Постанова № 38470720, 02.04.2014, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2014
Номер справи
806/675/14
Номер документу
38470720
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2014 року Житомир справа № 806/675/14

категорія 8.2.3

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Чернова Г.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Андрушівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області до Дочірнього підприємства "Агрофірма "Ян" про стягнення 182192,28 грн.,

встановив:

Андрушівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області звернулась до суду з позовом, у якому просить стягнути з Дочірнього підприємства "Агрофірма "Ян" 182192,28 грн. податкового боргу. В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що Дочірнє підприємство "Агрофірма "Ян" перебуває на податковому обліку в Ружинському відділенні Андрушівської ОДПІ та є платником податків і зборів. Однак в порушення вимог Податкового кодексу України, підприємство своєчасно не сплачує податок на прибуток та земельний податок, внаслідок чого нараховано штрафні санкції та сума податкової заборгованості складає 182192,28 грн. Оскільки вказана сума є узгодженою та в добровільному порядку не погашається, її необхідно стягнути в судовому порядку.

Представник позивача подав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, місце та час розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

У відповідності до ч.6 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Спірні правовідносини врегульовані Податковим кодексом України (далі - ПКУ)

Відповідно до положень п.41.1. ст.41 Податкового кодексу України (ПК України) контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, його територіальні органи.

Згідно п.75.1 ст.75 та пп.75.1.1 ст.75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи. Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Відповідно до п.46.1 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п.п. 203.1, 203.2 ст.203 Податкового Кодексу України, податкова декларація по податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 287.3 Податкового Кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Пунктом 56.11 ст. 56 Податкового кодексу встановлено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно п.126.1 ст.126 ПК України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

Згідно п.п.129.1.1 ст.129, п.а п.п.129.1.1 ст.129 Податкового кодексу України також нараховується пеня після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Нарахування пені при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.

У відповідності до пп.14.1.39. п.14.1 ст.14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Правовими положеннями пп. 59.1, 59.4 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, - визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення рішення. Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно вимог п.58.2 ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Підпунктами 14.1.175 п. ст.14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство "Агрофірма "Ян" зареєстровано як юридична особа (а.с.6) та з 15.03.2000 року перебуває на податковому обліку у Ружинському відділенні Андрушівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Житомирській області (а.с.13).

Відповідно до акту камеральної перевірки податкової звітності Дочірнього підприємства "Агрофірма "Ян" від 16.12.2013 року № 000035/06-20-15/30847917, встановлено, що платник порушує терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток, самостійно визначеного грошового зобов'язання з авансових внесків по податку на прибуток, самостійно визначеного грошового зобов'язання з плати за землю (а.с.23-29).

На підставі акту перевірки були винесені відповідні податкові-повідомлення-рішення від 16.12.2013 року № 0000401500 на суму 903, 75 грн, № 0000411500 на суму 6528,62 грн, № 0000421500 на суму 6431,40 грн, № 000043620 на суму 3269,48 грн, № 000044620 на суму 308,19 грн штрафних санкцій, а всього на суму 17441,44 грн.

Вказані рішення були отримані головним бухгалтером відповідача 16.12.2013 року (а.с.15, 21,22,33,34) та підприємством не оспорювались.

У зв'язку з несвоєчасним погашенням узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток позивачем також нараховано пеню в сумі 199,17 грн.

Згідно вказаного акту та поданої податкової декларації по податку на прибуток Дочірнього підприємства "Агрофірма "Ян" за 3 квартали 2013 року (а.с.16-20) сума недоплати самостійно визначених грошових зобов'язань - авансових внесків з податку на прибуток складає 34712,81 грн; акту та поданої податкової декларації з плати за землю Дочірнього підприємства "Агрофірма "Ян" за 2013 рік (а.с.30-32) сума недоплати самостійно визначених грошових зобов'язань - земельного податку складає 7849,95 грн., а всього сума основного платежу складає 42562,76 грн.

На суму основного платежу була виставлена податкова вимога № 19-15 від 31.10.2013 року, яку відповідач отримав 31.10.2013 року (а.с.36).

Актом звірки розрахунків платника з бюджетом за період з 01.01.2013 року по 06.12.2013 року по податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати від 06.12.2013 року № 210-06, підписаним відповідачем, встановлено неперерахованого суму податку до бюджету в розмірі 121988,91 грн (а.с.35).

Таким чином, у підприємства утворився податковий борг в розмірі 182192,28 грн (17441,44 грн.штрафних санкцій + 199,17 грн пені + 164551,67 грн. основного платежу), що підтверджується розрахунком заборгованості позивача від 08.02.2014 року № 64 (а.с.5).

Даних про погашення суми заборгованості в розмірі 182192,28 грн у суду немає.

Згідно з вимогами п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3 цієї ж статті стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Зважаючи на викладене правове регулювання та на обставини, які свідчать про існування у відповідача податкового боргу у сумі 182192,28 грн,, а також враховуючи те, що відповідач доказів погашення боргу не надав, суму боргу не оспорив, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.71, 86, 94, 128, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Агрофірма "Ян" на користь Державного бюджету України в особі Андрушівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області податкового боргу в сумі 182192,28 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом десяти днів з дня отримання постанови суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Г.В. Чернова