Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2014 р. Справа №805/3145/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Крієнка В.О.
при секретарі Шерстюк Н.А.
за участю
представника позивача Парчевського І.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 12443,70 грн. та з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 14211,66 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 12443,70 грн. та з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 14211,66 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що з 27.06.2013 по 04.07.2013р. проводилася документальна планова виїзна перевірка дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ФО-П ОСОБА_2 за період з 01.04.2010 по 31.12.2012р. За результатами перевірки був складений акт від 18.07.2013 № 215/17-2/НОМЕР_1 в якому зафіксовано порушення норм законодавства. На підставі акту були винесені податкові повідомлення-рішення:
від 17.09.2013 № 0006951703/10/17-3/НОМЕР_1 з податку на додану вартість за основним платежем 9131,00 грн., в результаті чого нарахована пеня у розмірі 1291,37 грн.
від 17.09.2013 № 0006961703/10/17-3 з податку на доходи фізичних осіб за основним платежем 10627,43 грн. та штрафними санкціями 2656,86 грн., в результаті чого нарахована пеня у розмірі 1007,37 грн.
Згідно розрахунку податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб за І квартал 2012 року відповідач визначив розмір авансових платежів, що підлягають сплати до бюджету у наступному за звітним роком у розмірі 495,00 грн.
Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 15.11.2013р. відповідач визначив свої грошові зобов'язання за жовтень 2013 року у розмірі 475,00 грн.
Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 17.12.2013р. відповідач визначив свої грошові зобов'язання за жовтень 2013 року у розмірі 475,00 грн.
Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 17.12.2013р. відповідач визначив свої грошові зобов'язання за листопад 2013 року у розмірі 531,00 грн.
Нарахована пеня у розмірі 8,48 грн.
З урахуванням часткової сплати сума боргу станом на 03.02.3014р. складає 26655,36 грн.
На адресу відповідача надіслана податкова вимога від 15.11.2013 року № 10147-17 у сумі 26398,88 грн.
Проте, застосовані податковою інспекцією заходи по погашенню податкового боргу не призвели до зменшення суми боргу.
Представник позивача в судовому засіданні надав письмову заяву про зменшення позовних вимог, в якій просив стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 11743,70 грн. та з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 13267,15 грн.
Представник відповідача у судове засідання не прибув про дату, час та місце повідомлявся належним чином. Заяв чи клопотань через канцелярію суду не надходило.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні всі обставини справи і перевіривши їх наявними в ній доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції, зокрема, виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Відповідно до приписів абз. 1-2 ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», - завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
П.п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п.41 ст.41 Податкового кодексу України, - контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2. цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Органом стягнення, у відповідності до приписів п.п. 14.1.137. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, є державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п. 41.5. ст. 41 Податкового кодексу України, - органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Таким чином, позивач - є суб'єктом владних повноважень, яка в даних правовідносинах реалізує повноваження надані їй Податковим кодексом та Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) 09.09.2008р. зареєстровано Виконавчим комітетом Донецької міської ради (а.с. 3).
З 27.06.2013 по 04.07.2013р. проводилася документальна планова виїзна перевірка дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ФО-П ОСОБА_2 за період з 01.04.2010 по 31.12.2012р. За результатами перевірки був складений акт від 18.07.2013 № 215/17-2/НОМЕР_1 в якому зафіксовано порушення норм законодавства. На підставі акту були винесені податкові повідомлення-рішення:
від 17.09.2013 № 0006951703/10/17-3/НОМЕР_1 з податку на додану вартість за основним платежем 9131,00 грн., в результаті чого нарахована пеня у розмірі 1291,37 грн.
від 17.09.2013 № 0006961703/10/17-3 з податку на доходи фізичних осіб за основним платежем 10627,43 грн. та штрафними санкціями 2656,86 грн., в результаті чого нарахована пеня у розмірі 1007,37 грн.
Згідно розрахунку податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб за І квартал 2012 року відповідач визначив розмір авансових платежів, що підлягають сплати до бюджету у наступному за звітним роком у розмірі 495,00 грн.
Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 15.11.2013р. відповідач визначив свої грошові зобов'язання за жовтень 2013 року у розмірі 475,00 грн.
Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 17.12.2013р. відповідач визначив свої грошові зобов'язання за жовтень 2013 року у розмірі 475,00 грн.
Згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 17.12.2013р. відповідач визначив свої грошові зобов'язання за листопад 2013 року у розмірі 531,00 грн.
Нарахована пеня у розмірі 8,48 грн.
З урахуванням часткової сплати сума боргу станом на 03.04.3014р. складає 25010,85 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.п. 16.1.4. п.16.1. ст.16 Податкового кодексу України, - платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно із п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.1. ст. 57 цього Кодексу, платник податків повинен самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підпунктом 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.
Статтею 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Пунктом 202.1. ст. 202 Податкового кодексу України визначено звітним (податковим) періодом з податку на додану вартість календарний місяць.
Відповідно до вимог ст. 203 Кодексу, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1. цієї статті для подання податкової декларації.
Підпунктом 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим кодексом.
Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Доказів сплати заборгованості відповідач не надав.
Станом на момент звернення до суду з позовом та розгляду справи судом податкове зобов'язання не сплачене відповідачем, а отже, є податковим боргом.
З метою погашення податкового боргу відповідачу було направлено податкову вимогу за № 10147-17 від 15.11.2013р., яка була відправлена відповідачу поштою, проте конверт повернувся.
Пунктом 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
У відповідності до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості у відповідача та вжиття заходів її стягнення.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 12443,70 грн. та з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 14211,66 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1) податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 11743 (одинадцять тисяч сімсот сорок три) грн. 70 коп. на р/р 31110029700006 ГУДКСУ у Донецькій області, код платежу 14010100, МФО 834016, ОКПО 38034002, одержувач державний бюджет Київського району.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1) податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 13267 (тринадцять тисяч двісті шістдесят сім) грн. 15 коп. на р/р 33217801700006 ГУДКСУ у Донецькій області, код платежу 11010500, МФО 834016, ОКПО 38034002, одержувач державний бюджет Київського району.
Постанову прийнято у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 16 квітня 2014 року.
Повний текст постанови складений 22 квітня 2014 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанови, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кірієнко В.О.