ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 квітня 2014 р.
м. Херсон
Справа № 821/781/14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "АМП-ІНТЕР" про стягнення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 07.10.2013 р. № 857 -ЦА-УП-Т,
встановив:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі по тексту - позивач) звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АМП-ІНТЕР" (далі по тексту - ТОВ "АМП-ІНТЕР" або відповідач) про стягнення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 07.10.2013 р. № 857 -ЦА-УП-Т.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 13 вересня 2013 року щодо відповідача складено акт правопорушення за неподання ТОВ "АМП-ІНТЕР" місячних адміністративних даних щодо діяльності торговців до центрального апарату Комісії за квітень 2013 року.
Представник позивача в судове засідання не з'явився. Надав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача до суду не з'явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Заперечення у встановлений строк не надав.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження
Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов до наступного: відповідно до ст.5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996р. № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст.11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державна комісія з цінних паперів та фондового ринку за правопорушення на ринку цінних паперів накладає на юридичних осіб штрафні санкції. Фінансові санкції спрямовуються в дохід Державного бюджету України.
Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у разі неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що у відношенні Товариства з обмеженою відповідальністю "АМП-ІНТЕР" складено акт № 406-ЦА-УП-Т від 13 вересня 2014 року, яким встановлено неподання відповідачем місячних даних за квітень 2013 року.
Відповідно до ч. 1 п. 1 розділу ІІІ Положення про порядок складання та надання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами, затвердженого рішенням Комісії від 25.09.2012 р. № 1283, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 2012 року за № 737/22049, торговець цінними паперами подає Дані до центрального апарату Комісії у строки:
- квартальні - не пізніше 25-го числа місяця, наступного за звітним кварталом;
- місячні - не пізніше 10-го числа місяця, наступного за звітним місяцем;
- нерегулярні - протягом трьох робочих днів після дати виникнення нерегулярних даних.
Згідно з п. 1 розділу ІV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 р. № 1470, уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача винесено постанову про накладення штрафної санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 07.10.2013 № 857 -ЦА-УП-Т, відповідно до якої до товариства застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700 грн.
Згідно з пп. 19.1, 19.4 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.01.1997 р. № 2, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови.
Судом встановлено, що на день розгляду справи фінансові санкції відповідачем не сплачено.
Суд з дотриманням вимог ст.ст. 69, 70, 86 КАС України дослідивши надані сторонами докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, узагальнюючи викладене, суд вважає, що позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "АМП-ІНТЕР" про стягнення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 07.10.2013 р. № 857 -ЦА-УП-Т підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
Керуючись ст. ст. 2, 12, 17, 18, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АМП-ІНТЕР" (код ЄДРПОУ 33015223) штраф у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. до державного бюджету України, на відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 9.4.1