233 № 233/2145/14-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2014 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Янюк Ю. Б.
при секретарі Кордонській Л.А.
за участю
представника позивача Козеріт Ю.В.
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Костянтинівка справу за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" до ОСОБА_2 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення правил користування електроенергією, -
В С Т А Н О В И В:
19 березня 2014 року ПАТ " ДТЕК Донецькобленерго" звернулось в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення правил користування електроенергією. Позивач обґрунтовував свої вимоги тим, що відповідач мешкає у жилому будинку АДРЕСА_1 та є споживачем електроенергії. 3 жовтня 2012 року представниками енергопостачальника був складений акт за №262302002 про порушення відповідачем Правил користування електроенергією, а саме, було встановлено самовільне підключення електроустановок до електричної мережі позивача з порушенням схеми обліку після припинення енергопостачання, накид дротів на електричну мережу, коли електроенергія споживалась, але електролічильником не обліковувалась.
У відповідності до п.п.42,48,53 Правил користування електричною енергією для населення, методики, затвердженої НКРЕ, відповідачу зроблений перерахунок за спожиту електроенергію та нарахована до сплати сума 1915грн.73коп., яку позивач просив стягнути з відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позові.
Відповідачка ОСОБА_2 позов визнала у повному обсязі та не заперечувала, що нею допущено порушення Правил користування електричною енергією для населення шляхом самовільного підключення до електромережі.
Заслухавши сторони, дослідивши письмові докази, що є в матеріалах справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 мешкає у жилому будинку АДРЕСА_1 та є споживачем електроенергії.
3 жовтня 2012 року представниками енергопостачальника був складений акт за №262302002 про порушення відповідачем Правил користування електроенергією, а саме, було встановлено самовільне підключення електроустановок до електричної мережі позивача з порушенням схеми обліку після припинення енергопостачання, накид дротів на електричну мережу, коли електроенергія споживалась, але електролічильником не обліковувалась (а.с.5-8).
Вказаний акт про порушення правил користування електроенергією відповідає вимогам п.53 Правил користування електричною енергією для населення, яким також встановлюється, що розмір завданих електропостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Згідно відомостей про останнє контрольне зняття показань електролічильника, які містяться в особистому рахунку ОСОБА_2, позивачем зроблений розрахунок завданих відповідачем збитків, які складають 1915грн.73коп.(а.с.10). Цю суму збитків, завданих винними діями ОСОБА_2, яка безобліково користувалась електроенергією, слід стягнути з відповідача на користь позивача.
Задовольняючи позовні вимоги, суд вважає за необхідне згідно з вимогами ст.88 ЦПК України присудити позивачу з відповідача понесені ним і документально підтверджені судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 243грн.60коп.
Керуючись ст.ст.88,212-215 ЦПК України, ст.ст.526,623 ЦК України, п.53 Правил користування електричною енергією для населення, -
В И Р І Ш И В:
Позов Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго", на розрахунковий рахунок за спеціальним режимом використання №260393301560 у філії Донецького обласного управління ПАТ "Ощадбанк", МФО 335106, ЗКПО 00131268, збитки за безоблікове користування електричною енергією в розмірі 1915 (одна тисяча дев'ятсот п'ятнадцять) гривень 73 копійки.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго", на розрахунковий рахунок №260031231 в ПАО «ПУМБ», МФО 334851, ЄДРПОУ 00131268 витрати по сплаті судового збору в розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
Судове рішення № 38451332, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області було прийнято 29.04.2014. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти корисні відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити корисні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 233/2145/14-ц. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: