Постанова № 38478018, 24.04.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2014
Номер справи
813/1263/14
Номер документу
38478018
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 квітня 2014 року № 813/1263/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.,

при секретарі Косів М.Б.

за участю:

представників позивача -Катинської Л.Р., Яценка С.А., Ярмолюка О.О.

представника відповідача - Ортинської Н.М.

розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Кімак» до Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень, -

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кімак» (далі ТзОВ «Кімак») звернулося до Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень від 08.02.2014 року №0000912210 та №0000902210.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що не допускав порушення вимог пп. 7.4.1., пп. 7.4.3. п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Посилаючись на приписи п. 1.20 ст. 1 цього ж Закону, вважає, що відповідач безпідставно застосував в якості звичайної ціни - митну вартість товару, яка експортувалась. Зазначає, що відповідач самостійно не встановлював рівень звичайних цін на продукцію експортовану підприємством, а всупереч чинному законодавству використовував в якості звичайної ціни митну вартість експортованого товару.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з мотивів, вказаних в позовній заяві, просили суд позов задовольнити.

Відповідач проти позову заперечив з мотивів, вказаних в письмових запереченням на позовну заяву. Зазначає, що ТзОВ «Кімак» реалізовувало продукцію власного виробництва юридичним та фізичним особам на території України та нерезидентам та межі митної території України. При проведенні аналізу цін реалізації готової продукції на території України та нерезидентам за межі митної території України встановлено, що договірна ціна на готову продукцію відрізняється більше ніж на 20 відсотків від ціни на таку продукцію, яка реалізовується на території України. Отже, ТзОВ «Кімак» реалізовано готову продукцію нерезидентам за межі митної території за ціною, яка відрізняється більше ніж на 20 відсотків від ціни реалізації аналогічної продукції на території України.

В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечила, просила відмовити в задоволенні позову.

Суд, заслухавши думку сторін, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Дрогобицька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Львівській області провела документальну планову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Кімак" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2010 р. по 31.12.2012 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2010 р. по 31.12.2012 р.

За результатами перевірки був складений акт від 16.12.2013 р. №287/22-1 //30028507, в якому зазначено, що проведеною перевіркою встановлено порушення:

- п. 1.20 ст. 1, п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п.п. 153.2.1 п. 153.2 ст.153 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток в сумі 402529 грн., в т.ч. за 4-й квартал 2010 р. - 56496 грн., за 2-й квартал 201 1 р. - 66052 грн., за 2-3-й квартали 201 1 р. - 68768 грн., за 2-4-й квартали 201 1 р. - 134283 грн., за 1-й квартал 2012 р. - 53352 грн., за 3-й квартали 2012 р. - 1 16668 грн., за 2012 р. - 21 1750 грн.;

-п.4.1 ст.4 Закону України "Про податок на додану вартість", п.п. 14.1.71 п.14.1 ст. 14, п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 188.1 ст. 1 88 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податкові зобов'язання по податку на додану вартість на суму 36363 1 грн., в т.ч. за січень 201 1 р. - 11297 грн., за лютий 201 1 р. - 6998 грн., за квітень 201 1 р. - 49817 грн., за липень 201 1 р. - 34521 грн., за листопад 201 1 р. - 20921 грн., за січень 2012 р. - 3841 1 грн., за травень 2012 р. - 5081 1 грн., за серпень 2012 р. - 60301 грн., за листопад 2012 р. - 90554 грн.

На підставі акта перевірки від 16.12.2013 р. №287/22-1 //30028507 Дрогобицькою ОДПІ було винесено податкові повідомлення-рішення від 08 лютого 2014 р. №0000912210, яким ТзОВ "Кімак" визначено суму грошового зобов'язання по податку на прибуток в розмірі 469591 грн., в тому числі основний платіж - 402529 грн., штрафні (фінансові) санкції - 67062 грн., та від 08 лютого 2014 р. №0000902210, яким ТзОВ "Кімак" визначено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість в розмірі 437512 грн.. в тому числі основний платіж - 363631 грн., штрафні (фінансові) санкції - 73881 грн.

На протязі 2010-2012 р.р. ТзОВ "Кімак" уклало сім зовнішньоекономічних договорів на реалізацію пряно-ароматичних сумішів та функціональних добавок для виробництва м'ясопродуктів з суб'єктами господарювання Республіки Казахстан, Республіки Туркменістан, Киргизької Республіки, Республіки Білорусь. Зокрема:

Між приватним підприємцем ОСОБА_5 (Киргизька Республіка) та ПП "Кімак" був укладений договір від 06.08.2010 р. №ЕК/001/2010, відповідно до якого ПП "Кімак" зобов'язується поставити ПП ОСОБА_5 пряно-ароматичні суміші та функціональні добавки для виробництва м'ясопродуктів власного виробництва.

У відповідності до договору від 06.08.2010 р. №ЕК/001/2010 ПП ОСОБА_5 були поставлені:

1. пряно-ароматичні суміші та функціональний препарат КІМ-ПАС 001 "Трускавецька Екстра" в кількості 700 кг, КІМ-ПАС 005 "Польська" в кількості 1000 кг., КІМ-ПАС 007 "Ялівцева" в кількості 300 кг., КІМ-ПАС 010 "Окрема Варена" в кількості 1000 кг., КІМ-ПАС 1001 "Сосиска Комбі" в кількості 600 кг., КІМ-ПАС 2001 "Шинка Карпатська" в кількості 700 кг., КІМ- ПАС 2008 "Аромат мясний" в кількості 400 кг., КІМ-МІКС 60Г в кількості 300 кг. на підставі вантажно-митної декларації №4098 від 09.12.2010 р.;

2. пряно-ароматичні суміші та функціональний препарат КІМ-ПАС 010 "Окрема Варена" в кількості 160 кг., КІМ-ПАС 004 "Туристська" в кількості 200 кг., КІМ-МІКС 60Г в кількості 1920 кг. на підставі вантажно-митної декларації №002748 від 06.09.2011 р.;

3. функціональний препарат КІМ-МІКС 60Г в кількості 105 кг. на підставі вантажно-митної декларації №002787 від 08.09.2011 р.

Між приватним підприємцем ОСОБА_6 (Республіка Казахстан) та ПП "Кімак" був укладений договір від 01.04.2011 р. №ЕК/002/2011 відповідно до якого ПП "Кімак" зобов'язується поставити ПП ОСОБА_6 пряно-ароматичні суміші та функціональні добавки для виробництва м'ясопродуктів власного виробництва.

У відповідності до договору від 01.04.2011 р. №ЕК/002/2011 ПП ОСОБА_6 були поставлені:

- пряно-ароматичні суміші та функціональний препарат КІМ-ПАС 001 "Трускавецька Екстра" в кількості 1000 кг, КІМ-ПАС 005 "Польська" в кількості 1500 кг., КІМ-ПАС 1001 "Сосиска Комбі" в кількості 900 кг., КІМ-ПАС 2001 "Шинка Карпатська" в кількості 1500 кг., КІМ-МІКС 60Г в кількості 600 кг. на підставі вантажно-митної декларації №001729 від 18.04.2011 р-;

- пряно-ароматичні суміші .та функціональний препарат КІМ-ПАС 001 "Трускавецька Екстра" в кількості 1000 кг, КІМ-ПАС 004 "Туристська" в кількості 400 кг., КІМ-ПАС 005 "Польська" в кількості 1000 кг., КІМ-ПАС 007 "Ялівцева" в кількості 600 кг., КІМ-ПАС 010 "Окрема Варена" в кількості 500 кг., КІМ-ПАС 1001 "Сосиска Комбі" в кількості 500 кг., КІМ- ПАС 2001 "Шинка Карпатська" в кількості 1500 кг., КІМ-ПАС 2008 "Аромат мясний" в кількості 500 кг., КІМ-МІКС 60Г в кількості 1005 кг. на підставі вантажно-митної декларації №003327 від 26.10.201 1 р.;

- пряно-ароматичні суміші та функціональний препарат КІМ-ПАС 001 "Трускавецька Екстра" в кількості 800 кг, КІМ-ПАС 005 "Польська" в кількості 1700 кг., КІМ-ПАС 007 "Ялівцева" в кількості 400 кг., КІМ-ПАС 010 "Окрема Варена" в кількості 800 кг., КІМ-ПАС 1001 "Сосиска Комбі" в кількості 800 кг., КІМ-ПАС 2001 "Шинка Карпатська" в кількості 800 кг., КІМ- ПАС 2008 "Аромат мясний" в кількості 800 кг.. КІМ-МІКС 60Д в кількості 900 кг. на підставі вантажно-митної декларації №000628 від 14.03.2012 р.

Між Компанією "SOLUWELL LTD" та ПП "Кімак" був укладений договір від 10.02.2012 р. №187 ( з додатком №1 к) відповідно до якого ПП "Кімак" зобов'язується поставити Компанії " SOLUWELL LTD " пряно-ароматичні суміші та функціональні добавки для виробництва м'ясопродуктів власного виробництва.

У відповідності до договору від 10.02.2012 р. №187 Компанії " SOLUWELL LTD" були поставлені пряно-ароматичні суміші та функціональний препарат КІМ-ПАС 005 "Польська" в кількості 300 кг., КІМ-ПАС 007 "Ялівцева" в кількості 100 кг., КІМ-ПАС 010 "Окрема Варена" в кількості 300 кг., КІМ-ПАС 01 1 "Молочна" в кількості 200 кг., КІМ-ПАС 020 "Салямі Люкс" в кількості 300 кг., КІМ-ПАС 1001 "Сосиска Комбі" в кількості 300 кг., КІМ-ПАС 2001 "Шинка Карпатська" в кількості 300 кг., КІМ-ПАС 2008 "Аромат мясний" в кількості 200 кг. на підставі вантажно-митної декларації №000446 від 24.03.2012 р.

Між ТОВ "Белкеизинг" (Республіка Білорусь) та ПП "Кімак" був укладений договір від 21.06.2012 р. №ЕК/004/2012/РБ відповідно до якого ПП "Кімак" зобов'язується поставити ТОВ "Белкеизинг" пряно-ароматичні суміші та функціональні добавки для виробництва м'ясопродуктів власного виробництва.

У відповідності до договору від 21.06.2012 р. №ЕК/004/2012/РБ ТОВ "Белкеизинг" були поставлені пряно-ароматичні суміші та функціональний препарат КІМ-ПАС 001 "Трускавецька Екстра" в кількості 500 кг, КІМ-ПАС 005 "Польська" в кількості 200 кг., КІМ-ПАС 006 "Прикарпатська" в кількості 500 кг.,КІМ-ПАС 007 "Ялівцева" в кількості 300 кг., КІМ-ПАС 010 "Окрема Варена" в кількості 200 кг., КІМ-ПАС 1001 "Сосиска Комбі" в кількості 200 кг., КІМ- ПАС 2001 "Шинка Карпатська" в кількості 160 кг., КІМ-ПАС 2008 "Аромат мясний" в кількості 500 кг., КІМ-МІКС 60Д в кількості 210 кг. на підставі вантажно-митної декларації №002136 від 18.07.2012 р.

Між ТОВ "RIK TRADE" (Республіка Казахстан) та ПП "Кімак" був укладений договір від 12.07.2012 р. №ЕК/005/2012/КЗ відповідно до якого ПП "Кімак" зобов'язується поставити ТОВ "RIK TRADE" пряно-ароматичні суміші та функціональні добавки для виробництва м'ясопродуктів власного виробництва.

У відповідності до договору від 12.07.2012 р. №ЕК/005/2012/КЗ ТОВ "RIK TRADE" були поставлені пряно-ароматичні суміші та функціональний препарат КІМ-ПАС 001 "Трускавецька Екстра" в кількості 1000 кг, КІМ-ПАС 005 "Польська" в кількості 2000 кг., КІМ-ПАС 010 "Окрема Варена" в кількості 1500 кг., КІМ-ПАС 2001 "Шинка Карпатська" в кількості 1500 кг., КІМ-ПАС 2008 "Аромат мясний" в кількості 600 кг., КІМ-МІКС 60Д в кількості 1500 кг. на підставі вантажно-митної декларації №002274 від 30.07.2012 р.

Між приватним підприємцем ОСОБА_6 (Республіка Казахстан) та ПП "Кімак" був укладений договір від 22.10.2012 р. №ЕК/006/2012/КЗ відповідно до якого ПП "Кімак" зобов'язується поставити ПП ОСОБА_6 пряно-ароматичні суміші та функціональні добавки для виробництва м'ясопродуктів власного виробництва.

У відповідності до договору від 22.10.2012 р. №ЕК/006/2012/КЗ ПП ОСОБА_6 були поставлені пряно-ароматичні суміші та функціональний препарат КІМ-ПАС 001 "Трускавецька Екстра" в кількості 1000 кг, КІМ-ПАС 005 "Польська" в кількості 2500 кг., КІМ-ПАС 010 "Окрема ? Варена" в кількості 2500 кг., КІМ-ПАС 2001 "Шинка Карпатська" в кількості 2000 кг., КІМ-ПАС

2008 "Аромат мясний" в кількості 500 кг., КІМ-МІКС 60Д в кількості 1500 кг. на підставі вантажно-митної декларації №003289 від 09.1 1.2012 р.

Між Компанією " SOLUWELL LTD " та ПП "Кімак" був укладений договір від 05.11.2012 р. №2001 (з додатком №1 к) відповідно до якого ПП "Кімак" зобов'язується поставити Компанії " SOLUWELL LTD " пряно-ароматичні суміші та функціональні добавки для виробництва м'ясопродуктів власного виробництва.

У відповідності до договору від 05.11.2012 р. №2001 Компанії " SOLUWELL LTD" були поставлені пряно-ароматичні суміші та функціональний препарат КІМ-ПАС 010 "Окрема Варена" в кількості 500 кг., КІМ-ПАС 01 1 "Молочна" в кількості 500 кг., КІМ-ПАС 1001 "Сосиска Комбі" в кількості 300 кг., КІМ-ПАС 2008 "Аромат мясний" в кількості 200 кг. на підставі вантажно- митної декларації №003321 від 14.11.2012р.

Оцінюючи встановлені обставини та доводи сторін суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних міркувань.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист правий, свобод і інтересів фізичних осіб, прав і інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень із боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при виконанні ними владних управлінських функцій на підставі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до п.3.1 ст.З Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на:

суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону;

суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.

Відповідно до п.4.1 ст.4 Закону № 334/94-ВР валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

Валовий доход включає, зокрема, доходи від операцій, передбачених статтею 7 цього Закону.

Відповідно до п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону № 334/94-ВР доход, отриманий платником податку від продажу товарів (робіт, послуг) пов'язаним особам, визначається виходячи із договірних цін, але не менших за звичайні ціни на такі товари (роботи, послуги), що діяли на дату такого продажу.

Відповідно до п.п.7.4.3 п.7.4 ст.7 Закону № 334/94-ВР положення підпункту 7.4.1 поширюється також на операції з особами, які не є платниками податку, або сплачують податок на прибуток за іншими, ніж платник податку, ставками.

Відповідно до п.п. 153.2.1 п. 153.2 ст.153 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) пов'язаним особам, визначається відповідно до договірних цін, але не менших від звичайних цін на такі товари, роботи, послуги, що діяли на дату такого продажу, у разі, якщо договірна ціна на такі товари (роботи, послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (роботи, послуги).

Відповідно до п.п. 153.2.3 п. 153.2 ст.153 Податкового кодексу України положення підпункту 153.2.1 цього пункту поширюється також на операції з особами, які:

не є платниками цього податку;

сплачують податок за іншими ставками, ніж платник податку на прибуток.

З вищенаведених норм вбачається, що оскільки нерезиденти відносяться до категорії осіб, які не є платниками податку на прибуток, то дохід від продажу товарів нерезидентам визначається в розмірі не меншому від звичайних цін на такі товари.

Згідно з абзацами першим та другим підпункту 1.20.1 пункту 1.20 ст. 1 Закону № 334/94-ВР, якщо цим пунктом не встановлено інше, звичайною вважається ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору. Якщо не доведене зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню справедливих ринкових цін.

Справедлива ринкова ціна - це ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець бажає їх отримати за відсутності будь-якого примусу, обидві сторони є взаємно незалежними юридично та фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності - однорідних) товарів (робіт, послуг)..

Для визначення звичайної ціни товару (робіт, послуг) використовується інформація про укладені на момент продажу такого товару (роботи, послуги) договори з ідентичними (однорідними) товарами (роботами, послугами) у співставних умовах. Зокрема, враховуються такі умови договорів, як кількість (обсяг) товарів (наприклад, обсяг товарної партії), строки виконання зобов'язань, умови платежів, звичайних для такої операції, а також інші об'єктивні умови, що можуть вплинути на ціну. При цьому умови договорів на ринку ідентичних (у разі їх відсутності - однорідних) товарів (робіт, послуг) визнаються співставними, якщо відмінність між такими умовами суттєво не впливає на ціну, або може бути економічно обґрунтована. При цьому враховуються звичайні при укладанні угод між непов'язаними особами надбавки чи знижки до ціни. Зокрема, але не виключно, враховуються знижки, пов'язані з сезонними та іншими коливаннями споживчого попиту на товари (роботи, послуги), втратою товарами якості або інших властивостей; закінченням (наближенням дати закінчення) строку зберігання (придатності, реалізації); збутом неліквідних або низьколіквідних товарів; маркетинговою політикою, у тому числі при просуванні товарів (робіт, послуг) на ринки; наданням дослідних моделей і зразків товарів з метою ознайомлення з ними споживачів (абзац перший підпункту 1.20.2 цього пункту).

Співставними умовами для визначення звичайної ціни на товар, що реалізується на експорт, є умови реалізації ідентичного товару (а за його відсутності -однорідного товару) також за експортними операціями.

Відповідно до п.п.1.20.8 п.1.20 ст.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" обов'язок доведення того, що ціна договору не відповідає рівню звичайної ціни у випадках, визначених цим Законом, покладається на податковий орган у порядку, встановленому законом.

Відповідно до п.п.14.1.71 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін.

Судом встановлено, що ТзОВ «Кімак» реалізовувало продукцію власного виробництва - пряно-ароматичні суміші та функціональні добавки для виробництва м'ясопродуктів юридичним та фізичним особам на території України та нерезидентам та межі митної території України.

Позивач зазначає, що відповідно до Технологічної інструкції до ТУУ 15.8-30028507-005-2003 рецептура добавок комплексних харчових призначених для реалізації на території України та рецептура добавок комплексних харчових призначених для реалізації за межами митної території України є різними.

Відповідно різними є і етикетки на продукцію, яка реалізується в Україні, і яка реалізується за межами митної території України.

Відпускна ціна пряно-ароматичних сумішів та функціональних добавок для виробництва м'ясопродуктів призначених для реалізації за межами митної території України встановлювалася Товариством виходячи з:

- умов Договорів;

- ринків постачання та об'ємів постачання і регулярності здійснення постачання продукції на ці ринки;

- рецептури добавок комплексних харчових призначених для реалізації за межами митної території України, встановленої Технологічною інструкцією до ТУУ 15.8-30028507- 005-2003.

Обов'язок доведення того, що ціна договору не відповідає рівню звичайної ціни у випадках, визначених Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», покладається на податковий орган у встановленому порядку. При проведенні перевірки платника податку податковий орган має право надати запит, а платник податку зобов'язаний обґрунтувати рівень договірних цін.

Таким чином, якщо не доведене зворотне, звичайною вважається ціна, визначена сторонами договору. При цьому обов'язок доведення невідповідності ціни договору рівню звичайних цін покладається на податковий орган.

Для визначення звичайної ціни використовується інформація про укладені на момент продажу такого товару (роботи, послуги) договори з ідентичними (однорідними) товарами (роботами, послугами) у співставних умовах. Однак при цьому необхідно враховувати, чи є умови таких договорів співставними, важливе значення також мають і властивості товарів, які є предметом купівлі-продажу.

З'ясування рівня звичайних цін має відбуватися відповідно до визначеної процедури, а необхідна інформація - надаватися уповноваженим державним органом. Будь-які дані, надані приватними структурами чи не уповноваженими на це державними органами (висновки, результати досліджень, витяги з реєстру прав власності на нерухоме майно тощо), не є статистичними документами стосовно звичайних цін на товари (роботи, послуги) та не можуть бути підставою для визначення звичайної ціни.

Як видно з акта перевірки. Дрогобицька ОДПІ не довела невідповідність ціни реалізації товарів на експорт рівню звичайних цін оскільки:

- для визначення звичайної ціни використовувалася інформація про укладені на момент продажу такого товару договори з неідентичними (неоднорідними) товарами і у не сиівставних умовах, а саме: реалізація товарів у митному режимі експорту здійснювалася на ринках Республіки Казахстан. Республіки Туркменістан, Киргизької Республіки, Республіки Білорусь, а для визначення ринкових цін використовувалася інформація про ціни на товар одного продавця - ТзОВ "Кімак", на території одного міста - м.Дрогобич на митній території України;

- визначення рівня звичайних цін здійснено за відсутності інформації уповноважених державних органів про ціни на ідентичні або однорідні товари, які діяли на ринках Республіки Казахстан, Республіки Туркменістан, Киргизької Республіки, Республіки Білорусь.

Результати аналізу цін реалізації продукції ТзОВ "Кімак" на внутрішньому ринку України, здійснені податковим органом, не є статистичними документами стосовно звичайних цін на товари та не можуть бути підставою для визначення звичайної ціни під час реалізації продукції на експорт.

З огляду на те, що відповідачем не було представлено статистичної оцінки рівня цін реалізації ідентичних або однорідних товарів, які б вказували на заниження позивачем ціни продажу вказаних товарів у співставних умовах, то донарахування позивачу податкових зобовязань з податку на прибуток з підстав реалізації продукції нерезидентам за цінами нижче звичайних є помилковими.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, судові витрати у формі судового збору належить стягнути на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 71, 86, 128, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Скасувати податкові повідомлення-рішення Дрогобицької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області від 08.02.2014 року №0000912210 та №0000902210.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Кімак» 487,20 грн. судового збору.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Суддя Брильовський Р.М.

Повний текст постанови виготовлений 29.04.2014 року