КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/20013/13-а
Суддя-доповідач Романчук О.М
У Х В А Л А
29 квітня 2014 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Романчук О.М., перевіривши апеляційну скаргу Військової частини А0297 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 січня 2014 року у справі за адміністративним позовом Військової частини А0297 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у місті Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.07.2008 року №0008091503/0, №0007921503/0 та №0007951503/0, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 січня 2014 року у задоволенні адміністративного позову Військової частини А0297 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м.Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.07.2008 року №0008091503/0, №0007921503/0 та №0007951503/0 - відмовлено.
На вказану постанову суду позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить її скасувати та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги повністю.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2014 року апеляційну скаргу залишено без руху через її невідповідність вимогам ст. 187 КАС України та зазначеним особам надано строк тривалістю 30 днів для усунення недоліків.
Вказану ухвалу було отримано апелянтом 24.02.2014 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи зворотнім повідомленням про вручення поштового відправлення.
Так, зокрема, апелянтом на виконання вимог ухвали направлено копію платіжного доручення №92 від 27.03.2014 року
Вважаю, що станом на 29 квітня 2014 року недоліки апеляційної скарги усунуто не було, з наступних підстав.
Судом встановлено, що адміністративний позов у даній справі має майновий характер, оскільки містить вимогу про скасування податкових повідомлень-рішень, що призводить до зміни майнового стану позивача.
Відповідно до ч. 6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а не його копія.
Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються в таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду - 50% ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50% ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг:
Одержувач: УДКСУ у Печерському районі м. Києва, ЄДРПОУ одержувача: 38004897.
Банк одержувача: ГУДКСУ у м. Києві, МФО банку: 820019, рахунок: 31211206781007.
Код класифікації доходів бюджету: 22030001.
Таким чином, документ про сплату судового збору, доданий до апеляційної скарги апелянтом не може вважатися належним доказом сплати судового збору.
Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання суду апеляційної інстанції квитанції про сплату судового збору за вказаними вище реквізитами, у розмірі встановленому Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI (із змінами та допомвненнями).
Оскільки в позові заявлено вимогу про скасування податкових повідомлень-рішень, за якими сума позову (податкових зобов'язань) в цілому складає 187 887 грн. 15 коп., а тому 50% ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми у разі подання позову майнового характеру, становить 1878 грн. 87 коп. - розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Апелянтом надано до суду копію платіжного доручення про сплату судового збору, з якого вбачається, що апелянтом сплачено судовий збір у розмірі 1 188 грн. 00 коп.
Зважаючи на це суд приходить до висновку, що зазначені в ухвалі суду недоліки апелянтом не усунуто.
На підставі ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 зазначеного Кодексу, застосовуються правила ст. 108 КАС України, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
Враховуючи те, що апеляційне провадження у справі не відкривалось, а була винесена ухвала про залишення апеляційної скарги без руху, суд приходить до висновку про необхідність повернення апеляційної скарги апелянту.
Керуючись ст. ст. 108, 189 КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Військової частини А0297 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 січня 2014 року у справі за адміністративним позовом Військової частини А0297 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у місті Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.07.2008 року №0008091503/0, №0007921503/0 та №0007951503/0 - повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: О.М. Романчук