Постанова № 38489694, 30.04.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2014
Номер справи
812/2534/14
Номер документу
38489694
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 квітня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/2534/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Лагутіна А.А.,

при секретарі судового засідання: Рязанській Є.О.,

за участю представників сторін

від позивача: Спиридонова П. М. (довіреність № 595/10/10-013 від 18.07.2013 року, працює: головний державний інспектор відділу обслуговування платників податків), Вінару К. В. (довіреність № 483/10/10-013 від 16.07.2013 року, працює: головний державний інспектор юридичного відділу),

від відповідача: Сахаріленко Т. О. (довіреність № 1-1/2616 від 23.12.2013 року),

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську адміністративну справу за позовом спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів до державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення податкового боргу в сумі 5669993,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

11 квітня 2014 року спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів (далі - Позивач) звернулась до суду з позовом до державного підприємства " Донбасантрацит " (далі - Відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 5669993,00 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на таке.

Згідно п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (далі - ПК України) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Відповідно до п.п. 168.4.3. п. 168.4 ст. 168 ПК України контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює орган державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу. Пунктом 57.1 ст. 57 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Оскільки добровільно відповідач не сплатив заборгованість, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму боргу в судовому порядку.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали пояснення аналогічні викладеним у позові, просили суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав, надав суду письмову заяву, в якій просив визначити спосіб виконання рішення суду шляхом розстрочення сплати боргу в сумі 5669993,00 грн. впродовж 84 місяців рівними частками починаючи з 22.05.2014 року по 22.04.2016 року по 1030,00 грн., з 22.05.2016 року по 22.04.2021 року по 94087,00 грн.(останній платіж - 94140,00 грн.) щомісяця, згідно наданого графіку (аркуші справи 34-37).

Представники позивача проти клопотання відповідача щодо визначення способу виконання рішення суду згідно наданого графіку, не заперечували, про що надали письмовий відгук (аркуші справи 58).

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Судом встановлено, та підтверджується матеріалами справи, що державне підприємство «Донбасантрацит» (далі - Відповідач або ДП «Донбасантрацит») зареєстроване виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради від 30.04.2003 року за реєстраційним №04051945100010253. До Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відповідач внесений 30.04.2003 року з присвоєнням ідентифікаційного коду №32446546, про що видана довідка №536824. Відповідач взятий на податковий облік в спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Луганську 01.03.2011 року, про що видана довідка №24/29-011 (аркуші справи 7-14).

Станом на 31.03.2014 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток на суму 5669993,00 грн. який виник з нарахованих, але не сплачених податкових зобов'язань та у зв'язку з порушенням ДП «Донбасантрацит» норм ПК України:

- за 2013 рік у розмірі 5669993,00 грн., що виник з нарахованих, але не сплачених податкових зобов'язань, згідно з абз. 1 п.57.1. ст. 57 Податкового кодексу України (далі - ПК України), відповідно до якого платник податків зобов'язаний самостійно з сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

ДП «Донбасантрацит» було подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2013 рік від 27.02.2014 року № 9090811111, відповідно до якої визначено податок на прибуток, що підлягає сплаті до Державного бюджету України, у розмірі 5669993,00 грн., тобто відповідач повинен був сплатити суму податку на прибуток за 2013 рік у розмірі 5669993,00 грн.(аркуші справи 18-19).

Таким чином, у зв'язку з несплатою у встановлені законом терміни узгоджених сум податкових зобов'язань з податку на прибуток, самостійно визначених відповідачем у податковій декларації з податку на прибуток підприємств, сума податкового боргу станом на 31.03.2014 року складає 5669993,00 грн., що підтверджено актом звірки між позивачем та відповідачем від 31.03.2014 року (аркуш справи 20).

Крім того, заборгованість відповідача в сумі 5669993,00 грн. грн. підтверджується довідкою про розрахунки з бюджетом станом на 31.03.2014 року (аркуш справи 21).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.

Згідно п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 168.4.3. п. 168.4 ст. 168 ПК України контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює орган державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу.

Відповідно до п.п. 14.1.175 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 57.1 ст. 57 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 59.1. ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.п. 59.1. ПК України, у відношенні відповідача було винесено першу податкову вимогу від 11.07.2003 року №1/127 та другу податкову вимогу від 18.08.2003 року №2/131 (аркуші справи 15-16).

Враховуючи наявність податкового боргу, рухоме майно і майнові права відповідача були передані у податкову заставу, що підтверджується витягами з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 15.06.2011 року №31786777 (аркуш справи 17).

Таким чином, прийняті податковим органом заходи, спрямовані на погашення відповідачем податкового боргу, результатів не дали.

У поданій відповідачем заяві державне підприємство «Донбасантрацит» фактично визнало позовні вимоги, у зв'язку зі складним фінансовим становищем представник відповідача просив встановити спосіб та порядок виконання рішення шляхом розстрочення сплати боргу в сумі 5669993,00 грн. впродовж 84 місяців рівними частками починаючи з 22.05.2014 року по 22.04.2016 року по 1030,00 грн., з 22.05.2016 року по 22.04.2021 року по 94087,00 грн.(останній платіж - 94140,00 грн.) щомісяця, згідно наданого графіку (аркуші справи 34-37).

Представники позивача в судовому засіданні проти задоволення клопотання відповідача щодо визначення способу виконання рішення суду згідно наданого графіку, не заперечували, про що надали письмовий відгук (аркуші справи 58).

Згідно із ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

Підставою для встановлення способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

Крім того, при вирішенні даного клопотання суд вважає за необхідне зазначити, що заявником зазначено економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення зазначеного боргу внаслідок застосування режиму встановлення способу та порядку виконання рішення суду шляхом сплати заборгованості частинами згідно графіку його погашення. В даному випадку такі події у заявника наявні.

Оскільки відповідачем зазначено економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення зазначеного боргу внаслідок застосування режиму встановлення способу та порядку виконання рішення суду шляхом сплати заборгованості частинами згідно графіку його погашення, відповідачем було самостійно визначено суму податкового боргу, вимога про сплату податкового боргу не була оскаржена, та суму заборгованості у повному обсязі у добровільному порядку сплачено не було, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів до державного підприємства " Донбасантрацит " (далі - Відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 5669993,00 грн. та визначити спосіб виконання рішення шляхом розстрочення сплати боргу в сумі 5669993,00 грн. впродовж 84 місяців рівними частками починаючи з 22.05.2014 року по 22.04.2016 року по 1030,00 грн., з 22.05.2016 року по 22.04.2021 року по 94087,00 грн.(останній платіж - 94140,00 грн.) щомісяця, згідно наданого графіку.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 158-163, 183-2, 257 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів до державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення податкового боргу в сумі 5669993,00 грн., задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства «Донбасантрацит» (94500, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Косіора, 10, код 32446546) на користь Державного бюджету України (р/р 31116002799002 відкритий у ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код платежу 11020100, одержувач УДКСУ у м. Луганську, і.к.З7991503) заборгованість перед бюджетом зі сплати податкового боргу з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності за 2013 рік у розмірі 5669993,00 грн.(п'ять мільйонів шістсот шістдесят дев'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто три гривні 00 копійок), з рахунків у банках обслуговуючих державне підприємство «Донбасантрацит».

Визначити спосіб виконання рішення суду шляхом сплати державним підприємством «Донбасантрацит» (94500, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Косіора, 10, код 32446546) на користь Державного бюджету України заборгованості перед бюджетом зі сплати податкового боргу з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності за 2013 рік у розмірі 5669993,00 грн.(п'ять мільйонів шістсот шістдесят дев'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто три гривні 00 копійок) впродовж 84 (вісімдесяти чотирьох) місяців рівними частками починаючи з 22.05.2014 року по 22.04.2016 року по 1030,00 грн.(одна тисяча тридцять гривень 00 копійок), з 22.05.2016 року по 22.03.2021 року по 94087,00 грн.(дев'яносто чотири тисячі вісімдесят сім гривень 00 копійок), останній платіж 22.03.2021 року в сумі 94140,00 грн.(дев'яносто чотири тисячі сто сорок гривень 00 копійок) щомісяця, згідно наданого графіку.

Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів внести відповідні зміни до карток особових рахунків платника податків державного підприємства «Донбасантрацит» щодо сплати рівними частками вказаного податкового боргу.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Згідно з ч.3 ст.160 КАС України постанову складено у повному обсязі 30 квітня 2014 року.

Суддя А.А. Лагутін