8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 квітня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/2318/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Лагутіна А.А.,
при секретарі судового засідання: Рязанській Є. О.,
за участю представників сторін:
від позивача: не прибув;
від відповідача: не прибув;
розглянувши в відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції в Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області до державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення податкового боргу у сумі 691013,17 грн.,
ВСТАНОВИВ:
01 квітня 2014 року державна податкова інспекція в Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області (далі - Позивач) звернулась до Луганського окружного адміністративного суду із позовом до державного підприємства «Луганськвугілля» (далі - Відповідач або ДП «Луганськвугілля») про стягнення заборгованості з екологічного податку у сумі 691013,17 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що ДП «Луганськвугілля» перебуває на податковому обліку в ДПІ в Лутугинському районі Головного управління Міндоходів Луганської області як платник окремого податку, а саме: екологічного податку. Станом на 31.03.2014 відповідач у зв'язку з несплатою грошових зобов'язань з екологічного податку має податковий борг у загальній сумі 691013,17 грн., який виник за період з 19.11.2013 по 19.02.2014.
ДПІ в Лутугинському районі, відповідно до норм чинного законодавства, яке діяло на час виникнення у відповідача податкового боргу, були направлені перша та друга податкові вимоги від 23.11.2009 № 1/121 та від 28.12.2009 № 2/135 відповідно. Однак на теперішній час податкова заборгованість лишається несплаченою, тому позивач з підстав, викладених у позові просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати екологічного податку у сумі 691013,17 грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, надав до канцелярії суду клопотання про розгляд справи без його участі (аркуші справи 32,36).
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, правом надання заперечень проти позову не скористався (аркуші справи 35).
З огляду на положення ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності належним чином повідомлених сторін.
Відповідно до ч.6 ст.71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з таких підстав.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.
Згідно п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 168.4.3. п. 168.4 ст. 168 ПК України контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює орган державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу.
Відповідно до п.п. 14.1.175 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 57.1 ст. 57 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.п. 59.1. ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що ДП «Луганськвугілля»», і.к. 32473323, зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 04.03.2009 за № 13821070043000520 (аркуші справи 4,8).
Відповідач перебуває на податковому обліку як основний платник податків в спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Луганську Межрегіоанльного Головного управління Міндоходів з 06.06.2003 за № 13 (аркуш справи 9).
В ДПІ в Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області відповідач перебуває як платник окремого податку, а саме: екологічного податку.
Станом на 31.03.2014 ДП «Луганськвугілля» у зв'язку з несплатою грошових зобов'язань з екологічного податку має податковий борг у загальній сумі 691013,17 грн., який виник за період з 19.11.2013 по 19.02.2014 та який складається з:
112931,56 грн. - сума податкового зобов'язання визначена платником податків самостійно, згідно податкової декларації екологічного податку від 31.10.2013 №9069339823. Граничний термін сплати -19.11.2013;
70580,86 грн. - сума податкового зобов'язання визначена платником податків самостійно, згідно податкової декларації екологічного податку від 31.10.2013 №9069345316. Граничний термін сплати -19.11.2013;
22005,31 грн. - сума податкового зобов'язання визначена платником податків самостійно, згідно податкової декларації екологічного податку від 31.10.2013 №9069361801. Граничний термін сплати -19.11.2013;
186498,55 грн. - сума податкового зобов'язання визначена платником податків самостійно, згідно податкової декларації екологічного податку від 29.01.2014 №9089030369. Граничний термін сплати - 19.02.2014;
19719,64 грн. - сума податкового зобов'язання визначена платником податків самостійно, згідно податкової декларації екологічного податку від 29.01.2014 №9089030813. Граничний термін сплати - 19.02.2014;
160858,55 грн. - сума податкового зобов'язання визначена платником податків самостійно, згідно податкової декларації екологічного податку від 29.01.2014 №9089369131. Граничний термін сплати - 19.02.2014;
14695,09 грн. - сума податкового зобов'язання визначена платником податків самостійно, згідно податкової декларації екологічного податку від 29.01.2014 №9089042114. Граничний термін сплати - 19.02.2014;
103723,61 грн. - сума податкового зобов'язання визначена платником податків самостійно, згідно податкової декларації екологічного податку від 29.01.2014 №9089039009. Граничний термін сплати - 19.02.2014 (аркуші справи 10-25).
ДПІ в Лутугинському районі ГУ Міндоходів у Луганській області, відповідно до норм пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000, який діяв на час виникнення у відповідача податкового боргу, до ДП «Луганськвугілля» направлені перша та друга податкові вимоги від 23.11.2009 № 1/121 та від 28.12.2009 № 2/135 відповідно (аркуші справи 26,27).
Даних про добровільну сплату суми податкового боргу відповідачем, судом не встановлено.
Оскільки відповідачем було самостійно визначено суму податкового боргу, вимогу про сплату податкового боргу не було оскаржено, та суму заборгованості у добровільному порядку сплачено не було, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги державної податкової інспекції у Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області та стягнути з державного підприємства «Луганськвугілля» заборгованість з екологічного податку в сумі 691013,17 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2,5,158-163, Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов державної податкової інспекції в Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області до державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення податкового боргу у сумі 691013,17 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з державного підприємства «Луганськвугілля» (код ЄДРПОУ 32473323, 91055, Луганська область, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1В) кошти в сумі 691 013,17 грн. (шістсот дев'яносто одна тисяча тринадцять гривень сімнадцять коп.) за податковим боргом, який виник з екологічного податку за період з 19.11.2013 по 19.02.2014 з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих державне підприємство "Луганськвугілля".
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено 30 квітня 2014 року.
Суддя А.А. Лагутін