Ухвала суду № 38473973, 29.04.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2014
Номер справи
812/3000/14
Номер документу
38473973
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

11.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Про залишення позовної заяви без руху

29 квітня 2014 рокуЛуганськ№ 812/3000/14

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А.А., перевіривши матеріали адміністративного позову Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Луганськгаз" до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 22.08.2013 ВП №39325149, -

ВСТАНОВИВ:

28 квітня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Луганськгаз" до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 22.08.2013 ВП №39325149.

Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст. 89 КАС України, особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами повинна сплатити судовий збір.

Відповідно до ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

01 листопада 2011 року набув чинності Закон України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ч.2 ст.4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно ч.1 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 N 3674-VI судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.

Суддя, перевіривши матеріали позовної заяви встановив, що позивачем не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, що є недоліком позовної заяви.

Зазначений недолік позовної заяви може бути усунуто шляхом надання до суду доказів сплати судового збору за подання позову немайнового характеру.

Також, частиною 3 ст.106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

Після одержання адміністративного позову встановлено, що в порушення приписів частини 3 статті 106 КАС України позивачем не додано до позовної заяви копії всіх документів, що приєднуються до неї, для відповідача..

Згідно зі ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, суд вважає необхідним надати позивачеві строк для усунення вказаних недоліків, попередивши, що у разі невиконання вимог суду, вказана позовна заява буде повернута позивачеві без розгляду.

Керуючись ст. ст. 87, 104-106, 108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Луганськгаз" до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 22.08.2013 ВП №39325149 залишити без руху.

Надати позивачу час для усунення недоліків, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі при зверненні до суду з вимогами немайнового характеру, а також надання до суду додатків до адміністративного позову для надіслання їх на адресу відповідача

Недоліки повинні бути усунені протягом 10 днів з моменту отримання цієї ухвали. Суд зауважує, що позивачу строк визначений саме для отримання судом усунення недоліків, а не для їх надіслання на адресу суду для чого позивачу слід завчасно вжити відповідні заходи.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.

Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.

СуддяА.А. Лагутін