Ухвала суду № 38445059, 16.04.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2014
Номер справи
2а-5363/12/1370
Номер документу
38445059
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ТРАМВАЙНЕ ДЕПО №2 ЛЬВІВСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ЛЬВІВЕЛЕКТРОТРАНС"
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2014 р. Справа № 876/4871/13

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Костіва М.В.,

суддів Шавеля Р.М., Савицької Н.В.

за участю секретаря Бєлкіної Н.І.

представника відповідача Кельбас Р.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24.01.2013 р. у справі №2а-5363/12/1370 за позовом Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова про скасування податкового повідомлення-рішення,

встановив:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24.01.2013 р. у справі №2а-5363/12/1370 за позовом Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова про скасування податкового повідомлення-рішення, визнано частково протиправним та частково скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби № 0000281720/0/1175 від 30.03.2012 р. в частині визначення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 113309,47 грн.

В апеляційній скарзі скаржник просить постанову в частині задоволених вимог скасувати та відмовити у позові повністю. Апеляційна скарга мотивована тим, що в силу підр. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних санкцій. Штрафні санкції за податкові правопорушення, вчинені до набрання чинності ПК України, але виявлені після 01.01.2011 р., застосовуються згідно з приписами п. 11 підр. 10 розд. ХХ ПК України. Оскільки згідно зі ст. 58 Конституції України нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, оцінка правомірності дій платника податків здійснюється на підставі законодавства, що діяло на момент вчинення відповідних дій, а заходи відповідальності встановлюються на підставі законодавства, яке діяло на час застосування заходів відповідальності. Такі періоди суд першої інстанції не досліджував. В доповненні до апеляційної скарги скаржник посилається на фактичне вчинення позивачем правопорушення. Податок, який підлягав сплаті з 1 січня по 30.06.2011 р. залишився несплаченим і на момент перевірки.

В судовому засідання представник відповідача підтримав вимоги апеляційної скарги з наведених у ній мотивів.

Позивач уповноваженого представника в судове засідання не направив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як правильно встановив суд першої інстанції, на підставі направлень від 07.02.2012 р. № № 190, 191, 192 ДПІ у Шевченківському районі м. Львова проведено позапланову виїзну перевірку Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2011 року, за результатами якої складено Акт перевірки від 03.03.2012 р. №433/40/23-118/23955167.

Актом встановлено, зокрема, порушення п.п.168.1.1, п.п.168 1.2., п.п.168.1.5, п.168.1 ст.168 ПК України ДКП Трамвайне депо №2 МКП «Львівелектротранс» не перераховано податку на доходи фізичних осіб в сумі 690665,25 грн. ДКП Трамвайне депо № 2 МКП «Львівелектротранс» станом на 01.01.2012 р. має заборгованість по податку на доходи фізичних осіб в сумі 690665,25 грн. та з виплати заробітної плати в сумі 429310,50 грн., яка переходить до Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» відповідно до передавального акту балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів і пасивів Трамвайного депо №2 згідно з розпорядженням Департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР від 15.09.2011 р. № 490 та наказу від 30.09.2011 р. № 246 - про проведення оптимізації чисельності працівників Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» щодо правонаступництва всього майна, усіх прав та обов'язків Трамвайного депо №2. Заборгованість з податку на доходи фізичних осіб в сумі 690665,25 грн. виникла за період з 01.01.2011р. до 31.12.2011р. Податок, який підлягав сплаті з 1 січня по 30.06.2011 р., залишився несплаченим і на момент перевірки. Такі обставини досліджені судом першої інстанції належним чином.

На підставі висновків Акту Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова прийняла податкове повідомлення-рішення від 30.03.2012 р. № 0000281720/0/1175 за платежем «Податок з доходів фізичних осіб» на суму 863331,56 грн., в тому числі 690665,25 грн. за основним платежем, 172666,31 грн. - штрафних санкцій. Позивач факт вчинення порушення не заперечував, оскаржуючи розмір штрафних (фінансових) санкцій.

Скаржник жодних розрахунків штрафних санкцій в розрізі півріч не представив, не зважаючи на неодноразові вимоги суду першої інстанції.

Відповідно до п.7 підрозділу 10 Розділу 20 Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення. Після закінчення пільги до відповідальності притягуються підприємства на підставі Глави 11 і 12 ПКУ, а саме: у разі несплати податку на доходи платником податків, у т.ч. податковим агентом або під час виплати доходу на користь фізичної особи, податкового агента штрафують на суму, що складає 25 % податку, що підлягає сплаті. Пунктом 7 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України передбачено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення. У п.11 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України вказано, що штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).

Згідно з положеннями п.127.1. ст.127 ПК України ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Таким чином, відповідає законодавству висновок суду першої інстанції про те, що право на нарахування штрафних (фінансових) санкцій у контролюючого органу за порушення Позивачем податкового законодавства до 30 червня 2011 року встановлено в розмірі 1,00 грн. За порушення податкового законодавства платником податків починаючи з 1 липня 2011 року слід застосовувати штраф у розмірі 25% від суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягала сплаті до бюджету позивачем, починаючи з липня місяця 2011 року. Зазначений висновок відповідає змісту наведених норм.

Оскільки за період з 01 липня 2011 року до 31 грудня 2011 року нарахуванню та сплаті до бюджету податку на доходи фізичних осіб підлягала сума 237423,35 грн., застосовуючи до несплаченої позивачем суми податку на доходи фізичних осіб, встановлений ПК України штраф у розмірі 25%, розмір штрафних санкцій становитиме 59355,98 грн. Відтак, в решті суми штрафних санкцій суд першої інстанції підставно констатував її неправомірність.

Частиною 2 ст.19 Конституції України та ч.3 ст.2 КАС України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У відповідності до вимог ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В світлі наведеного, суд першої інстанції підставно дійшов висновку про недоведеність скаржником стверджуваних ним фактів порушення податкового законодавства.

Згідно зі ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань. Скаржник у встановленому законом порядку не довів наявність передбачених законом підстав для скасування постанови суду, не надав інших доказів, які б не подавались суду першої інстанції з обґрунтуванням неможливості їх подання такому суду.

Враховуючи наведене, судове рішення відповідає закону та матеріалам справи.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд -

ухвалив:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24.01.2013 р. у справі №2а-5363/12/1370 - без змін.

Ухвала набирає законної сили негайно після проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20-ти днів після набрання нею законної сили, а уразі складення такої в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України, протягом того ж строку з часу складення в повному обсязі.

Головуючий суддя Костів М.В.

Судді Шавель Р.М.

Савицька Н.В.

Повний текст ухвали складений 22.04.2014 року.