гірничого закону України.
Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 21 грудня 2012 року № 1078 був затверджений Акт комісії з розгляду підсумків фактичного виконання робіт та заходів, передбачених проектом ліквідації шахти "Річна", яким роботи з ліквідації шахти "Річна" визнані закінченими у повному обсязі, відповідно з проектом ліквідації (а.с.62).
Актом прийому - передачі списку вуглеотримувачів шахти "Річна" від 03 січня 2013 року управлінню соціального захисту населення був переданий перелік осіб (список на 113 осіб), які забезпечувалися вугіллям державним підприємством "Донвуглереструктуризація", та які мають право на безплатне забезпечення твердим побутовим паливом згідно із статтею 48 Гірничого Закону України, в тому числі із зазначенням персональних даних позивача (а.с.68,69-70).
Згідно повідомлення управління соціального захисту Торезької міської ради Донецької області від 22 грудня 2013 року позивач отримав відмову у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо згідно статті 48 Гірничого Закону України, оскільки вийшов на пенсію з діючого підприємства шахтоуправління "Волинське" (а.с.21).
Згідно письмової відповіді Відособленого підрозділу "Шахтоуправління "Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит" від 24 січня 2014 року № 01-127 позивачу роз'яснено, що порядком надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 77 від 31 січня 2007 року та № 887 від 12 серпня 2009 року передбачено, що органи праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних рад визначають право на зазначені пільги на підставі трудової книжки та пенсійного посвідчення. Однак, в період входження ліквідованої шахти "Річна" до складу Шахтоуправління "Волинське" в трудовій книжці вносилися записи про роботу в шахтоуправлінні "Волинське" без зазначення конкретної шахти "Річна" (а.с.15-15зв.).
Позивач пред'явив позов про визнання права на отримання безкоштовного побутового палива, зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Згідно акту прийому-передачі статей балансу шахтоуправлінням "Волинське" Державного відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Торезантрацит" передано Державному підприємству "Шахта "Річна" зобов'язання по сплаті, зокрема, заборгованості по заробітній платі, аліментах, по відшкодуванню шкоди за регресними позовами станом на 01 січня 2003 року (а.с.41-41зв.).
Згідно п.12.11. Галузевої угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України (з доповненнями і змінами) обов'язок з забезпечення паливом на побутові потреби осіб, звільнених в зв'язку з ліквідацією Підприємства, виробничої (структурної) одиниці покладається на правонаступника. Мінпаливенерго відповідно до вимог ст. 45 Гірничого закону України підготує і внесе на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицію про визначення правонаступника із соціальних гарантій після повної ліквідації вугільних Підприємств.
Згідно п.12.10.8 Угоди на підприємствах, що ліквідуються, забезпечення працівників побутовим паливом здійснюється за рахунок бюджетних коштів.
Частиною 2 статті 102 Бюджетного кодексу України передбачено, що за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг на придбання твердого пічного палива надаються пільги, особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, - з розрахунку вартості 3,1 тони вугілля на побутові потреби на домогосподарство на рік.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 77 від 31 січня 2007 року "Про затвердження порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетом" передбачено, що визначення права на пільги на тверде побутове паливо відповідно до Гірничого закону України покладено на управління соціального захисту населення.
Таким чином, відповідач у справі - є суб'єктом владних повноважень, на якого чинним законодавством України покладений обов'язок щодо визначення права на пільги на тверде побутове паливо.
Суд не приймає до уваги позицію відповідача, що позивач вийшов на пенсію з діючого на теперішній час підприємства шахтоуправління "Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит", виходячи з наступного.
Як вбачається з архівних довідок з моменту виходу на пенсію позивача 15 вересня 1987 року Шахтоуправління "Волинське" Торезького виробничого об"єднання по видобутку антрациту "Торезантрацит" зазнало декілька реорганізацій (а.с.14).
27 грудня 2013 року Відособленим підрозділом "Шахтоуправління "Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит" надана архівна довідка про те, що позивач з 30 серпня 1976 року по 12 березня 1995 року працював в Шахтоуправлінні "Волинське", звільнений з ділянки ШТ - Яблоневська шахти "Річна" Державного підприємства "Торезантрацит". На момент призначення пенсії, 15 вересня 1987 року, працював на ділянці ВТБ шахти «Річна» "Шахтоуправління "Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит" (а.с.16).
Архівна довідка підтверджується наступними матеріалами справи: наказом № 129 від 05 липня 1977 року Міністерства вугільної промисловості УРСР про введення в склад шахтоуправління "Волинське" виробничого об'єднання "Торезантрацит" технічну одиницю шахту "Річна"(а.с.34-40); наказим Шахтоуправління "Волинське" № 98/к від 03 вересня 1976 року, яким ОСОБА_1 був прийнятий прохідником на дільницю ГПУ-2 з 30 серпня 1976 року (а.с.50.); випискою з наказу Шахтоуправління "Волинське" № 31/к від 22 березня 1977 року, яким ОСОБА_1 був переведений на дільницю БВР майстром-підривником за його згодою з 21 березня 1977 року (а.с.45-45зв.); особовою карткою форми Т-2, в якій зазначено, що ОСОБА_1 прийнятий прохідником з 30 липня 1976 року на підставі наказу № 98/к (а.с.47-47зв.); табелем виходів робітників дільниці ВТБ, БВР, ЕМО шахти «Річна» за жовтень 1987 року (а.с.48-48зв.).
Зазначені документи підтверджують, що позивач вийшов на пенсію 15 вересня 1987 року з шахти «Річна» шахтоуправління «Волинське» Торезького виробничого об'єднання з видобутку антрациту «Торезантрацит». Відповідно до положень ст.48 Гірничого Закону України має право на отримання палива на побутові потреби, як пенсіонеру, який пропрацював на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах.
Постановою Кабінету Міністрів України № 831 від 13 листопада 2013 року «Про зміни, що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 і від 12 серпня 2009 року № 887» пункт 4 Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам доповнено новим абзацом такого змісту: «У разі коли на підставі записів у трудовій книжці особи, яка має право на безоплатне забезпечення вугіллям для побутових потреб згідно із статтею 48 Гірничого закону України, неможливо встановити факт виходу на пенсію з ліквідованого гірничого підприємства (ліквідація, реорганізація, перейменування), до уповноваженого органу за його запитом надається архівна довідка або довідка Міненерговугілля про зміни, які відбулися на гірничому підприємстві з моменту виходу на пенсію особи до ліквідації зазначеного підприємства, та копії підтвердних документів (розпорядження, накази)».
Відособленим підрозділом "Шахтоуправління "Волинське" Державного підприємства "Торезантрацит" надана відповідачу архівна довідка, в якій зазначено, що позивач працював на шахті "Річна". 22 грудня 2013 року позивачу повідомлено про відмову у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо згідно статті 48 Гірничого Закону України.
Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 22 Конституції України закріплено при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів недопустимість звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на викладене зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позовних вимог.
При поданні адміністративного позову позивачем сплачено судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп.(а.с.3).
Згідно ч.1, ч.3 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Відповідно до п.п.1 п.1 ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" при подачі адміністративного позову немайнового характеру оплаті підлягає судовий збір в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Місячний розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2014 року становить 1218 грн. 00 коп.
Тому за подання адміністративного позову немайнового характеру оплаті підлягає судовий збір в сумі 73 грн. 08 коп.
Оскільки відповідач є державною бюджетною установою, суд вважає можливим у відповідності до ст. 88 КАС України звільнити Управління праці та соціального захисту населення Торезької міської Ради Донецької області від сплати судових витрат.
Згідно ч.3 ст.94 КАС України відповідно до задоволених вимог підлягає стягненню з місцевого бюджету України на користь позивача судовий збір у сумі 73 грн. 08 коп.
Керуючись ст.ст.19,22 Конституції України, ч.2 ст.102 Бюджетного кодексу України, Гірничим Законом України, п.12.11 Галузевої угоди між Міністерством палива та енергетики України і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості України (з доповненнями і змінами), Порядком надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам", затвердженого постановою № 77 від 31 січня 2007 року Кабінету Міністрів України, Порядком надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням, затвердженого постановою № 887 від 12 серпня 2009 року Кабінету Міністрів України, постановою Кабінету Міністрів України № 831 від 13 листопада 2013 року "Про зміни, що вносяться до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 і від 12 серпня 2009 року № 887", ст. ст.158 , 159, 160, 161, 162, 163 КАС України,
П о с т а н о в и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Торезької міської ради за участю третіх осіб Державного підприємства "Торезантрацит", Державного підприємства "Донвуглереструктурізація" про визнання протиправними дії, зобов'язання відповідача вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати дії Управління соціального захисту населення Торезької міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у наданні пільг на тверде пічне побутове паливо відповідно до статті 48 Гірничого Закону України протиправним.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області надати ОСОБА_1 пільгу на тверде побутове паливо відповідно до статті 48 Гірничого Закону України за 2013 рік.
Зобов'язати Управління Державної казначейської служби України в м. Торезі Донецької області стягнути з місцевого бюджету на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп. шляхом їх безспірного списання із рахунку Управління соціального захисту населення Торезької міської ради Донецької області.
Повний текст постанови виготовлений 30 квітня 2014 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Торезький міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Н. Є. Арапіна