Справа № 372/1708/14-п
провадження № 3- 432/14
П О С Т А Н О В А
іменем України
17 квітня 2014 року Обухівський районний суд Київської області в складі головуючого судді Мори О.М., при секретарі Орел І.О., за участю прокурора Литвиненка Р. С., розглянувши матеріали, які надійшли від управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління МВС України в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Чорнобиль, Київської області, громадянина України, що проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, працюючого на посаді заступника голови Обухівської районної ради 6-го скликання, якому присвоєно 4 категорія та 7 ранг посадової особи місцевого самоврядування, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи депутатом Обухівської районної ради Київської області та одночасно працюючи у зазначеній раді на постійній основі на посаді заступника голови Обухівської районної ради 6-го скликання та відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 року № 2493-III (із змінами і доповненнями) є посадовою особою органу місцевого самоврядування, являючись суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI (із змінами і доповненнями), 27 грудня 2013 року, в порушення вимог статті 14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» - «Урегулювання конфлікту інтересів» та статті 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - «Врегулювання конфлікту інтересів», допустив виникнення конфлікту інтересів, прийнявши участь у голосуванні за прийняття Обухівською районною радою Київської області рішення № 433.29.VІ про дозвіл виплати заступнику голови Обухівської районної ради Київської області в 1-му кварталі 2014 року премій та матеріальних допомог відповідно до постанови КМУ № 268 від 09..03.2006 року та письмово не повідомив Обухівську районну раду Київської області 6-го скликання про наявність конфлікту інтересів, який виник під час його безпосередньої участі у розгляді та голосуванні по вище зазначеному питанню, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - «Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів».
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник вину у правопорушенні, яке інкримінується ОСОБА_1 заперечили, посилаючись на те, що останній зобов'язаний був прийняти участь у голосуванні, оскільки він є депутатом Обухівської районної ради і це його прямий обов'язок і заборони на це чинним законодавством не передбачено. Окрім того зазначили, що рішення Обухівської районної ради № 433.29.ІV від 27.12.2013 року про дозвіл на виплату ОСОБА_1 в І-му кварталі 2014 року премій та матеріальної допомоги не породжує по своїй суті конфлікт інтересів, оскільки таке рішення прийнято колегіально, шляхом голосування. Посилаючись на безпідставність складеного відносно ОСОБА_1 адміністративного протоколу оперуповноваженим в ОВС відділу боротьби з корупцією УБОЗ ГУ МВС України у Київській області просили провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити за відсутністю в діях особи відносно якої складено протокол адміністративного правопорушення.
Оперуповноважений в ОВС відділу боротьби з корупцією УБОЗ Плюшкін А.Ю. зазначене у складеному ним протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підтримав та зазначив, що зібрані ним матеріали є достатніми доказами для визнання особи відносно якої складено протокол винною у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення та притягнення її до адміністративної відповідальності.
Прокурор прокуратури Обухівського району Київської області Литвиненко Р. зазначив, що в матеріалах справи достатньо доказів на підтвердження скоєного адміністративного правопорушення ОСОБА_1, а тому останній повинен бути притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинене.
В судовому засіданні встановлено, що за результатами виборів до Обухівської районної ради 31.10.2010 року ОСОБА_1 обрано депутатом Обухівської районної ради Київської області.
Рішенням І сесії Обухівської районної ради 6-го скликання № 05.1.VІ від 10.10.2010 року депутата Обухівської районної ради ОСОБА_1 обрано заступником голови Обухівської районної ради Київської області.
ОСОБА_1, будучи депутатом Обухівської районної ради Київської області та одночасно працюючи у зазначеній раді на постійній основі на посаді заступника голови Обухівської районної ради 6-го скликання та відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 року № 2493-III (із змінами і доповненнями) є посадовою особою органу місцевого самоврядування, являючись суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 7 квітня 2011 року № 3206-VI (із змінами і доповненнями).
27 грудня 2013 року, в порушення вимог статті 14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» - «Урегулювання конфлікту інтересів» та статті 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - «Врегулювання конфлікту інтересів», допустив виникнення конфлікту інтересів, прийнявши участь у голосуванні за прийняття Обухівською районною радою Київської області рішення № 433.29.VІ про дозвіл виплати заступнику голови Обухівської районної ради Київської області в 1-му кварталі 2014 року премій та матеріальної допомоги відповідно до постанови КМУ № 268 від 09.03.2006 року та письмово не повідомив Обухівську районну раду Київської області 6-го скликання про наявність конфлікту інтересів, який виник під час його безпосередньої участі у розгляді та голосуванні по вище зазначеному питанню, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - «Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів».
Відповідно до статті статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
В пленарному засіданні 29 сесії Обухівської районної ради Київської області 6-го скликання 27 грудня 2013 року прийняв участь заступник голови Обухівської районної ради ОСОБА_1 та враховуючи одноголосне голосування по питанню про здійснення у І-му кварталі 2014 року виплати голові Обухівської районної ради, заступнику голови Обухівської районної ради іншим посадовим особам надбавок і матеріальної допомоги прийняв участь у такому голосуванні.
Відповідно до статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до абзацу 2 пункту 6 Постанови КМУ від 9 березня 2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.
Виходячи із загальних правил поведінки державного службовця, затверджених наказом Головного управління Державної служби України № 214 від 04 серпня 2010 року, п.3.6, розділу III яких вказує, що у разі виникнення конфлікту інтересів у державного службовця, який входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії, ради тощо), такий державний службовець не повинен брати участь у прийнятті рішення, якщо його неучасть не впливає на повноваження цього органу. У разі якщо неучасть державного службовця, у якого виник конфлікт інтересів і який входить до складу колегіального органу, у прийнятті рішень цим органом призведе до втрати повноважень цим органом, участь такого державного службовця у прийнятті рішень має здійснюватись під контролем.
Таким чином, під час розгляду 27 грудня 2013 року 29 сесії Обухівської районної ради Київської області 6-го скликання питання порядку денного про здійснення у І-му кварталі 2014 року виплати заступнику голови Обухівської районної ради надбавок і матеріальної допомоги, у ОСОБА_1, як заступника голови Обухівської районної ради, виникла суперечність між особистими інтересами, що полягають в отриманні додаткових матеріальних благ у вигляді надбавки в розмірі 50 відсотків від посадового окладу, та його службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих ним службових повноважень - конфлікт інтересів.
Однак, знаючи про можливість виникнення конфлікту інтересів, до початку голосування (прийняття рішення), ОСОБА_1, всупереч вимогам статті 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та статті 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» не ужив ніяких заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення згаданого конфлікту інтересів, тобто не утримався від голосування, та не повідомив Обухівську районну раду 6-го скликання або інших посадових осіб згаданого органу місцевого самоврядування, про наявність зазначеного конфлікту інтересів.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» порушив вимоги ст. 14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» та статті 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» не ужив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив Обухівську районну раду про наявність конфлікту інтересів, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, його вина у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, копією протоколу № 29 від 27.12.2013 року засідання 29 сесії Обухівської районної ради 6-го скликання; копією рішення № 433.29.VІ від 27.12.2013 року 29 сесії Обухівської районної ради 6-го скликання; листом Обухівської районної ради від 26.03.2014 року № 01- 33/322 про відсутність у апараті ради письмових повідомлень ОСОБА_1 про наявність конфлікту інтересів; копією рішення № 1 сесії Обухівської районної ради 6-го скликання № 1.1 VІ від 10.10.2010 року; копією повідомлення Обухівської районної виборчої комісії про результати виборів до Обухівської районної ради; копією рішення № 1 сесії Обухівської районної ради 6-го скликання № 05.1 VІ від 10.10.2010 року; розподілом обов»язків між головою та заступником Обухівської районної ради 6-го скликання.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, оперуповноваженого в ОВС відділу боротьби з корупцією УБОЗ, оцінюючи докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що дії ОСОБА_1 є винними та суспільно шкідливими і їх необхідно кваліфікувати за ч. 1ст. 172-7 КУпАП.
Обираючи міру стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих відповідальність обставин.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 172-7, ст.ст. 279, 280, 283 КУпАП України,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути згідно ст. 4 ч. 2 Закону України «Про судовий збір» на користь держави з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 36,54 гривні.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги або внесення подання прокурора.
Апеляційна скарга та подання прокурора подається до Апеляційного суду Київської області через Обухівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.
Строк пред'явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
СуддяМора О. М.