ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
28 квітня 2014 року м. Київ К/800/22837/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Стародуб О.П, вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою представника громадянина Ірану ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 03.04.2014 у справі за позовом громадянина Ірану ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України, Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
Представник громадянина Ірану ОСОБА_2 - ОСОБА_3 звернувся до Вищого адміністративного суду України із вказаною касаційною скаргою, яка не відповідає вимогам статті 213 КАС України, оскільки до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору або копію документа, який надає пільги щодо його сплати.
Відповідно до п.п. 3 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду складає 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви немайнового характеру, тобто 51,16 грн.
Сплату судового збору слід здійснювати за реквізитами: УДКСУ у Печерському р-ні; рахунок отримувача: 31210255700007; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897; Код банку отримувача: 820019; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві; Код класифікації доходу бюджету: 22030005 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)"; Символ звітності: 255; та надання до суду оригіналу документу про його сплату.
Посилання скаржника на п. 23 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» безпідставне, оскільки за його змістом від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів у порядку, визначеному статтею 12 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».
В свою чергу відповідно до положень частини 1 статті 3 цього Закону справляння судового збору за подання до суду позовної заяви (іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством) та за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення виділені як окремі об'єкти справляння судового збору.
Таким чином, передбачені п. 23 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» пільги щодо сплати судового збору не поширюються на осіб, які подають касаційну скаргу у даній справі.
Відповідно до частини третьої статті 214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Таким чином, касаційну скаргу слід залишити без руху, до усунення скаржником зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 108, 213, 214 КАС України,
у х в а л и в:
Касаційну скаргу представника громадянина Ірану ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 03.04.2014 у справі за позовом громадянина Ірану ОСОБА_2 до Державної міграційної служби України, Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Вказані в ухвалі недоліки можуть бути усунуті до 28 травня 2014 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Стародуб