ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
16 квітня 2014 року м. Київ В/800/1647/14
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
Головуючого, суддіГорбатюка С.А. (доповідач)суддівКонюшка К.В. Чалого С.Я. Гончар Л.Я. Черпіцької Л.Т.розглянувши заяву Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області про перегляд Верховним Судом України ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 20 березня 2014 року (К/800/14525/14) в адміністративній справі за позовом Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області до Кіцманської районної державної адміністрації Чернівецької області про виконання вимог від 14 серпня 2013 року
в с т а н о в и л а :
Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 01 листопада 2013 року позов задоволено.
Зобов'язано Кіцманську районну державну адміністрацію виконати вимоги Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області від 14 серпня 2013 року № 24-08-15-15/5885, а саме: забезпечити стягнення зайво виплаченої надбавки у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці в сумі 13561,45 грн., з осіб, якими вона отримана безпідставно; відкоригувати розрахунки з державними цільовими фондами в сумі 4922,80 грн., в тому числі за рахунок винних осіб, якими допущено вказане порушення; у зв'язку із закінченням бюджетних періодів, в яких допущено порушення, суми відшкодованих коштів перерахувати в дохід загального фонду Державного бюджету України (код платежу 21080500 "Інші надходження").
Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04 лютого 2014 року постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04 лютого 2014 року скасовано.
Прийнято нову постанову, якою у задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 20 березня 2014 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області на постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04 лютого 2014 року у зазначеній справі.
Державна фінансова інспекція в Чернівецькій області звернулася до Вищого адміністративного суду України із заявою про допуск до перегляду Верховним Судом України ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 20 березня 2014 року.
Згідно з частиною першою статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
Відповідно до статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах та встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Вимоги до заяви про перегляд судових рішень встановлені статтею 239 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заява про перегляд судового рішення суду касаційної інстанції з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, в обов'язковому порядку має містити у собі, зокрема, вказівку на конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Як вбачається зі змісту заяви про перегляд Верховним Судом України ухвали судді Вищого адміністративного суду України, у ній заявник порушує питання про скасування рішення суду касаційної інстанції, посилаючись на неоднакове застосування судами одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення, на думку заявника, різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах в інших справах.
Між тим, оскаржуваною ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 20 березня 2014 року у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області на постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04 лютого 2014 року відмовлено.
Вирішуючи питання про прийняття касаційної скарги відповідно до вимог пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач виходив з того, що касаційна скарга є необґрунтованою, оскільки доводи, викладені в ній, не спростовують висновків у рішеннях судів попередніх інстанцій і не викликають необхідності перевірки матеріалів адміністративної справи.
Судове рішення, про перегляд якого подана заява, постановлене суддею-доповідачем одноособово не може вважатися таким, що ухвалене за наслідками перегляду судових рішень у касаційному порядку.
Враховуючи викладене, ухвала судді-доповідача про відмову у відкритті касаційного провадження відповідно до положень пункту п'ятого частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України не може бути предметом перегляду Верховним Судом України з підстав, встановлених пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв'язку з цим, колегія суддів дійшла висновку, що у задоволенні заяви
Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області слід відмовити.
Керуючись статтями 102, 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
у х в а л и л а :
У допуску до перегляду Верховним Судом України ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 20 березня 2014 року в адміністративній справі за позовом Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області до Кіцманської районної державної адміністрації Чернівецької області про виконання вимог від 14 серпня 2013 року, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді С.А. Горбатюк
К.В. Конюшко
С.Я. Чалий
Л.Я. Гончар
Л.Т. Черпіцька