Ухвала суду № 38490431, 29.04.2014, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
29.04.2014
Номер справи
05-01/1262/3-65
Номер документу
38490431
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

УХВАЛА

29 квітня 2014 року Справа № 05-01/1262/3-65

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М., розглянувши матеріали справи № 05-01/1262/3-65 від 11.06.1998 року за заявою

кредитора - Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області

до боржника - Кіровоградського державного обласного підприємства по виробництву, матеріально-технічному і сервісному забезпеченню агропромислового комплексу області "Облагротехсервіс"

про визнання банкрутом

ПРЕДСТАВНИКИ:

від кредиторів - не викликались;

від банкрута - не з'явились.

В судовому засіданні бере участь представник Головного управління юстиції у Кіровоградській області - Коробєйніков А.В., довіреність № 18/2901/8 від 31.12.2013 року.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 28.10.2013 року господарський суд відмовив у задоволенні клопотання ліквідатора арбітражного керуючого Занька М.М., провадження у справі зупинив до завершення розгляду господарським судом Кіровоградської області справи №10/63 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Панчеве", зобов'язав ліквідатора невідкладно повідомити господарському суду про усунення обставини, що зумовила зупинення провадження у даній справі.

На адресу господарського суду надійшла заява ліквідатора, арбітражного керуючого Занька М.М. про зобов'язання відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, легалізації об'єднання громадян реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції надати можливість ознайомитися з засновницькими документами банкрута - Кіровоградського державного обласного підприємства по виробництву, матеріально-технічному і сервісному забезпеченню агропромислового комплексу області "Облагротехсервіс".

Ухвалою від 29.11.2013 року господарський суд поновив провадження у справі № 05-01/1262/3-65 про банкрутство Кіровоградського державного обласного підприємства по виробництву, матеріально-технічному і сервісному забезпеченню агропромислового комплексу області "Облагротехсервіс" на час розгляду заяви № 01-20/1060 від 21.11.2013 року ліквідатора, арбітражного керуючого Занька М.М. про зобов'язання реєстраційної служби надати можливість ознайомитися з засновницькими документами банкрута.

До господарського суду 12.12.2013 року надійшло клопотання № 01-20/1082 від 09.12.2013 року ліквідатора, арбітражного керуючого Занько М.М. з вимогою припинити провадження у даній справі про банкрутство на підставі п. 8 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI).

Крім того, 23.12.2013 року до господарського суду надійшло доповнення ліквідатора до заяви, яка є предметом розгляду в даному судовому засіданні, з клопотанням про припинення провадження у справі про банкрутство на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI) та зобов'язанням Міністерства аграрної політики та продовольства України забезпечити прийняття від ліквідатора банкрута печатки, штампів та документації банкрута.

Ухвалою від 18.02.2014 року господарський суд розгляд справи, заяви та клопотань ліквідатора, арбітражного керуючого Занько М.М. відклав. На підставі п. 4 ст. 65 Господарського процесуального кодексу України зобов'язав Головне управління статистики у Кіровоградській області надати господарському суду не пізніше 28.02.2014 року довідку про включення Кіровоградського державного обласного підприємства по виробництву, матеріально-технічному і сервісному забезпеченню агропромислового комплексу області "Облагротехсервіс" (ідент. код 00914697) до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Зобов'язав Міністерство аграрної політики та продовольства України, не пізніше 28.02.2014 року, надати господарського суду письмову позицію з приводу клопотань ліквідатора щодо припинення, підстав припинення, провадження у даній справі про банкрутство. Зобов'язав відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців легалізації об'єднання громадян реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції, не пізніше 28.02.2014 року, надати господарського суду відомості щодо причин невключення банкрута в даний час до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; пояснення з приводу наявності (відсутності) механізму включення підприємства - банкрута до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та внесення до такого реєстру відомостей щодо ліквідатора банкрута, як повноважної особи банкрута.

На виконання вимог зазначеної ухвали суду Головним управлінням статистики у Кіровоградській області надана господарському суду довідка № 04.3-1252 від 27.02.2014 року, яка свідчить про те, що за ідентифікаційним кодом 00914697 значиться юридична особа - Кіровоградське державне обласне підприємство по матеріально-технічному та сервісному виробничому забезпеченню агропромислового комплексу в області "Облагротехсервіс".

При цьому листом № 190 від 27.02.2014 року відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців легалізації об'єднання громадян реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції повідомлено наступне.

Відносини у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців регулюються Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (надалі - Закон про реєстрацію), який набрав чинності 1 липня 2004 року та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону. Із введенням в дію Закону про реєстрацію було створено та розпочато формування Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (надалі - ЄДР). Статтею 1 Закону про реєстрацію встановлено, що ЄДР - це автоматизована система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Відповідно до частини першої статті 17 зазначеного вище Закону про реєстрацію відомості про юридичну особу включаються до ЄДР шляхом внесення записів на підставі відомостей реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Згідно із частиною другою Прикінцевих положень Закону про реєстрацію (в редакції Закону від 15.05.2003р.) державний реєстратор при надходженні від юридичних осіб реєстраційної картки, відповідно до вимог статті 19 даного Закону, зобов'язаний був провести заміну раніше виданих їм свідоцтв про державну реєстрацію на свідоцтва про державну реєстрацію єдиного зразка. Під час заміни свідоцтва про державну реєстрацію відомості про таких осіб включалися до ЄДР.

1 липня 2010 року за № 2390 було прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо спрощення механізму державної реєстрації припинення суб'єктів господарювання" (надалі - Закон № 2390). Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 2390 визначався термін набрання чинності - шість місяців з дня його опублікування, а саме 3 березня 2011 року. Усі юридичні особи, створені та зареєстровані до 1 липня 2004 року, зобов'язані були у встановлений Законом № 2390 строк подати державному реєстратору реєстраційну картку для включення відомостей про них до ЄДР. Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2390 встановлювалось, що процес включення до ЄДР відомостей про юридичних осіб, зареєстрованих до 1 липня 2004 року, завершується через рік, починаючи з дня набрання чинності даним Законом, а саме 3 березня 2012 року. Таким чином процес включення до ЄДР відомостей про юридичних осіб зареєстрованих до 1 липня 2004 року тривав сім з половиною років.

За даний час Кіровоградське державне обласне підприємство по виробництву, матеріально - технічному і сервісному забезпеченню агропромислового комплексу області "Облагротехсервіс" не подавало державному реєстратору документів щодо включення відомостей до ЄДР.

Другим розділом Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2390 передбачено створення тимчасових міжвідомчих спеціальних комісій, за результатами роботи яких відомості про юридичних осіб, зареєстрованих до 1 липня 2004 року, та не включених до 03 березня 2012 року до ЄДР, будуть включатися до ЄДР з відміткою про те, що свідоцтва про їх державну реєстрацію, оформлені з використанням бланків старого зразка та видані до 1 липня 2004 року, вважаються недійсними.

Положення про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців затверджено наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 р. № 575/5 (надалі - Положення). На виконання зазначеного наказу тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії створені та функціонують в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Згідно з Положенням до завдань тимчасової міжвідомчої спеціальної комісії відноситься складання узагальненої інформації про невключених юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Включення до ЄДР відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється державними реєстраторами на підставі відомостей, отриманих від тимчасових міжвідомчих спеціальних комісій.

На даний час державними реєстраторами відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, легалізації об'єднань громадян реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції здійснюється звірка відомостей отриманих від тимчасової міжвідомчої спеціальної комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у Кіровоградській області (надалі - Комісія) та проводиться робота по включенню відповідних відомостей до ЄДР.

Порядок внесення до ЄДР відомостей щодо припинення юридичної особи за судовим рішенням щодо визнання юридичної особи банкрутом визначений статтею 39 Закону про реєстрацію. Так, згідно положень частини першої даної статті, суд, який постановив рішення про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи, про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією, про визнання юридичної особи банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, у день набрання рішеннями законної сили направляє їх державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відповідні судові рішення.

Вказані обставини спростовують твердження ліквідатора про те, що боржник не включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України або до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності. Відповідно підстави для припинення провадження за такої підстави відсутні.

Ухвалою арбітражного суду Кіровоградської області від 07.12.1998 року у даній справі визнані грошові вимоги 6 кредиторів. (т. 1 а.с. 143)

Документальні докази погашення кредиторської заборгованості учасниками провадження й справі про банкрутство, зокрема, ліквідатором не надані.

Відповідно, правові підстави для припинення провадження у справі про банкрутство, оскільки кредитори не висунули вимог до боржника після порушення провадження у справі про банкрутство за заявою боржника (п. 8 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI) також відсутні.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Тому вимоги ліквідатора про зобов'язання відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, легалізації об'єднання громадян реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції надати можливість ознайомитися з засновницькими документами банкрута - Кіровоградського державного обласного підприємства по виробництву, матеріально-технічному і сервісному забезпеченню агропромислового комплексу області "Облагротехсервіс", адресована господарському суду у справі про банкрутство також задоволенню не підлягає, оскільки оскарження будь-яких рішень, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження, здійснюється в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладені обставини, господарський суд прийшов до висновку, що оскільки заява № 01-20/1060 від 21.11.2013 року ліквідатора, арбітражного керуючого Занька М.М. про зобов'язання реєстраційної служби надати можливість ознайомитися з засновницькими документами банкрута, розглянута по суті, при цьому обставини, які зумовили зупинення провадження у даній справі, станом на даний час не усунені, то провадження у справі, на підставі ст. 79 ГПК України, підлягає зупиненню.

Керуючись ст.ст. 3-1, 5, 25, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI), ст. ст. 4-1, 79, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. В задоволенні вимог ліквідатора, арбітражного керуючого Занька М.М. про зобов'язання відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, легалізації об'єднання громадян реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції надати можливість ознайомитися з засновницькими документами банкрута - Кіровоградського державного обласного підприємства по виробництву, матеріально-технічному і сервісному забезпеченню агропромислового комплексу області "Облагротехсервіс" відмовити.

В задоволенні клопотання № 01-20/1082 від 09.12.2013 року ліквідатора, арбітражного керуючого Занька М.М. з вимогою припинити провадження у даній справі про банкрутство на підставі п. 8 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI) відмовити.

В задоволенні клопотання ліквідатора, арбітражного керуючого Занька М.М. про припинення провадження у справі про банкрутство на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції до набрання чинності Законом України від 22.12.2011 року № 4212-VI) та зобов'язання Міністерства аграрної політики та продовольства України забезпечити прийняття від ліквідатора банкрута печатки, штампів та документації банкрута відмовити.

2. Провадження у справі № 05-01/1262/3-65 про банкрутство Кіровоградського державного обласного підприємства по виробництву, матеріально-технічному і сервісному забезпеченню агропромислового комплексу області "Облагротехсервіс" зупинити до завершення розгляду господарським судом Кіровоградської області справи № 10/63 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Панчеве".

Зобов'язати ліквідатора, арбітражного керуючого Занька М.М. невідкладно повідомити господарському суду про усунення обставини, що зумовила зупинення провадження у даній справі.

Примірники цієї ухвали направити кредиторам, банкруту, Міністерству аграрної політики та продовольства України (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24), Міністерству юстиції України та Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, Городецького, 13), Головному управлінню юстиції у Кіровоградській області (25022, м. Кіровоград, пл. Кірова, 1, Будинок Рад), ліквідатору, арбітражному керуючому Заньку М.М. (адреса: 18021, АДРЕСА_1), відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців легалізації об'єднання громадян реєстраційної служби Кіровоградського міського управління юстиції (25006, м. Кіровоград, вул. В.Перспективна, 41).

Суддя Н.М. Коваленко